Pagina 1 van 1

zwanger en voeding

Geplaatst: 21 juli 2012, 8:36
door lotje83
Hoi,

ik zit helemaal in de knoop met mijn eetpatroon. De eerste maanden heb ik véél gezondigd, vooral op reis heb ik me flink laten gaan :oops:
afgelopen dinsdag ben ik naar gyn geweest, en ons prutske zit qua gewicht bovenaan de curve. Ik voel me super schuldig. De gyn maakte er niks uit, ik ben groot, mijn man is groot.
Binnen vier weken volgt de suikertest en ik heb er toch wat schrik van: groot kindje, veel vruchtwater en een opa met zware suikerziekte.
Dus heb ik me voorgenomen om gezond te eten. Enkel water en melk drinken, niet meer snoepen, geen mayonaise, veel fruit en groenten,... Ik eet heel de dag door kleine porties zodat ik zeker geen honger heb. Ik doe dit nu drie dagen en ik smelt terug weg. Er is al een kilo af.
Nu lees je overal dat je (natuurlijk) gezond moet eten, maar dat je niet mag diëten, omdat je lichaam dan afvalstoffen produceert die niet goed zijn voor pruts.
't Is misschien stom, maar hier lig ik dus wakker van.

Geplaatst: 21 juli 2012, 13:01
door Fien83
hey lotje,

Mijn schoonzus had zwangerschapsdiabetes waardoor ze een dieet moest volgen. Zij viel af, maar het kindje bleef goed bijkomen. De gyn heeft daar nooit iets van gezegd dus ik denk niet dat het kwaad kan als je een goed en gezond eetpatroon hanteert. Maar mss voor de veiligheid eens vragen aan de gyn hé. Maar ik zou me dus niet te ongerust maken.

Geplaatst: 22 juli 2012, 11:40
door trinity
lotje, ik zou mij geen zorgen maken
je kindje neemt wat het nodig heeft om te groeien
om het even wat je eet
ik ben zelf de eerste 4 maand 7 kilo afgevallen
ik kon overdag niet eten, of toch geen vast voedsel
ik dronk veel drinkyoghurt en water overdag
na 19u kon ik dan toch wel iets verdragen, en dan at ik een gezonde warme maaltijd
onze michiel is ondertussen 14 maanden en een gezonde kerel
qua afvallen zou ik dus erg niet wakker liggen
in tegendeel, dat zijn allemaal kilo's dat je na de bevalling niet meer hoeft kwijt te spelen :)
let wel op met rauwe groenten, en het fruit altijd goed wassen of schillen als je niet immuun bent voor, ja hoe heet het ook al weer...
ik zou zeggen, geniet er van!

Geplaatst: 6 maart 2013, 14:14
door mindyke
valt er iets te zeggen over Ossetong? hmm in madeirasaus zou ik nog zo graag eens eten. Maar this wel een speciaal stukje vlees.

Geplaatst: 7 maart 2013, 21:14
door Repelsteeltje
Mindyke, k ben geen ossentong kenner, maar hanteer voor alle vlees dezelfde regel:
* goed doorbakken = OK
* nog rood vlees = vermijden