RED DE OOIEVAAR

DRINGENDE OPROEP: Red de ooievaar!!

De Verdwaalde Ooievaar heeft last van de crisis. Onze projectsubsidie wordt in 2010 zo goed als zeker niet verlengd door minister Vandeurzen. Alle kleine projecten sneuvelen wegens besparing. In het huidige economisch klimaat is het moeilijker dan ooit om sponsors te vinden.

Wat is het resultaat?

Onze vereniging doet het uitstekend: de website wordt druk bezocht, er worden eerste stappen gezet in een regionale werking, we organiseren infosessies, dit najaar wordt onze sensibiliseringscampagne gelanceerd en vrijwilligers komen met fantastische projectvoorstellen, … maar

door het gebrek aan geld dreigen we ons enige (halftijds) staflid te moeten ontslaan!

Is dat dan het einde van De Verdwaalde Ooievaar? Vermoedelijk niet, maar puur met vrijwilligers een vereniging draaiend houden is geen sinecure.
Heel concreet is er 8 550 € nodig voor het einde van 2009 om verder te kunnen blijven functioneren met een staflid dat zich ten volle inzet om DVO draaiende te houden en het zo opneemt voor elk van ons.

Kan jij helpen? Ja!

1. We vragen geen lidgeld maar je kan wel een vrijwillige gift doen. Wij hebben een aanvraag lopen bij het ministerie van financiën om fiscale attesten te mogen uitreiken. De kans is reëel dat het ons zal lukken. Als dat zo is, mogen wij met terugwerkende kracht voor elke gift in 2009 van minstens 30 € een fiscaal attest uitreiken.

2. Kom naar onze infosessies in Limburg, op 8 oktober in Hasselt
en op 18 november in Gent (informatie op onze website of bij www.prettiggeleerd.be. De toegang tot de sessies is aan een zeer laag tarief, maar in de daar aanwezige spaarpot kan iedereen vrijblijvend een duit doen.

3. Koop ons boek met 16 getuigenissen van mensen met een Onvervulde kinderwens

4. Sponsort jouw werk sociale projecten? Laat het ons weten en dien een dossier in voor De Verdwaalde Ooievaar.

5. Ben jij of iemand uit je omgeving lid van een service club (Rotary, Lions, Soroptimisten,…) dien een dossier bij hen in.

6. Heb je zelf commerciële ervaring en wil je ons helpen sponsors te vinden, meld je aan bij vrijwilligerswerking@deverdwaaldeooievaar.be

7. Sponsor onze lopers. Op 4 oktober lieten lopers zich sponsoren ten voordele voor de vzw De Verdwaalde Ooievaar op de Marathon van Brussel. Hartelijk dank hiervoor.

8. Bedenk eigen initiatieven om ons te steunen, privé of via de vereniging of club waarvan je lid bent

Enkele voorbeelden uit het verleden:
□ Iemand gaf een verjaardagsfeest, ze wilde geen cadeaus maar vroeg haar genodigden te storten voor De Verdwaalde Ooievaar
□ Familie en vrienden van een vrijwilliger leefden erg met haar mee. Op de vraag “kunnen we iets voor je doen”, stelde ze hen vrijblijvend voor een gift te doen voor De Verdwaalde Ooievaar
□ Bij de geboorte van Tuur zetten zijn mama en papa op zijn geboortekaartje: “Help meer ooievaars hun weg te vinden naar koppels met een onvervulde kinderwens door een gift op 737-0183471-87 met vermelding: gift Tuur”
□ Iemand deed tijdens de kerkelijke doopplechtigheid van haar kindje een ophaling voor De Verdwaalde Ooievaar
□ De personeelsdienst van Pioneer deed mee aan de Dodentocht voor De Verdwaalde Ooievaar

Alle voorstellen en ideeën kunnen gemaild worden naar info@deverdwaaldeooievaar.be
of rechtstreeks naar geertruidecock@deverdwaaldeooievaar.be.

De Verdwaalde Ooievaar zal je dankbaar zijn voor alle hulp!