Pagina 1 van 3
miskraam en lutenyl
Geplaatst: 9 december 2008, 16:03
door Lietje
'schat, twee lijntjes , we verwachten ons eerste kindje' zo blij waren we nog nooit samen geweest , ik zou het zelfs in de frituur om de hoek zijn gaan melden.
ik belde als een gek naar het secretariaat van de gynecoloog , 27 november.
Wat was ik zenuwachtig , de eerste keer voor een zwangerschap , spannend.
Eenmaal in houding op de stoel , ' sorry mevrouw ik zie niets, ik kan nu enkel bevestigen dat u niet zwanger bent , trekt u uw kleren maar terug aan , de tranen zijn nog nooit zo snel gekomen.
Positieve urine test , niet zwanger , misselijk , alle kwaaltjes , dit kan niet waar zijn.
' mevrouw het spijt me , maar hoelang hebt u al geen maandstonden ?' bijna 2.5 maand nu' ' ja meer kan ik u ook niet zeggen , ik zie geen vruchtje meer , miskraam' dat was alles wat er uit zijn mond kwam.
Eenmaal thuis gekomen geloofde ik het nog niet , ik voelde me te zwanger om uit te leggen , weer of liever nog steeds positieve urinetesten.
Ik besloot dan maar naar mijn eigen huisdokter te bellen , en die schreef in samenspraak van gynecoloog LUTENYL voor.
5 Dagen nemen om de zes weken als u geen maandstonden krijgt , makkelijker gedaan dan gezegd , want kreeg geen pil door mijn keel.
5 dagen zoals gezegd , nu 9 dagen later nog geen maandstonden , bel dus terug naar dokter , niet normaal was zijn antwoord. Leuk.
Wat nu?
Iemand hier ervaring mee?
als ik niet zwanger meer ben , moet ik toch mijn maandstonden krijgen ,die je na een miskraam zowieso moet krijgen.
Lieve groetje Lietje
Geplaatst: 10 december 2008, 14:27
door kathleenchris
Lief Lietje,
helaas heb ik hier geen ervaring in en kan ik je weinig verder helpen.
Toch wil ik je heel moed en steun toewensen. Hopelijk vind je snel een antwoord op je vragen.
Liefs
Kathleen
Geplaatst: 10 december 2008, 14:47
door Loeki
Lieve Lietje,
Een dikke knuffel meid, niet makkelijk waar je doorheen moet! Je zou gesteund moeten worden nu, door je ventje, door je omgeving, maar toch ook door je gyne. Ik weet niet of het alles is wat hij / zij gezegd heeft, maar je verdient toch meer uitleg dan "om de zes weken 5 pilletjes en wachten".
Afspraak maken bij andere gyne? Wellicht heb je een zogenaamde missed abortion, dat gebeurt, helaas...

Het vruchtje is gestorven maar je lichaam houdt het vast... Daardoor blijf je zwangerschapshormonen aanmaken en blijf je kwaaltjes hebben.
Niet zomaar afwachten meid, je verdient beter! Vraag een tweede opinie, met alle respect, dit is niks voor een huisarts vind ik.
Veel sterkte!
Geplaatst: 11 december 2008, 10:08
door Lietje
Loeki ,
Dank je wel , ik heb eergisteren terug bloed moeten laten nemen , omdat ik na 5 dagen lutenyl en 4 dagen daarna zonder maandstonden nog steeds niets van maandstonden had gezien , geen zwangerschap.
Nu blijkt dat ik naar mijn lichaam moet luisteren dat ik door lang pilgebruik ook minder vrouwelijk hormoon aanmaak , en er dus terug een eitje vast zit , en mijn lichaam terug een ritme moet vinden om deze los te laten.
nu moet ik maanag nog eens bloed laten nemen daar ik en operatie nodig heb aan polsen , en deze schadelijk kan zijn anders.
Lieve groetjes Lietje en dank je voor je steun van op afstand.
Geplaatst: 30 december 2008, 20:45
door Tijger
Hallo,
ik ben nieuw op dit forum. Ik zit nu aan dag 61 van mijn laatste cyclus. Vandaag ben ik naar de gyn geweest. Blijkbaar komen mijn eitjes niet vanzelf af en krijg ik hierdoor mijn regels niet.
Hij stelde voor om lutenyl te nemen om mijn regels te laten doorkomen.
Nu lees ik op internet overal (behalve in jouw verhaal) dat lutenyl als anticonceptiva gebruikt wordt. Maar dat is wel het laatste wat ik nu wil. Is er iemand die hier meer over weet?
Geplaatst: 30 december 2008, 22:41
door Lietje
Hey Tijger,
Ik heb heel veel opgezocht op het internet over lutenyl en heb heel weinig gevonden , enkel zo een kei medich ding.
Nu staat er idd op de bijsluiter ook dat dit ook kan worden gebruikt om maandstonden tegen te houden.
Moet ook jij dit 5 dagen nemen?
Wel ik heb nu een 14 dagen geleden mijn maandstonden door gekregen , en dit was 14 dagen ofzo na dat ik mijn laatste lutenyl had genomen.
Ik hoop eigenlijk dat ook alles nu terug normaal loopt , maar het probleem na pil gebruik kan zijn , dat je eistokken in de war zijn , en dat je eitejes niet van zichzelf weten wanneer ze moeten lossen , dus ... kan je ondertussen nog altijd zwanger worden , oke dat is oefenen tegen iets wat je niet weet... maar proberen
ik moest 5-6 pilletjes nemen om de 6 weken en op week 5-6 bloed laten trekken voor zwangerschap , ik had bij de dokter wel door dat dit niet zo gezond zou zijn voor een vruchtje.
Hou me op de hoogte.
Lie
Geplaatst: 30 december 2008, 23:07
door Tijger
Hallo Lie,
ik ben daarstraks dus bij de gyn geweest, maar nadat hij me verteld had dat ik veel minder kans had als een vrouw met een normale cyclus om zwanger te worden, was ik helemaal de kluts kwijt en heb ik niet meer zo goed geluisterd...
Ik heb dus wel een voorschrift voor Lutenyl en wat ik er uit op kan maken, is dat ik dat 11 dagen moet nemen. Hij heeft me gezegd dat als mijn regels dan weer lang uitblijven ik dat opnieuw moet herhalen.
Ik ben begin juni gestopt met de pil en ben dan in juli/augustus/september/oktober normaal ongesteld geworden, wel na een cyclus van 35-40 dagen, maar nu zit ik al aan dag 61! De gyn zei dat als ik op 1 februari nog niet ongesteld ben, ik die Lutenyl moet nemen.
Nu vroeg ik me af: mag ik dat niet al eerder nemen? Want dan ben ik eerder ongesteld en kan ik eerder beginnen aan een volgende ronde om zwanger te worden? Weet jij daar iets over?
Ik ga morgen eens naar mijn huisarts bellen en het eens aan hem vragen.
Ik hou je op de hoogte!
Hopelijk is je cyclus snel normaal en kan je snel zwanger zijn!
Groetjes!
Geplaatst: 31 december 2008, 12:38
door Lietje
Hey Tijger.
Ik mocht meteen beginnen en had ook een cyclus ( als ik even tel , was ook totaal kluts kwijt ) van in de 60-70 denk ik.
Heb lang getwijfeld want ja van sex word je zwanger he

en aangezien we mochten blijven oefenen wou ik dus nog eens bloed laten nemen , maar daartussen wou ik echt geen sex

want ja die pillen kunnen nooit goed zijn voor een vruchtje.
Ik ben dus bloed gaan laten nemen , wist s middags mijn uitslag en heb de pilletjes beginnen nemen , dus 5 dagen en daar in moest ik mijn regels krijgen , niet dus. Ik heb heel vaak naar dokter gebeld enzo hoor , maar 9 dagen later had ik mijn regels , dus snap eigenlijk niet dat jij 11 dagen die pil moet nemen.
Maar vraag eens een tweede opinie , eventueel u dokter en een andere dokter of gyne, want ik vind 11 dagen te lang , maar ik denk echt wel dat je nu al met die piletjes mag beginnen hoor , maar morgen is een feestdag he meid.
Veel succes en ik hop dat we snel zwanger zijn.
Lietje
Geplaatst: 31 december 2008, 12:49
door Lietje
Hey Tijger ,
nog even snel , wat ook het probleem is vaak , na pilname , dat je een vrouwelijk hormoon te kort hebt , dus dat hormon voor het lossen van het eitje , maar laat zeker bloed nemen voor je begint , je kan beter te veel bloed laten nemen dan een keer te weinig he meid , laat dit in het ziekenhuis nemen , dan heb je dezelfde dag of de dag nadien al resultaat terwijl bij de huisdokter duurd dit soms veel langer.
Vanwaar ben je?
Mvgr
Geplaatst: 31 december 2008, 13:19
door JD
Ik heb al wat ervaring met allerlei medicatie, ik zit dan ook al meer dan drie jaar in de medische mallemolen.
Lutenyl wordt inderdaad gegeven om een bloeding uit te lokken. Ik moest telkens 10 dagen Lutenyl nemen om dan vervolgens binnen de 10 dagen ongesteld te worden.
@Lietje
11 dagen Lutenyl lijkt me dus niet abnormaal. En je moet dit niet te persoonlijk opnemen hoor, maar wees a.u.b. voorzichtig met adviezen en persoonlijke meningen geven over voorgeschreven behandelingen van artsen.
Deze verschillen inderdaad soms sterk, soms heeft de arts daar zijn redenen voor, soms heeft het te maken met persoonlijke voorkeuren. En ook al lijken twee situaties soms dezelfde, iedereen en elke situatie is anders en alleen de arts kan daar over oordelen.
Tot slot, als je in de medische mallemolen stapt is het belangrijk vertrouwen te hebben in je arts. Heb je vragen, stel ze dan tijdens de consultatie of bel je arts op en bij zeer ernstige twijfels omtrent je behandeling kan een second opinion wenselijk zijn, maar als je elk voorschrift/behandeling van je arts die iets anders is dan een behandeling die je hier op het forum vindt wil dubbelchecken, dan kom je binnen de kortste keren zot... en je arts waarschijnlijk ook
@ Tijger
Als je graag vroeger zou willen starten, bel even naar je arts/verpleegkundige, maar start niet op eigen houtje, het is maar een kleine moeite en dan heb je absoluut zekerheid! En geloof me, in onze situatie is gemoedsrust heel belangrijk.
Ivm Lutenyl, dit is inderdaad ook een anticonseptiva, en ik weet, dit is het allerlaatste wat we nu willen... maar om zwanger te worden heb je wel een cyclus nodig... Je kan dus wachten en blijven wachten tot je cyclus zicht spontaan herstelt, of je kan de natuur een handje helpen.
Trouwens, mijn gynaeco heeft me ooit gewezen op het feit dat er niets geweten is over de kwaliteit van het baarmoederslijmvlies als het langere tijd niet werd afgebroken.
In ieder geval wens ik jullie veel succes met de behandelingen!
Geplaatst: 31 december 2008, 16:33
door Tijger
Bedankt voor jullie reactie allebei!
Ik zal vrijdag nog eens terugbellen naar mijn gyn en vragen of ik al mag starten met de Lutenyl. Ik heb niet echt veel zin om nog een maand te wachten op mijn regels die misschien wel niet komen.
Ik heb de afgelopen 2 maanden al 2 keer bloed laten nemen, maar ze zeiden dat dat oke was. Naalden zijn niet echt mijn beste vriend, maar als het moet: dan moet het!
Ik ben van regio Leuven Lietje!
Prettig oudjaar!
Geplaatst: 1 januari 2009, 18:08
door Lietje
Dag tijgertje,
Zoals vermeld zou ik idd eerst je dokter bellen , maar dacht dat ik je die raad had gegeven.
Heb vanacht vele smsjes gekregen voor een gelukkig nieuwjaar , een gelukkig jaar , en ... een van mijn beste vriendinnen is 9 weken zwanger.
Dan denk ik plots , meid wacht tot je 3 maand bent , meid dit meid dat , het ergste en eerste datin me opkwam is dat ze gewoon een kind wil , en mss helemala niet met haar vriend verder wil , het is niet de vader van haar kinderen zegt ze dan.
Ik zet mijn hoop op een 2009 kindje.
lietje
Geplaatst: 1 januari 2009, 18:12
door Lietje
@JD
Ik dacht dat ik Tijgertje had aangeraden om eerst naar gyne of dokter te bellen , en ik zit nog niet zolang in deze molen , maar ik versta mensen wel als ze een tweede opninie willen , dat gaat niet over het al dan niet vertrouwen van u gyne, huisdokter , ... Maar dat is wat je zelf wil , je begint pas met de pillen molen enzo , dus vind deze vraag en reactie ergens normaal.
Ik zou ook geen maand langer op mijn maandstonden willen wachten.
Lietje
Geplaatst: 21 januari 2009, 20:44
door Tijger
Hey Lietje,
al even geleden, maar ik had vandaag eindelijk mijn regels en ik moest daarom ineens aan deze site denken.
Ik heb uiteindelijk 7 dagen Lutenyl moeten nemen en vandaag (na 12 dagen) kwamen mijn regels er toch goed door.
Hopelijk krijg ik nu snel een normalere cyclus.
Is dat bij jou ondertussen al het geval of toch nog een lange cyclus?
Hopelijk zijn we snel zwanger!!!
Heyla
Geplaatst: 24 januari 2009, 10:55
door Lietje
Momenteel ben ik iets meer dan een 14 dagen over tijd , en de dokter rade aan om half februari eens bloed te laten trekken , dus ...
We zien wel weer he , wou je laatst al eens een berichtje sturen, maar internet deed hier heel raar.
Nu kan je terug met alle plezier 'oefenen'

heb je nu van je dokter toch nog een maand moeten wachten voor je mocht beginnen met lutenyl?
Groetjes en idd hopen dat we snel zwanger zijn.