Pantley zegt (en zij niet alleen, tenslotte sluiten haar boeken aan bij andere) dat het dag-nacht ritme pas volledig ontwikkeld is rond tien maanden.

Dus tot dan kan je verwachten dat je baby dag en nacht door elkaar haalt.
Dus idd gewoon opstaan en gaan troosten, opgepast, wel met minimale troost! Jufnel hetgeen jij beschrijft staat ergens in haar boek beschreven. Ze zet er expliciet bij ouders, lees dit twee keer, want dit kan bepalend zijn voor het volgende jaar. Waarmee ze bedoelt dat als je begint met tutje te geven, je baby daar heel snel afhankelijk van wordt, en je dus gaat moeten blijven opstaan voor die tut tot je baby leert om zelf de tut 's nachts in te steken (en geloof me dat kan lang duren

). Of totdat je de tut afleert (waar ze een methode voor beschrijft).
Het is heel normaal dat babies 's nachts wakker worden. Ze worden vaker wakker dan volwassenen. Wij worden 's nachts ook vaak even wakker, maar we draaien ons om en we weten het daarna niet meer. Maar bij babies is dat anders. Ze moeten dat nog leren, zelf terug in slaap vallen. En dat kan best bij jullie spelen nu, de kindjes zijn wat ouder en zich meer bewust van hun omgeving hé.
Jufnel mss kan je eens proberen of je Beer niet gesust krijgt door over zijn rugje te wrijven en een signaalwoord voor slapen te gebruiken (bij ons is het bijvoorbeeld shhhh, dodo). Pantley's idee is dan om daar mee te beginnen, en dan in een latere fase bijvoorbeeld alleen naast het bed te gaan staan en shhh dodo zeggen. Dus de troost "afbouwen". Je kan ook proberen een knuffel in de handjes van Beer te leggen, een knuffel vinden ze rapper terug (=zelftroost) dan dat ze een tut in de mond kunnen steken.
Idem eigenlijk voor kindje van Mani, alleen ga je mss iets intensiever moeten troosten in het begin, en langzamer afbouwen. Bijvoorbeeld beginnen met wiegen (en signaalwoord).
't Komt er altijd op neer een troost te vinden waarmee je kindje geholpen is, en dan die troost afbouwen (dus een troost zoeken dat je kan afbouwen), of een troost bedenken dat je kindje zelf kan toepassen.