Geboren begin 2011

mindyke
Berichten: 3760
Lid geworden op: 21 maart 2010, 12:44

Bericht door mindyke » 4 juni 2011, 22:30

cool he !
ik heb dat in het groot in men agenda staan :)

LittleBean
Berichten: 1715
Lid geworden op: 8 februari 2010, 22:55

Bericht door LittleBean » 18 juli 2011, 11:59

Ik heb dit topic nog eens opgediept, want vandaag is LO 6 maanden oud!

Wat is de tijd snel voorbij gegaan! Vandaag gaat hij voor de eerste keer kip eten, zijn eerste tandje is op komst, hij zit al goed recht in zijn tripptrapp en als hij giechelt is dat het mooiste geluid ter wereld!

Vanavond gaat hij ook voor het eerst alleen slapen want mama en daddy hebben hun bed naar zijn kamer verhuisd.(want we vonden zijn kamer die aan de straatkant ligt te lawaaierig voor LO :roll: )

Wat wordt mijn kleine jongen groot!

LaBatsa
Berichten: 784
Lid geworden op: 1 september 2009, 14:49

Bericht door LaBatsa » 18 juli 2011, 14:04

Het gaat inderdaad veel te snel! Fiene is ook al 5 maanden geweest. Ongelofelijk wat ze allemaal al kunnen op zo'n korte tijd hé. Ze is niet meer dat kleine hulpeloze wezentje van een paar maanden geleden, ze is al een dametje met een heel eigen karakter :D

Ze krijgt nog steeds bv, al zijn we vorige week ook gestart met fruitpap. Het gaat er vlot in, maar het komt er helaas ook nog gemakkelijk terug uit. Ik had gehoopt dat het teruggeven zou minderen met vaste voeding, maar dat zit er voorlopig nog niet in vrees ik. Niet dat ze er last van heeft hoor, maar ze ruikt steeds zuur. Dat ze melk teruggaf, dat ging nog, maar die half verteerde fruitpap stinkt echt naar kots.

Ook het slapen is nog niet wat ik zou willen. Rond 3 maanden sliep ze een paar weken 12 uur aan een stuk, maar daarna is het fel verminderd. Eerst sliep ze sommige nachten wel nog zo lang, maar tegenwoordig wordt ze een keer of 3 per nacht wakker. Meestal volstaat het om haar haar tutje te geven, maar rond 4 à 5 uur heeft ze toch echt een voeding nodig. Ik kan er wel mee leven hoor en aangezien ze om 20u haar laatste voeding krijgt, valt dat eigenlijk nog mee. Ze slaapt telkens wel verder, gelukkig maar!

Wat mij opvalt is dat steeds meer mensen het raar beginnen te vinden dat ze nog steeds bv krijgt en dat ik nog niet van plan ben om daarmee in 't kort al te stoppen. Soms vraag ik mij wel af of ik niet beter zou stoppen, misschien dat ze dan langer slaapt en dan zouden we een AR pap kunnen geven, waardoor dat teruggeven zou verminderen. Maar ik kan het nog niet, het is mijn laatste lichamelijke band met mijn kind en ik wil die nog niet verbreken!

mindyke
Berichten: 3760
Lid geworden op: 21 maart 2010, 12:44

Bericht door mindyke » 18 juli 2011, 21:53

doen waar je je zelf goed bij voelt la batsa!
als dat bv geven is dan is dat zo!

En dat teruggeven... osn ventje krijgt ar melk(ale kreeg) nu dikken we zelf in en hij gaf ook nog altijd terug ze! zolang ze geen pijn heeft....

jaja wat vliegt de tijd, ons ventje wordt over 10dagen 7maand :shock: kan het nog niet geloven! maar ik geniet van elk moment!!!

LittleBean
Berichten: 1715
Lid geworden op: 8 februari 2010, 22:55

Bericht door LittleBean » 19 juli 2011, 11:48

Deze nacht heeft LO voor het eerst flink alleen geslapen!

Hij was wel zoals gewoonlijk wakker om 5 uur terwijl ik toch stiekem gehoopt had dat hij wat langer zou slapen zonder ons op de kamer. :twisted:

Blijkbaar heeft hij rond 2 uur een beetje gejammerd maar is dan terug vanzelf in slaap gevallen. Ik heb daar niets van gehoord hoewel de babyfoon op mijn nachtkastje stond maar ik slaap nog steeds met oordopjes. :oops:

En vandaag zijn voor het eerst sinds lang oude bekenden op bezoek geweest: de Russen!

Ik schrok me een hoedje toen in me afdroogde na mijn douche want het is al meer dan een jaar geleden dat ik mijn regels gehad heb.

En itt vroeger werden ze niet aangekondigd door bruinverlies en krampen dus ik was er compleet niet op voorbereid. Ik ben ergens vanachter in de kast een maandverband gaan opdiepen want ik was er compleet niet op voorzien.

Ik had eigenlijk gedacht dat ik ze pas zou krijgen als ik met bv zou stoppen, maar blijkbaar dus niet.

LaBatsa
Berichten: 784
Lid geworden op: 1 september 2009, 14:49

Bericht door LaBatsa » 19 juli 2011, 14:26

Waarschijnlijk komt het doordat je nu minder bv geeft nu hij groentepap en fruitpap krijgt.

Sterretje
Berichten: 12336
Lid geworden op: 18 december 2007, 15:11

Bericht door Sterretje » 19 juli 2011, 14:29

dikke knuf voor de 'inval' LB!
het is niet raar hoor dat je ongesteld wordt tijdens BV... Je lichaam komt langzaamaan op z'n plooi na de bevalling hoor.
bij mij wast ook exact 6 maand na de bevalling, 'k gaf toen wel geen BV meer.
maar het is wel effe confronterend hé. 'k vond dat heel moeilijk!

LaBatsa
Berichten: 784
Lid geworden op: 1 september 2009, 14:49

Bericht door LaBatsa » 19 juli 2011, 14:53

Bij mijn eerste nam ik na de bevalling de minipil, dus is mijn cyclus niet natuurlijk op gang gekomen (ik had toen nog geen vruchtbaarheidsprobleem) Nu neem ik niks, want zonder eileiders kan ik toch onmogelijk zwanger worden, dus is het afwachten.

Iets anders: hebben jullie kindjes al een vast ritme? Hier niet. Het enige dat iedere dag ongeveer hetzelfde is, is het uur waarop ze gaat slapen 's avonds (20 à 21u)en wanneer ze 's morgens wakker wordt(tussen 8 en 9u). Maar hoe vaak en wanneer ze 's nachts wakker wordt varieert (soms 3 keer, soms 1 keer) en overdag zit er ook geen vast patroon in, soms slaapt ze tot 5 uren overdag, soms met moeite 2 uur en afhankelijk daarvan schuiven de uren waarop ze eet ook op.

mindyke
Berichten: 3760
Lid geworden op: 21 maart 2010, 12:44

Bericht door mindyke » 19 juli 2011, 15:57

5uur? amai daar droom ik van !!!
Ons ventje (bijna 7maand) heeft ook nog geen vast ritme. wel wanneer hij wakker wordt (tussen 7 en 8u) en gaat slapen (tussen half 8 en 9uur)

zijn eten probeer ik te schuiven naar ons eten, 7u pap, tussendoortje dan 12u bokes, tussendoortje en 6u groenten en patatjes. en dan rond +/- 23u een pap
(hmm klinkt wel als een ritme :) )

soms schuift dit als wij later/vroeger eten...

Maar van dutjes kan ik niet van een patroon spreken. Ons klein mannetje slaapt niet graag overdag; Dit varieert van een uur in de voormiddag en een uur in de namiddag; soms meer soms minder(in totaal he ! )
Maar er zit geen vast ritme in ze... ikleg hem neer wanneer hij moe is....

LittleBean
Berichten: 1715
Lid geworden op: 8 februari 2010, 22:55

Bericht door LittleBean » 19 juli 2011, 18:52

LO heeft een soort van flexibele routine.

Hij is meestal wakker om 5 uur ( zucht) en gaat slapen tussen 6 en 7. Hij doet een drietal dutjes per dag die in totaal tussen de 2 en 3 uur duren (heel af en toe is het eens 4 uur in totaal zoals gisteren, ik dacht dat er iets mis was :roll: ).

Sommige dutjes duren een uur, andere een half uur en heel zeldzaam eens meer dan een uur.

Ik mag eigenlijk niet klagen hoor maar ik zo wel graag hebben dat hij pas om 6 uur wakker wordt want 5 uur vind ik echt geen deftig uur.

Maar we hebben alles al geprobeerd (later naar bed, droomvoeding, vroeger naar bed, om 5 uur bv geven en dan terug proberen te laten slapen, ...) maar niets helpt.

Alle tips zijn welkom! :P

Repelsteeltje
Berichten: 1422
Lid geworden op: 23 juli 2009, 10:33

Bericht door Repelsteeltje » 21 juli 2011, 16:24

Hehe, eindelijk nog eens tijd voor DVO.
Bah, een fulltimewerkende moeder heeft echt wel nergens nog tijd voor hé.

Hier is het slapen ook nog niet super hoor. Een tijdje is het heel goed gegaan, slapen van 20u tot 6u, maar toen we probeerden de inbakerdoek af te bouwen is het fout beginnen gaan en niet meer helemaal terug goed gekomen. Dus dat betekend in bedje om 19u a 20u en dan tutje rond 2u, 3u en voeding om 5u en dan nog slapen tot 7u (als we geluk hebben 8u).
Mijn man ijvert al een paar weken om haar apart te leggen, maar zolang ik zo vaak op moet heb ik liever dat ze naast me ligt, dan kan ik half in mijn slaap zorgen dat ze terug inslaapt.

LaBatsa, hier ook vreemde blikken hoor dat ik nog bv geef. Al krijg ik ook vaak bewonderende opmerkingen. k Ben ondertussen bijna 2 maand aan het werk en toch lukt het me nog altijd om mijn dochtertje elke dag bv te geven. Nog een maandje ga ik door met kolven op het werk. Nadien gaan we op reis beginnen met haar patatjes te geven (dan is ze 6mnd) en zal ze overdag KV krijgen. Hopelijk lukt het dan wel nog om haar s ochtends en savonds BV te geven.
Heel soms denk ik eens aan stoppen met BV, bv deze week nadat ik 5 dagen ziek ben geweest en denk dat het toch allemaal zwaar aan het worden is.

Ons kleintje slaapt overdag voorbeeldig, toch als ze thuis is (in de creche is een ander verhaal), twee keer twee uurtjes, zonder probleem.

En nu heeft mijn kleintje eten nodig.

TineVR
Berichten: 249
Lid geworden op: 1 oktober 2009, 13:48

Bericht door TineVR » 22 juli 2011, 9:01

Eventjes raad vragen aan de meer ervaren mama's: ons zoontje is nu 4 maand oud en sinds een goeie week of 4 heeft hij goed geleerd van zich 'uit te strekken'. Nu heeft hij sinds eventjes door, dat als hij dit op de schoot doet, dat hij dan 'rechtop kan staan' en goed rond kan kijken. Nu vragen wij ons af of dit wel goed is voor zijn heupjes en rug. Het is grappig om te zien en hij probeert het steeds opnieuw, maar hij is toch nog veel te jong. Goed kan het niet zijn...

Iemand ervaring mee?

mindyke
Berichten: 3760
Lid geworden op: 21 maart 2010, 12:44

Bericht door mindyke » 22 juli 2011, 9:36

ja ze zeggen dat dat slecht is he, maar probeer zo een dreumeske maar es tegen te houden :? ik verschoot elke keer hoeveel kracht ze hebben .

In mijn ogen zou ik hem laten doen, kzou het niet perse aanmoedigen. Dus zeker niet zo op de grond zetten op zen beentjes.(zoals ze aan de hand zouden staan/stappen) Maar als ie dat doet op je schoot... zou ik me geen zorgen maken hoor

TineVR
Berichten: 249
Lid geworden op: 1 oktober 2009, 13:48

Bericht door TineVR » 22 juli 2011, 10:10

mindyke schreef:ja ze zeggen dat dat slecht is he, maar probeer zo een dreumeske maar es tegen te houden :? ik verschoot elke keer hoeveel kracht ze hebben .

In mijn ogen zou ik hem laten doen, kzou het niet perse aanmoedigen. Dus zeker niet zo op de grond zetten op zen beentjes.(zoals ze aan de hand zouden staan/stappen) Maar als ie dat doet op je schoot... zou ik me geen zorgen maken hoor
veel kracht indd...! Ik verschiet er ook van! Ik heb ook de indruk -of beeld het mij in- dat hij, als ie kwaad is terwijl hij op de schoot zit, hij zich strekt en weet dat dit niet aangenaam is voor ons, en dat hij zo aangeeft dat hij niet meer gepakt wil worden. Ik zou denken dat dit iets is voor oudere kindjes, maar hij doet dit resoluut: als hij kwaad is op de schoot zet hij zichzelf 'in plank' en probeert zo zijn zin te krijgen.

Van zin om te zitten toont hij totaal niets. Uiteraard is hij nog te klein, maar toch is het een beetje bizar dat hij eerder pogingen doet om op zijn beentjes te staan, dan te zitten.

TineVR
Berichten: 249
Lid geworden op: 1 oktober 2009, 13:48

Bericht door TineVR » 22 juli 2011, 10:11

Repelsteeltje schreef: LaBatsa, hier ook vreemde blikken hoor dat ik nog bv geef. Al krijg ik ook vaak bewonderende opmerkingen. k Ben ondertussen bijna 2 maand aan het werk en toch lukt het me nog altijd om mijn dochtertje elke dag bv te geven. Nog een maandje ga ik door met kolven op het werk. Nadien gaan we op reis beginnen met haar patatjes te geven (dan is ze 6mnd) en zal ze overdag KV krijgen. Hopelijk lukt het dan wel nog om haar s ochtends en savonds BV te geven.
Heel soms denk ik eens aan stoppen met BV, bv deze week nadat ik 5 dagen ziek ben geweest en denk dat het toch allemaal zwaar aan het worden is.
Repelsteeltje: jij bent dus ook begonnen werken toen je kleintje 4 maand was. Hoe vaak at jouw kleintje toen en hoe vaak heb jij moeten afkloven? Ik moet nl binnenkort ook ah werk en ga proberen te kolven. Zoals het eten nu gaat en met mijn werkuren zal ik 3x moeten afkolven. Ons kleintje eet nog 6x/dag en ik zal weg zijn van 7 tot 17u. Ik heb er wat schrik voor, maar ik sta er volledig achter. En gelukkig mijn man ook. Welke kolf gebruik je? Hoe hou jij de melk koel? Waar ik het meest schrik voor heb is dat hij onregelmatige hoeveelheden drinkt en dat het dus voor de oppas moeilijk zal zijn te weten hoeveel ze moet opwarmen. Hij drinkt overdag bijna perfect om de 3u, maar soms drinkt hij heel veel, soms bijna niets. Mijn vrees is dat als er bij de voeding van de voormiddag teveel opgewarmd zou zijn, dat er niet meer genoeg is voor de middag- en/of namiddagvoeding.

Plaats reactie

Wie is er online

Gebruikers op dit forum: Geen geregistreerde gebruikers en 2 gasten