Ruisje op hart
-
Fien83
- Berichten: 1627
- Lid geworden op: 3 september 2009, 12:01
Ruisje op hart
Hoi mama's, ik ben vandaag met F naar de kinderarts gegaan in verband met haar slechte gewichtstoename de voorbije maand. Hij zei van nog wat af te wachten, voorlopig bv te blijven geven, maar beide kanten aan te bieden (wat mijn vroedvrouw ook al zei). Wel ontdekte hij een ruisje op het hart van onze dochter. Onze huisarts heeft hier ook eens iets van gezegd, maar dacht toen dat het kwam omdat ze wat verkouden was. Nu moeten we binnen 2 weken naar de kindercardioloog. Is er iemand wie dit ook heeft voorgehad? De kinderarts panikeerde gelukkig niet waardoor ik er zelf ook nog wel vrij rustig onder ben, maar ik wilde toch eens horen.
-
nathalie v
- Berichten: 2975
- Lid geworden op: 16 april 2009, 19:54
-
Noa
- Berichten: 1820
- Lid geworden op: 1 september 2008, 10:44
Fien, volgens mij ook iets onschuldigs, want ik had (heb?) dat ook! Mijn moeder kreeg het te horen bij elk bezoek aan de pediater, en dan later, bij elk medisch onderzoek met school (JAK!) kreeg ik een brief mee dat ze hartruis hoorden. Maar verder werd er toen niks meegedaan (ik ben ondertussen 30), en ik merk ook aan niks dat er iets mis met me is. Veel succes met het bezoek aan de kindercardioloog, het zal uit voorzorg zijn dat ze eens verder zullen kijken. Knuffel!
-
Fien83
- Berichten: 1627
- Lid geworden op: 3 september 2009, 12:01
Ja, ik denk het ook hoor. De kinderarts zei dat hij ofwel fout gehoord had (ik betwijfel dat want de huisarts heeft het ook al eens gehoord, maar had toen een andere plausibele verklaring), of het hartje kon op een bepaalde manier liggen waardoor de bloedstroom een soort echo'tje liet horen of er zou een gaatje zijn tussen de kamers van het hart. Als het dat laatste zou zijn, is er een serieuse kans dat het spontaan zou dichtgroeien en als dat niet zo is (en het zou een te groot gat zijn) wordt het geopereerd. Ik ga daar voorlopig niet van uit, maar ik vind het best wel spannend. Ik ben allesins blij dat ze het verder opvolgen want ik vind het ook niet nodig om extra risico's te nemen.
-
Nijntje9
- Berichten: 28
- Lid geworden op: 28 mei 2009, 11:08
Fien, bij mijn zoontje hoorden ze ook een ruisje op het hart. Wij zijn bij de kindercardioloog geweest, maar er was gelukkig niets te zien.
Ze nemen een filmpje van het hart en daarna een echo.
Mijn mamagevoel zei toen dat het waarschijnlijk niets ernstig was, maar het is natuurlijk wel heel spannend. We duimen dat het niets ernstig is!
Ze nemen een filmpje van het hart en daarna een echo.
Mijn mamagevoel zei toen dat het waarschijnlijk niets ernstig was, maar het is natuurlijk wel heel spannend. We duimen dat het niets ernstig is!
-
sassie2
- Berichten: 1203
- Lid geworden op: 10 mei 2010, 14:41
Ik heb hier geen ervaring mee, maar vrienden van ons wel. Ik weet niet precies hoe oud jouw dochtertje is, maar bij die vrienden hadden ze het al een paar keer gehoord voor 1 jaar, en het was inderdaad iets dat nog kon toegroeien tot 1 jaar (iets tussen de verschillende kamers). Bij 1 jaar hebben ze dan opnieuw controle moeten laten uitvoeren, het was helaas nog niet dicht, en dat is dan geopereerd geworden, was blijkbaar een behoorlijk standaard ingreep. Hij is nu 4 jaar en alles is tip top in orde met zijn hart!
Ze hadden al 2 kinderartsen gehad voor diegene die het niet gehoord had. Blijkbaar kun je, als die kamers niet dichtgroeien, vrij vroeg, ik dacht op 30-jarige leeftijd of zo, al een hartinfarct doen.
Ze hadden al 2 kinderartsen gehad voor diegene die het niet gehoord had. Blijkbaar kun je, als die kamers niet dichtgroeien, vrij vroeg, ik dacht op 30-jarige leeftijd of zo, al een hartinfarct doen.
-
NatSar
- Berichten: 1486
- Lid geworden op: 14 maart 2010, 17:08
Het heeft inderdaad te maken met de verbinding van de voorkamer naar kamer in je hart. Het heeft als functie dat het bloed vanuit de kamer niet kan terugvloeien naar de voorkamer. Je hebt daar verschillende gradaties in. Je kan voorhebben dat de hartkleppen niet sluiten dus continue blijven openstaan. Of heb kan ook zijn dat de hartkleppen niet goed sluiten of de kleppen kunnen ook ontbreken.
Goed dat je al snel naar de kindercardioloog mag!
Goed dat je al snel naar de kindercardioloog mag!
-
Fien83
- Berichten: 1627
- Lid geworden op: 3 september 2009, 12:01
Wie is er online
Gebruikers op dit forum: Google [Bot] en 3 gasten