Pagina 1 van 1

Pijnlijke HSG en dan pick up...

Geplaatst: 7 augustus 2008, 12:56
door ilse..
Hallo,

enkele maanden geleden heb ik een zeer pijnlijke HSG gehad, tot het net niet flauwvallen toe.

Deze week hebben we na vier mislukte IUI beslist om over te gaan naar IVF. Ik zie de pick up echt niet zitten, ben bang dat dat weer zo'n helse pijn gaat geven...

Heeft er hier iemand ervaring met een pijnlijke HSG en een pick up die best meeviel?

Naar de mogelijkheid voor narcose heb ik al gepeild, maar dat werd geweigerd<.

Alvast bedankt!

Groeten,

Ilse

Geplaatst: 8 augustus 2008, 8:39
door Hanne.lore
Hallo Ilse,

Een HSG en een pick-up zijn heel verschillende ingrepen.

Bij een HSG wordt er vloeistof opgespoten, wat een druk geeft over heel je baarmoeder. Het inbrengen van de spuit in de baarmoederhals kan ook pijnlijk zijn.

Bij een pick-up moet men niet door de baarmoederhals gaan en gebeurt er ook niets in je baarmoeder. Je krijgt in ieder geval plaatselijke verdoving in je vaginawand. Dat is onaangenaam, net als de verdoving krijgen bij de tandarts.

Vaak gebeurt pick-up dus enkel onder plaatselijke verdoving. Soms geeft men een kalmeermiddel wat je helpt te ontspannen.

Mijn arts zag op de echo dat mijn eierstokken moeilijk bereikbaar gingen zijn, wat de pick-up lastig kan maken. Daarom stelde hij een zeer lichte vorm van narcose voor, je blijft bij bewustzijn, maar je bent er toch niet helemaal bij.
Maar dat is dus inderdaad niet standaard. Ik werd behandeld in GHB.

Het idee van een pick-up is eng, maar bij mij viel het dus goed mee.

Veel succes!

Hanne.lore

Geplaatst: 10 augustus 2008, 14:42
door Hecate
Hallo Ilse,

Ik zit een beetje met de zelfde vraag als jij!

Heb in Mei een HSG gehad en vorige week een hysteroscopie en endometriumbioptie en weet dus dat het pijn kan doen. Maar qua pijn spant de HSG de kroon, toch is het vastnemen van de baarmoeder met een kocher (tengetje) ook onaangenaam en pijnlijk. Wij moeten eind deze maand bij de gynae zijn om de resultenen te bespreken en te kijken wanneer we met IVF kunnen starten.

Ik kan je dus geen antwoord geven maar wens je veel sterkte en hoop dat er iemand anders is die ons een antwoord kan geven.


Liefs Hacate

Geplaatst: 12 augustus 2008, 14:33
door ilse..
Dag Hecate en Hanne.Lore,

bedankt voor jullie antwoord!

Ik lees in de brochure voor IVF dat je als je erg angstig bent voor de pick-up een Xanax Retard kan vragen.
Dat zal ik dan maar alvast doen...

Ik ga eens horen of er hier iemand ervaring mee heeft.

Groeten,
Ilse