Pagina 1 van 1
aantal follikels met menopur?
Geplaatst: 28 september 2012, 20:04
door Sarahke82
Hoi hoi,
Ik ben een 30 jarige vrouw en ben samen met mijn vriendin gestart met ivf.
Mijn vriendin doneert haar eitjes aan mij.
Nu... Zij is gestart met de menopur (150) vorige week zaterdag en op donderdag had ze een bn en echo. Op de echo waren 5 follikels te zien, maar onder de 10mm. Haar dosis is nu verhoogt naar 225 menopur.
Het is de eerste keer dus ik weet niet goed of dit nu goed of slecht is... Zijn het niet heel weinig follikels?, kunnen dit er nog meer worden?, Zijn ze niet heel klein?
Kan iemand helpen?
groetjes
Geplaatst: 28 september 2012, 21:22
door zorgje
Hey Sarahke,
Ik denk doordat ze de dosis verhoogd hebben dat ze inderdaad wel wat meer follikels willen laten groeien. Dat ze nog aan de kleine kant zijn is normaal hoor. De komende dagen gaan ze wel groter worden door de stimulatie.
De dosis verhogen ze ook op basis van de bloedwaarden, dus ik zou me zeker nog geen zorgen maken, en het goede is dat er al na enkele dagen toch al reactie is hé dus binnen enkele dagen kan het alleen nog maar beteren hé!
Heel veel succes!
Groetjes
Z.
Geplaatst: 29 september 2012, 3:41
door Julie80
Sarahke,
Ik had precies hetzelfde beeld bij de eerste IVF, eerste echo. 5 follikels onder de 10 mm. Ik spoot 150iu Gonal F. De dosis is verhoogd naar 200iu. Bij de volgende echo had ik 5 goed groeiende follikels (3 van 20, 1 van 18 en 1 van 14) en een paar kleintjes. 2 dagen later kwam de pick-up en ik had 6 goede, rijpe eicellen. Die poging is mislukt, maar de dokter vond het geen slecht resultaat, ook al omdat we 6 bevruchtingen hadden en 1 topembryo. De volgende keer zal ik wel starten met 225iu Gonal F.
Succes!
Geplaatst: 29 september 2012, 13:44
door flien
van puregon weet ik dat de max dosis 350 is per keer is.
Ik startte de 1e poging eerst met 150, de week daarna een week met 225, toen ze nog niet rap genoeg groeiden moest ik nog enkele dagen 350 spuiten.
De tweede poging heb ik een week met 225 gespoten, dan nog eens meer dan een week met 350.
De derde poging zijn we naar menopur overgestapt omdat we bij puregon op de max dosis zaten.
Bij die poging heb ik 1 week met 3 ampules gespoten en dan nog eens 15 dagen met 4 ampules.
Dus met jou dosissen hoef je je nog geen zorgen te maken. Beter een minder aantal maar goeie dan heel hard op de stimulatie te reageren maar dan mindere kwaliteit te hebben.
veel succes
Geplaatst: 29 september 2012, 21:02
door Sarahke82
Dankjewel allemaal!
Nu ben ik toch een beetje gerust
Het is allemaal nogal iets hè... Hopelijk gaat het allemaal goed en hebben we volgende week de pick up.
groetjes!
Geplaatst: 1 oktober 2012, 8:57
door Sarahke82
Juist terug van de gyneacoloog.
Nu zitten we aan 1 follikel van 14 mm, 1 van 16mm en 11 onder de 10mm.
Ik ben benieuwd hoe het nu verder moet, want dit is nog niet zo goed hè?
Ik hoop dat we dan verder mogen spuiten aan een hogere dosis.
groetjes
Geplaatst: 1 oktober 2012, 12:42
door flien
13 folikels, kdenk dat er hier al velen content zouden zijn daarmee.
Je zal zeker nog wat door moeten spuiten en misschien zullen die twee grotere dan wel wat overrijp zijn maar als die 11 van 10mm schoon doorgroeien dan zou ik niet zo goed echt niet durven zeggen hoor.
Ik moet 2 pogingen doen om aan zoveel te geraken.
veel succes nog.
Geplaatst: 1 oktober 2012, 13:44
door Wollow
Hey Sarah,
Ik had met menupur ook niet veel follikels uiteindelijk een 5-tal die ze dachten te kunnen wegnemen bij de pick -up. Zelf was ik hier ook niet zo gelukkig mee, je wil er graag meer en hoopt dat ze er ook wat kunnen invriezen.
Bij mij bleek uiteindelijk maar één follikel een eicel te bevatten de rest was leeg. Ik was er het hart van in. Ze hebben die dan bevrucht met ICSI en zie hier, ik weet sinds vrijdag dat ik zwanger ben dus ik zou mij niet blind staren op de aantallen. Uiteindelijk heb je er maar één goeie nodig!
HEEL VEEL succes!
Geplaatst: 1 oktober 2012, 18:36
door Sarahke82
We moeten inderdaad doorspuiten en donderdag nog eens een echo laten nemen.
We zijn daarjuist nog heel snel naar Brussel moeten rijden om extra medicatie te gaan halen, want we zaten zonder
Wat een geweldig nieuws!
Een klein prutske onderweg! Veel succes met de zwangerschap hoor!
groetjes
Geplaatst: 10 november 2012, 13:35
door Caro 87
Hey,
Bij mij is het net hetzelfde verhaal.
Voorbije donderdag ben ik naar de gyn geweest voor een echo.
Dit na 5 dagen 3 ampules menopur spuiten. Het was een teleurstelling voor me. Op de rechterkant 1 goede follikel, en dan nog drie heel kleintjes. Aan de linkerkant helemaal niks.
Komende maandag moet ik terug voor een echo. De dosis is niet aangepast.
De gyn heeft al gezegd als het zo blijft dat er geen pick up zal gebeuren. Het zal pas gebeuren als er drie of vier goede zijn.
Ik heb bij deze getallen zelfs al twijfels. Als het elke cyclus er maar zo weinig zijn, dan vrees ik dat het maar echt zes pogingen zullen zijn.
Ik lees dat er soms lege eicellen zijn.Ik zou het zo erg vinden dat er uit een poging helemaal niks komt ... en dan ben je die poging wel kwijt.
Ik weet niet ofdat dit iemand dit al heeft gedaan. Maar aangezien dat ik er momenteel zo weinig heb, kunnen we geen iui proberen?
Ik speel sinds gisteren met dit idee ... ik heb dit nog niet besproken met de gyn.
We hadden eerder gehoord dat onze slaagkansen daar veel lager zouden liggen dan bij ISCI, maar iets proberen zou me een veel beter gevoel geven dan helemaal niks doen.
Geplaatst: 10 november 2012, 13:59
door flien
ja ik denk wel dat je dat kan hoor.
Want van zodra er een pickup is ben je de poging kwijt.
Als ik me net vergis dan heeft mit77 uit de forum icsi al twee keer haar poging onderbroken wegens te weinig folikels en dan wel een rescue-iui laten doen.
Is natuurlijk beetje afhankelijk van waar het probleem precies ligt hee bij jullie.
Ik had bij mijn laatste poging icsi 3 ook niet veel folikels met menopur. Was de eerste keer menopur.
Uiteindelijk na 21 dagen spuiten waren er 7 bruikbare waarvan 4 bevrucht.
Ik ben toen zwanger geworden van de verse poging maar dit liep fout af na 8 weken.
Nu ben ik momenteel zwanger van het enige cryotje van die poging.
Ik was oorsponkelijk ook niet te vinden voor die menopur maar ik ben nu wel al 2x zwanger geworden.
Hopelijk loopt het dit keer wel goed af. Maar zover zijn we nog lang niet...
Geplaatst: 11 november 2012, 10:38
door lis
Caro: als bij je volgende echo blijkt dat de resultaten nog ni beter zijn zal je gyn dit wel voorstellen. Bij mijn 2de ICSI poging had ik genoeg eicellen maar ze verschilden allemaal veel te veel van afmeting hij heeft toen zelf aangedrongen om een Rescue IUI te doen zodat we onze beurt toch niet zouden kwijt zijn. Maar zoals ik wel al verwacht had na 5 mislukte IUI's was deze er ook eentje gewoon om toch iets gedaan te hebben en waren en zijn we dus niet zwanger
Niet de enige
Geplaatst: 20 november 2012, 21:20
door MLiesje
Ondanks mijn 'jonge' leeftijd en altijd prima resulaten, tot ik aan IVF begon..
Doordat ik altijd goed reageerde kreeg ik een lagere dosis Menopur nl 112, die na een week wel verhoogd werd resultaat 4 follikels, ik kon het niet geloven, had er echt wel meer van verwacht doordat het juist altijd super goed ging
dus 2 poging bijna hoogste dosis 225 resultaat 2 follikels.. ik kon het niet geloven nog minder..
en ben blijkbaar een low responder.. wat ze van mij niet verwacht hadden
3e poging, hopelijk binnekort direct na regels echo en menopur 300 op hoop van zegen..
Geplaatst: 2 december 2012, 22:48
door stientje84
@Mliesje... Hier ook een low responder..
Na 1e ivf stimulatie... 2eitjes bij pu maar geen goede kwaliteit... geen tp gehad.. schakel nu over naar menopur.