Bloedingen ondanks utrogestan

IVF Forum
Plaats reactie
Wies
Berichten: 830
Lid geworden op: 30 september 2013, 10:27

Bloedingen ondanks utrogestan

Bericht door Wies » 10 maart 2014, 15:20

Hoi dames,

Ik heb het al een aantal keer gemeld hier op het forum, eerst bij iui, nu bij ivf; maar het komt er dus op neer dat ik steeds een week na inseminatie/terugplaatsing reeds bloedverlies heb, ondanks de utrogestan. Al een aantal keer bloedname laten doen, en progesteron stond te hoog om van menstruatie te spreken.
Daarom ging ik ervan uit dat het misschien door de utrogestan en mijn gevoelige baarmoederhals (die bloed bij de minste aanraking) komt; maar deze cyclus heb ik de utro een tijdje oraal genomen en ik bleef bloeden. Het staat ook los van bewegingen of naar het toilet gaan, want dan merk ik geen vermeerderd bloedverlies op. Ik heb dus geen idee waar het vandaan komt. In mijn natuurlijke cyclus begon ik wel reeds te bloeden net na mijn eisprong, dat is dus al wat verbeterd, ook de eerste maanden dat ik utrogestan nam, had ik hier geen last van.

Ik zal het binnenkort nog maar eens aan mijn gynaecoloog vragen, maar vroeg me af of er nog dames waren die hier last van hebben en misschien een deftige uitleg van hun dokter hebben gekregen? Die andere medicatie hebben gekregen?

AnTan
Berichten: 1062
Lid geworden op: 5 september 2012, 12:32

Bericht door AnTan » 10 maart 2014, 15:57

Pff Wies, ik kan je niet helpen...
Ik had al 3 miskramen, waarvan 1 tijdens IUI en dus ook Utrogestan.
Heb jij al kijkoperatie gehad? Wellicht wel?

Wies
Berichten: 830
Lid geworden op: 30 september 2013, 10:27

Bericht door Wies » 10 maart 2014, 16:03

Ik heb in november een HSG gehad, daarop zag alles er goed uit.

In december had ik dan plots ene hydrosalpinx links (vocht in eileider). Daarvoor ben ik in januari geopereerd via laparoscopie (eileider verwijderd). Toen hebben ze de rest ook allemaal gecontroleerd en dat zal er allemaal goed uit.
Heb een dikke negen jaar geleden wel endometriose gehad links en nu zouden er een of twee cysten zitten rechts (sinds februari). Het kan dus van die cysten komen, maar aangezien ik het bij iui ook had en toen geen cysten had, denk ik het niet. 'k heb ook niet echt krampen ofzo

waitykaty
Berichten: 424
Lid geworden op: 21 mei 2013, 12:12

Bericht door waitykaty » 10 maart 2014, 17:43

Hebben ze nog nooit een echo genomen tijdens zo'n bloeding? Als het in je baarmoeder is moeten ze toch nog ergens restjes zien vanwaar het gebloed heeft.
Misschien eens aandringen op een echo?

Wies
Berichten: 830
Lid geworden op: 30 september 2013, 10:27

Bericht door Wies » 10 maart 2014, 18:01

Helemaal in het begin heb ik eens echo gehad net op zo'n bloedmoment en toen was niks te zien, maar toen zat ik nog niet in gestimuleerde cyclus.

AnTan
Berichten: 1062
Lid geworden op: 5 september 2012, 12:32

Bericht door AnTan » 10 maart 2014, 18:57

Ik weet dat het frustrerend is met een probleem te zitten, altijd hetzelfde, en geen oplossingen... Soms weten ze het zelf gewoon niet denk ik.

En je arts die je nu hebt, die weet dat toch allemaal? Heeft die daar nog niks over gezegd?

Wies
Berichten: 830
Lid geworden op: 30 september 2013, 10:27

Bericht door Wies » 10 maart 2014, 19:33

Ik mail die praktisch maandelijks, dus ze is van alles op de hoogte. Ze werkt bovendien sowieso bij het crg. Maar ze kan ook nooit echt zeggen wat het is en buiten bloedonderzoek heeft ze nooit iets voorgesteld.

lieze81
Berichten: 1134
Lid geworden op: 19 januari 2014, 10:57

Bericht door lieze81 » 10 maart 2014, 21:14

Met bloedingen heb ik 'gelukkig' geen ervaring. Wat ik wel heb is dat ik 2-3 dagen na de IUI al voelde dat het niks was. Ik had toen ook al menstruatie-klachten.
Hoe het nu met de IVF zal zijn weet ik nog niet... nog een paar weekjes geduld.
Misschien zelf nog eens aankaarten bij de gyn? Er moet toch een oorzaak zijn?

Plaats reactie

Wie is er online

Gebruikers op dit forum: Geen geregistreerde gebruikers en 6 gasten