Groentepap / fruitpap

Plaats reactie
mindyke
Berichten: 3760
Lid geworden op: 21 maart 2010, 12:44

Bericht door mindyke » 9 augustus 2011, 14:27

enkel fruit en geen koekje erin natsar ?

trinity
Berichten: 2099
Lid geworden op: 29 juni 2010, 17:19

Bericht door trinity » 11 augustus 2011, 21:40

hoi, vraagje...
we zijn deze week begonnen met fruitpap
ons zoontje is volgende week 3 maand
de fruitpap gaat er goed in, het smaakt hem enorm
zooo smekken en bij momenten protesteert hij als de lepel niet rap genoeg komt

na de fruitpap is het wel een grote slaapkop
zoals gisteren kreeg hij vandaag om 15u30 fruitpap (halve appelsien, halve appel en aangevuld met wat koekjesmeel van cerelac zodat het wat dikker wordt)
maar dan blijft hij slapen, slapen, slapen
het is nu 21u40 en die slaapt nog

zou het zijn dat we hem overboefen met die fruitpap
tis toch wel veel é voor zo'n kleintje en hij eet het allemaal op, nadien drinkt hij dan nog beetje aan de borst

maar t'kan toch niet de bedoeling zijn dat hij na zijn fruitpap zoooo lang slaapt en dan s'nachts opnieuw om eten vraagt

morgen eens proberen met minder koekjesmeel?????
en misschien s'middags zijn fruitpapje geven ipv om 15u30 zodat hij s'avonds nog even wakker is????

mindyke
Berichten: 3760
Lid geworden op: 21 maart 2010, 12:44

Bericht door mindyke » 16 augustus 2011, 11:34

oei moeilijk trinity... misschien is het omdat je nog maar net begonnen bent met de fruitpap? dat het maagje langer gevuld blijft?

en zonder het koekjesmeel? is gene must he dat meel. je kan ook enkel fruit gebruiken maakt het een pak minder zwaar...

Hopelijk lukt het al wat beter...! xx

mindyke
Berichten: 3760
Lid geworden op: 21 maart 2010, 12:44

Bericht door mindyke » 16 augustus 2011, 11:41

spinazie probleem al opgelost, ons ventje lust het NIET! Zowel verse als diepvries wordt serieus geweigerd, vieze bekken en nadien mond niet meer open :D

Sterretje
Berichten: 12336
Lid geworden op: 18 december 2007, 15:11

Bericht door Sterretje » 16 augustus 2011, 12:36

trinity,
bedoel je dat je kleintje van half vier tot half tien heeft geslapen zonder wakker worden?
en hoe is de nacht dan nog geweest?

lijkt me toch wel lang om te slapen hoor... heb je hem niet eens wakker gemaakt intussen?

'k blijf het wel vrij jong vinden, nu al fruitpap.
miss je porties wat aanpassen? melkje blijft de voornaamste voeding hé!!

trinity
Berichten: 2099
Lid geworden op: 29 juni 2010, 17:19

Bericht door trinity » 16 augustus 2011, 16:41

sterretje, hij heeft tussenin zo wel eens zijn oogjes opengetrokken maar terug verder geslapen
ik heb ondertussen we de hoeveelheid al aangepast
de enigste reden dat ik zo vroeg met fruitpap ben begonnen was om het kaka-probleem op te lossen maar dat blijft nog steeds een probleem
dus nu krijgt hij gewoon enkele lepeltjes fruitpap, gewoon omdat hij het graag lust en daarna drinkt hij terug de beide kanten
zo verliest hij geen voeding aan de borst
en slaapt hij snachts terug 6-7 uren door want de dagen dat hij zo veel fruitpap kreeg moest ik snachts terug uit mijn bed om eten te geven

Sterretje
Berichten: 12336
Lid geworden op: 18 december 2007, 15:11

Bericht door Sterretje » 4 oktober 2011, 13:08

Hier zijn we met I (vijf maand en een week alweer) begonnen met groentepap, in 't weekend. dus vorig weekend 3 dagen geprobeerd. maar goed lukt t nog niet. ze opent haar mondje niet voor het lepeltje, en moeten soms lokken met een flesje of tutje. Eens ze de materie in haar mondje heeft, werkt ze de helft terug naar buiten.
't is dus precies de processie van Echternach, maar ze heeft toch altijd 'iets' binnen, dat zie ik aan haar kaka.
nu vraag ik me af of ik zou vragen in de creche om ook al te starten... gaan ze daar ook zo veel geduld hebben? gaan ze wel tijd maken? willen ze dan nog wel het flesje geven. pff moeilijk
'k wil het rustig aan doen zodat ze tegen zes maand toch iets of wat kan eten. en melkvoeding is nog altijd de hoofdvoeding hé. Dus liever meer melkje dan papjes hier.

of zou ik eventueel fruitpap proberen i pl v groentepap?
zo vervelend, Amber was na twee papjes een zo goed als volwaardige eter...

mindyke
Berichten: 3760
Lid geworden op: 21 maart 2010, 12:44

Bericht door mindyke » 4 oktober 2011, 13:18

gewoon geduld hebben denk ik sterretje, blijven aanbieden en nog niet druk maken. ze is nog maar 5 maand he. komt allemaal wel.
alles op zen tempo! daarbij niemand die zegt dat ze op haar 5 maand al een volledige voeding moet hebben bestaande uit groeten of fruit he.

volg je hart maar dan lukt het zowieso!

nathalie v
Berichten: 2975
Lid geworden op: 16 april 2009, 19:54

Bericht door nathalie v » 4 oktober 2011, 14:01

Bij ukje heeft het ook een week of drie geduurd vooraleer hij er iets van at, alles ging bijna integraal de vuilbak in. Hij deed zijn mond er niet voor open, dus een beetje friemelen om hem aan het lepeltje te doen wennen, en tkwam er toch terug uit.

Je kan het altijd eens vragen in de de creche he, geef voldoende melk mee. Tis geen ramp als het daar ook niet lukt. Stilletjes aan zal het wel beteren.

Of inderdaad vant weekend eens proberen met een fruitpapje. Maar tzal waarschijnlijk eerder een kwestie zijn van te wennen aan het lepeltje en de substantie, dan de smaak, niet?

Sterretje
Berichten: 12336
Lid geworden op: 18 december 2007, 15:11

Bericht door Sterretje » 4 oktober 2011, 14:07

ik denk het... zal ook eens een andere smaak proberen van't weekend

trouwens, een olvaritpotje van 4m+ ging er zondag ietsje beter in dan de verse pap :roll:
en hier heeft Amber het resterende van het potje uitgegeten! :roll:
Anders is het nog altijd een machtspelletje om haar te doen eten, en nu wou ze zusje haar eten!

nu van't weekend de voedingen en dutjes zo proberen timen dat ze samen kunnen eten, want man man man wat steek je daar tijd en energie in!

mindyke
Berichten: 3760
Lid geworden op: 21 maart 2010, 12:44

Bericht door mindyke » 4 oktober 2011, 14:28

rode biet was hier vanaf het begin een topper ...

trinity
Berichten: 2099
Lid geworden op: 29 juni 2010, 17:19

Bericht door trinity » 7 oktober 2011, 12:43

hoi, hier ook gestart met groentepapjes sedert vorige week
ik heb geen problemen, het lepeltje kan niet rap genoeg in het mondje zitten
hij heeft al bloemkool, broccoli, veldsla, spinazie, courgette en witloof naar binnen gewerkt
alleen witloof was niet een favoriet, die probeer ik later nog eens, de rest ging goed binnen
ik ben ook begonnen met een paar lepeltjes en daarna nog melkje
woensdag en donderdag bij de onthaalmoeder heeft hij ook flink patatjes gegeten
gisteren heeft hij zelfs een volledig kommetje uitgegeten en moest daarna geen melkje meer hebben zei ze
vandaag vielen de broccolipatatjes niet zo in de smaak en heeft hij toch nog 180cc melk uitgedronken
misschien was hij te moe voor patatjes want hij was wel al even op
oh, ik forceer niks
als hij geen patatjes wil, dan krijgt hij melk
zoals sterretje zegt, melk is nog altijd hoofdvoeding hé
mixen jullie de patatjes? ik plet ze goed met een vork en zorg dat er zo goed als geen brokjes meer in zitten en daar heeft hij precies geen problemen mee

Sterretje
Berichten: 12336
Lid geworden op: 18 december 2007, 15:11

Bericht door Sterretje » 7 oktober 2011, 14:47

amai trinity dat is super zeg!

gewoon pletten met een vork zeg je? en met genoeg vocht erbij dan?
hier wordt gemixd in de blender, goed lopend met kookvocht.
vandaag wast bloemkool en het ging vrij goed, ook al is de hoeveelheid nog niet bijster veel.
vanaf volgende week ga 'k ze in de creche ook groentepap laten eten. hopelijk leert ze t snel... ze doet nog steeds haar mondje niet goed open

trinity
Berichten: 2099
Lid geworden op: 29 juni 2010, 17:19

Bericht door trinity » 7 oktober 2011, 15:04

sterretje, eerst met zo'n stamper om puree te maken en dan nog eens goed met de vork erdoor
en ik doe enkel een goeie lepel boter erbij (voor zijn stoelgangprobleem)
maar zal er ook wel beetje kookvocht moeten bijlaten om het nog ietsje smeuierig te maken want vandaag waren de broccolipatatjes nogal aan de droge kant
waarschijnlijk daarmee dat hij er niet zo veel van gegeten heeft
maar een klein brokje zit hij niet mee in hoor dan smekt hij wat en rolt hij dat wat in zijn mond voor hij het doorslikt

mindyke
Berichten: 3760
Lid geworden op: 21 maart 2010, 12:44

Bericht door mindyke » 7 oktober 2011, 22:38

hier ook altijd gewoon met vork geplet. en lukt super hoor! en niet te lopend. ze leren wel kauwen met dat gehemelte!

Plaats reactie

Wie is er online

Gebruikers op dit forum: Google [Bot] en 85 gasten