Pagina 1 van 2
ligging placenta keizersnede
Geplaatst: 16 februari 2012, 11:06
door Evy_
Hallo,
Bij de 20 weken echo dinsdagavond bleek dat de placenta bij mij vooraan ligt in plaats van achteraan. Klopt het dat je dan veel meer kans hebt op een keizersnede ?
Groetjes, Evy
Geplaatst: 16 februari 2012, 11:48
door Lie_29
Waar haalt gij toch allemaal jouw stellingen? Misschien eens een andere gyn zoeken? Ene die je minder zot draait?
Bij mij ligt de placenta ook vooraan en het kind geeft me al sinds week 22 de ene (duidelijke!) schop na de andere én er is nog NOOIT over een keizersnede gesproken.
Al steekt die placenta tussen je stembanden, het zijn je bekken, de doorgang en de gezondheid van de baby tijdens de bevalling die bepalen of er een keizersnede aan te pas moet komen. (--> woorden van mijn gyn dus)
Geplaatst: 16 februari 2012, 11:50
door Yago
ik denk toch dat een keizersnede wel moet bij een bepaalde ligging van de placenta... kan het mis hebben hoor
Geplaatst: 16 februari 2012, 11:51
door Lie_29
Dat kan goed zijn, maar niet als ie vooraan ligt dan? Ofwel moet ik me een andere gyn zoeken

Geplaatst: 16 februari 2012, 11:54
door muisinie
ik dacht daar ooit iets over gelezen te hebben ... maar het was eerder zo dat de placenta de "uitgang" blokkeerde (dus niks te maken met vooraan of achteraan) waardoor ze niet anders konden dan keizersnede.
Maar dit is hier niet het geval ...
Geplaatst: 16 februari 2012, 12:51
door marb
placenta praevia kan wel degelijk aanleiding zijn tot keizersnede, maar dat hoeft niet.
http://en.wikipedia.org/wiki/Placenta_praevia
http://www.e-gezondheid.be/placenta-pra ... tueel/1158
Zo vreemd is de vraag van Evy_ dus niet.
Geplaatst: 16 februari 2012, 13:14
door Evy_
Hey,
ja, het zal waarschijnlijk eerder zijn als de placenta voor de baarmoederhals ligt dat het dan een keizersnede wordt. Mijn gyn maakt mij niet zot, ik denk dat ik soms eerder mijzelf zot maak

.
Ik heb vorige keer ook een aanvraag gekregen om die suiktertest te laten doen. Is dit eigenlijk verplicht ? Ik heb eigenlijk geen zin om dit te laten doen. Vroeger werd dit toch ook niet getest ? Ik ben nog maar 1,5 kg bijgekomen op 21 weken en ik ben vrij slank. Komt zwangerschapsdiabetes niet meer voor bij zwaardere vrouwen ? En ik vind van mijzelf dat ik toch gezond eet. Stel dat die test niet goed zou zijn, wat moet je dan doen ? Ik wil dit gewoon allemaal liever niet weten, vroeger werd dit toch ook niet getest hé en de kinderen waren ook gezond geboren meestal.
Geplaatst: 16 februari 2012, 13:24
door linda76
@Evy: ik denk dat je een beetje verward bent tussen een placenta die vooraan ligt en een voorliggende placenta (= placenta previa). Een placenta die vooraan ligt, ligt niet voor de baarmoedermond maar gewoon aan de buikkant van je baarmoeder ipv aan de rugkant. Een voorliggende placenta ligt wel voor de baarmoedermond en dan is een keizersnede nodig als hij niet meer opschuift. Ik had ook een placenta die vooraan lag en geen sprake van keizersnede hoor.
Ik zou die suikertest wel laten doen. Het risico op zwangerschapsdiabetes is misschien minder groot als je slank bent, maar ik ken zelf toch twee gevallen van slanke vrouwen die zwangerschapsdiabetes hadden. Beter van het dan toch te weten als je het hebt, want het kan gevolgen hebben voor je zwangerschap. En inderdaad, vroeger deden ze al die testen niet. Maar ik denk ook dat er vroeger meer misliep dan tegenwoordig.
Geplaatst: 16 februari 2012, 13:31
door Evy_
En als je dit hebt, wat kan je daaraan dan doen ? Ik vind toch niet dat ik nu ongezond eet, ik zou niet weten wat ik meer zou kunnen doen.
Bij ons in de familie zijn er wel veel die ouderdomsdiabetes krijgen als ze boven de 50 worden. Dus ben er eigenlijk niet gerust in, ik wil het eigenlijk gewoon niet weten of ik ga mij weer ongerust beginnen maken. Ik maak mij nu soms al genoeg zorgen over vanalles.
Geplaatst: 16 februari 2012, 13:36
door nogeenkeer
Hey Evy,
zwangerschapsdiabetes is niks erg op zich, er zijn dan gewoon een paar extra voedingsmiddelen die je niet mag eten. Maar da's toch het minste tenslotte als het om de gezondheid van je baby gaat.
Groetjes,
nogeenkeer.
Geplaatst: 16 februari 2012, 13:43
door Evy_
Welke voedingsmiddelen ? Misschien kan ik al preventief beginnen, aangezien die ouderdomsdiabetes bij ons in de familie zit.
Geplaatst: 16 februari 2012, 13:51
door nogeenkeer
Goh, voor zover ik weet (had het zelf niet) vooral zoete dingen zoals chocolade enzo, maar het was best wel een lange lijst. Ik zou de test maar gewoon laten doen. Is echt maar gewoon iets drinken en dan bloed laten trekken, niks erg!
Geplaatst: 16 februari 2012, 13:57
door Sterretje
Evy, die ouderdomsdiabetis heeft echt helemaal niks te maken met zwangerschapsdiabetes
't is niet omdat je aanleg hebt tot 'ouderdoms'diabetes dat je meer kans maakt op zwangerschapsdiabetes. en het is niet dat je daar preventief iets aan kan doen
ik zou zeggen, informeer je goed bij je gynaecoloog of zoek iets op over zwangerschapsdiabetes op het net
ik heb die suikertest ook gedaan, is niets aan en meestal zijn de resultaten goed.
Geplaatst: 16 februari 2012, 14:05
door NatSar
Preventie blijft toch wel belangrijk tijdens een zwangerschap! En stel dat je wel gediagnostiseerd zou worden als zwangerschapsdiabete, kan je het maar beter weten, toch?!
Het is niet zo dat je als diabeet geen suiker meer mag eten, das een groot misverstand. Zoiets zou trouwens onmogelijk zijn want in elk voedingsmiddel zit suiker... En je hoeft zeker en vast niks preventief te doen om zwangerschapsdiabetes te voorkomen. Wat wel een feit is, is dat als je zwangerschapsdiabetes gehad hebt, je een hele grote kans hebt om binnen de 5 jaar diabetes type 2 te ontwikkelen. Een halfjaarlijks bloedonderzoek bij de huisarts is hier aangewezen!
Om ouderdomsdiabetes te voorkomen kan je wel preventief werken. Dat kan je doen door ervoor te zorgen dat je BMI niet hoger is dan 25 en elke dag een half uurtje te bewegen.
Geplaatst: 16 februari 2012, 14:08
door Evy_
Mijn BMI is maar 19 (niet zwanger) en ben nog maar 1 kg bijgekomen en ben al 21 weken bijna.