Pagina 1 van 2
voedingsschema
Geplaatst: 20 augustus 2011, 10:55
door mindyke
Even horen bij jullie:
Ons ventje (bijna 8maand

)zijn dag ziet er zo uit:
*tussen 7-8u smorgens pap 7 schepjes (afhankelijk vanaf hij wakker is)
* tussen 11-12uur 3 bokes zonder korst met beleg
* rond 15-16uur fruit (zonder koekjesmeel of iets dergelijk)
* Rond 18u30 patatjes en groenten + soms stukje vlees / vis
* Rond 22u-23uur een droomvoeding 7 schepjes
NU krijg ik den indruk dat hij smorgens tegenwoordig niet echt honger heeft. waar we vroeger naar beneden moesten spurten om de fles te maken des te langer hij nu kan blijven leuteren.
Soms om 7uur wakker , tegen 8uur een fles en er dan op zen dooie gemakje een half uur overdoen. Soms even niet tutten dat weer wel. maar je mag ze niet afpakken. Hij drinkt ook zen hele fles niet uit smorgens.
Ik was dus zowat aan het nadenken of ik iets moet veranderen in zen schemma? Ikz ie veel mensen een fles geven net voor de ukjes gaan slapen. maar dat zou hier dan al2uur na zen eten zijn... en dat lijkt me zo snel.
Vind hetgewoon zo raar dat hij smorgens niet veel honger heeft. Iemand ideeên , suggesties? hoe ziet jullie kindje zijn dag eruit?
xx
Geplaatst: 20 augustus 2011, 11:10
door bettyboopke
Hey Mindyke,
Bij ons meisje, die nu bijna 10mnd oud is, doen we het zo:
Rond 08u
- flesje melk 7 scheppen (laat ze vaak 60 tot 90 van staan...)
- boterham (1/4 tot 1/2 snee)
Rond 11u30
- Groentepap (groentjes en patatjes en vlees/vis)
- water / thee
Rond 15u30
- Fruitpap
- en/of Groentepap
- water / thee
Rond 18u
yoghurtje en/of mee-eten van tafel
Rond 20u
flesje melk 7 scheppen (laat ze vaak een 60 van staan)
Onze dochter is wel een kleintje-fijntje voor haar leeftijd, 3 weken geleden was ze 7kg750 en 68 cm.
Ik denk dat de hoeveelheden die ze eten wel in verhouding staan tot hun lengte-gewicht.
Nu eet ons dochtertje niet echt super. Thuis weigert ze meestal gedeeltelijk of totaal de fruitpap. Dus geven we maar groentepap in de plaats. In de crèche daarentegen eet ze volop fruit
Eigenlijk eet ze heel graag brokjes en stukjes aardappel en groente, maar ze eet er nog veel te weinig van voor goed te zijn. Daarom nog GP, maar mag ze 's avonds wat meeknabbelen.
Hetzelfde met boterhammen. Je kunt haar dat de hele dag doorgeven, maar ze wil er geen beleg op. Dus geven we haar niet te veel brood, want dat gaat dan ten koste van het eten van groenten.
Mij lijkt dat jullie en je ventje het prima doen hoor!
Bij ons meisje is een droomvoeding geen optie, ze is lastig als we haar wakker maken en drinkt dan hoogstens een halve fles. Maar als het bij jullie zo werkt, dan is dat toch ok!
Je zou eens een avond of 2, 3 kunnen proberen om het flesje te geven vlak voor het slapen. Als je merkt dat het niet werkt, geef je hem gewoon weer een droomvoeding.
Geplaatst: 28 augustus 2011, 6:47
door LittleBean
LO is nu 7.5 maand en drinkt sinds gisteren eindelijk een beetje kv van de fles.
Gisteren was het twee keer 60 ml ('s morgens en 's avonds) en daarna heb ik bv bijgegeven en deze morgen was het al 100 ml en nu ga ik zien of hij nog wat bv wil.
Hoeveel zou hij eigenlijk op zijn leeftijd moeten drinken? We hadden een fles van 210 ml klaargemaakt met 7 schepjes maar die heeft hij natuurlijk niet helemaal uitgedronken.
Zijn schema is normaal gezien:
Tussen 6 en 7 u:bv (nu hopelijk te vervangen door kv)
Tegen 9 u: fruitpuree met een beetje yoghurt (omdat hij zo vroeg wakker is en dus vroeg eet heeft hij een tussendoortje nodig)
11.30 uur groentepap met kip of kalfsvlees en water
Tussen 15.30 en 16 u: fruitpap met koekjesmeel en water
Tussen 18 en 19 u: bv (nu hopelijk te vervangen door kv)
Sinds een week geef ik tegen 22 u als wij gaan slapen nog 1 borst als droomvoeding in de hoop dat LO wat langer slaapt maar dat maakt precies niet veel uit dus ik denk dat ik daarmee ga stoppen.
Hoeveel melk heeft hij op deze leeftijd nog nodig? Ik zou die hoeveelheid graag delen over twee melkvoedingen per dag: een 's morgens en een 's avonds.
Geplaatst: 28 augustus 2011, 9:02
door Vereltje
Hey Mindyke, wij zitten op hetzelfde schema als jij, boterhammen 's middags en 's avonds mee van tafel eten. Wij eten meestal tussen zes en zeven, en tussen acht en negen (meestal rond half negen) krijgt amelie haar pap, zodat ze rond negen uur in bed ligt. Ze drinkt toch nog altijd een hele fles leeg, zo kort na haar avondeten. Je kan het dus zeker eens proberen!
Geplaatst: 28 augustus 2011, 9:08
door NatSar
Ons schema is ongeveer zo:
Tussen 6 en 7: 1 boterhammetje + flesje (drinkt ongeveer 150 ml)
Soms rond 9u: flesje van 120 ml
11u: groentenpap
14 u: fruitpap
Tussen 17u en 18u: flesje (ongeveer 150 ml)
18u: yoghurtje
20u30: droomvoeding (ongeveer 210 ml)
T. heeft ook nooit echt zin in zijn flesje 's morgens. Zijn boterhammetje daarentegen gaat héél vlot binnen!
Geplaatst: 28 augustus 2011, 10:30
door mindyke
ja ik denk dat ik inderdaad toch eens ga proberen om zen avondflesje wat vroeger te geven. want het lijkt wel echt alsof ie geen honger heeft smorgens;
Ik wil wel bokes geven smorgens maar dan eet ie er tussen de 3 en 5 op nen dag en dat lijkt mij toch wel heel veel! en kom ik dan nog wel aan de juiste hoeveelheid melk op een dag?
dilemma
Lb ik dacht dat ze op deze leeftijd ongveer 500ml melk moeten hebben op een dag...
Geplaatst: 28 augustus 2011, 14:25
door LaBatsa
Ja, 500ml per dag is de norm.
Mijn dochtertje (6,5 maand) is 's ochtends ook geen grote eter, dat denk ik toch want ze krijgt dan bv, maar ze drinkt dan maar een paar minuutjes.
Ons schema:
ergens tss. 3 en 6 uur: BV
9u bv
12u groentepap
16u fruitpap
20u flesje afgekolfde melk, ze drinkt 180 Ã 240ml
Die nachtvoeding zou ik graag afgeschaft zien, maar voorlopig zonder succes, al drinkt ze steeds korter de laatste tijd. Een droomvoeding is geen optie, want ze wordt dan kwaad, wil toch amper drinken en wordt dan toch nog 's nachts wakker.
Geplaatst: 2 september 2011, 19:43
door LittleBean
Vandaag is LO helemaal niet aan zijn 500 ml melk gekomen, kan dat kwaad?
Deze morgen heeft hij een 100 ml gedronken maar misschien kwam dat omdat hij de avond ervoor 300 ml

gedronken had.
Hij heeft wel goed groentepap en fruitpap gegeten maar dan hebben we er vanavond met veel moeite een 160 ml ingekregen.
Nu vrees ik dat dat niet genoeg zal zijn om de nacht door te komen en dus denk ik eraan om als wij gaan slapen tussen 22 en 23 uur hem nog een 100 ml als droomvoeding te geven.
Of kan hij best een dagje zonder 500 ml melk?
Geplaatst: 2 september 2011, 20:25
door nathalie v
LB,
Er zullen altijd wel eens dagen zijn dat ze niet goed drinken, of eens ziek zijn en hun melkje overgeven of niet willen. Volgens mij kan dat geen kwaad hoor, maar voor een goede nachtrust kan je inderdaad proberen van nog een droomvoeding te geven he.
Geplaatst: 2 september 2011, 20:25
door mindyke
da kan zeker geen kwaad maar als je denkt dat hij de nacht niet doorgeraakt zou ik wel wat bijgeven (komt ie dan toe met 100ml???)
zo doe ik het altijd
Geplaatst: 2 september 2011, 22:07
door LittleBean
Ik weet niet of 100 ml genoeg is, misschien geef ik hem gewoon de rest van zijn fles van vanavond.
Mag je eigenlijk een fles waaraan al gedronken is terug geven? Ik heb ze direct terug in de ijskast gezet. Of moet ik een nieuwe fles maken?
Mmm, misschien wat laat om een vraag op DVO te zetten op een vrijdagavond...

Geplaatst: 2 september 2011, 22:13
door Sterretje
LB, wij hebben het al eens gedaan, opnieuw opgewarmd.
mijn mama heeft eens een fles van 's avonds die niet uit was 's ochtends terug opgewarmd. ik vond dat persoonlijk niet goed, maar als er maar een paar uur tussen zitten, en ze komt uit de koelkast, why not...
Geplaatst: 3 september 2011, 7:56
door LittleBean
LO heeft de 200 ml die nog in zijn fles zaten helemaal opgedronken als droomvoeding!
Maar hij was zoals altijd wel wakker om 6 uur.

Geplaatst: 3 september 2011, 8:46
door mindyke
zeg en als je dan fles op zen kamer geeft slaapt ie dan ni verder?
Geplaatst: 3 september 2011, 11:58
door NatSar
Hier gaat het eten alsmaar slechter. Vanmorgen heb ik er met moeite 100 ml melk in gekregen. Nu heeft hij net zijn patatjes op. Gisteren en eergisteren is hij niet aan de 500ml melk geraakt. Ik begin mij toch wat zorgen te maken.