Borstvoeding

Plaats reactie
wat is er mis?
Berichten: 8876
Lid geworden op: 13 mei 2008, 16:56

Bericht door wat is er mis? » 6 juli 2010, 10:00

Loeki en Mies, zou de breastflow-fles een optie zijn om Kaan vd fles te leren drinken?

Liefs,

Bokje

Loeki
Berichten: 12951
Lid geworden op: 8 mei 2008, 9:30

Bericht door Loeki » 6 juli 2010, 10:35

Kben geneigd te zeggen dat ik denk van niet, maar ik heb Kaan nog nooit van een fles zien drinken (poging tot). Wil hij echt de speen niet in zijn mond, wil hij niet zuigen? Als je een heel makkelijke speen neemt moet hij wel melk in zijn mondje krijgen, slikt hij dat dan door? Wordt hij ongeduldig of meteen boos?

Ik denk dat de breastflow eerder geschikt is voor kindjes die zich niet boos maken op de fles maar die niet goed "aanhappen" of zuigen.

Kaan maakt zich boos denk ik hé?

Heb je eigenlijk al eens geprobeerd hem de borst te geven met een tepelhoedje? Kwestie van te wennen aan dat plastic in zijn mondje.

wat is er mis?
Berichten: 8876
Lid geworden op: 13 mei 2008, 16:56

Bericht door wat is er mis? » 6 juli 2010, 10:39

Hij maakt zich idd boos en laat de melk uit zijn mond lopen. Gewoon van boosheid. Hij wil de speen in zijn mond maar om op te bijten of om mee te spelen. Maar van de moment dat je de fles naar omhoog doet om hem te laten drinken wordt hij boos en doet hij zijn hoofd over en weer zodat hij niet moet drinken en de fles uit zijn mond gaat (zo je weet wel ik die probeer te volgen met de fles en hij die altijd zijn hoofd wegdraait). Hij wordt niet ongeduldig, gewoon meteen boos. Als hij ongeduldig zou zijn zou hij eerst wel rustig drinken denk ik. Nu is het "mispatat" van de eerste moment.

Ik heb er ook al aan gedacht om eerst eens te proberen met een tepelhoedje. Maar ben er nog niet toe gekomen (telkens "vergeten" :oops: ). Maar hij neemt zijn tutjes wel (ook op die momenten dat hij boos is), dus aan het "plastiekje" kan het toch niet liggen?

Liefs,

Bokje

JD
Berichten: 1468
Lid geworden op: 9 mei 2007, 16:04

Bericht door JD » 6 juli 2010, 10:44

Ben ook nog steeds geïnteresseerd in mogelijk oplossingen.

In tegenstelling tot Kaan neemt Leon ook geen tutje, of ook alleen maar om op te bijten of om mee te spelen met z'n tong.
Hetzelfde doet hij met de speen van de fles, maar hij draait z'n hoofdje niet weg...

Een vriendin heeft ook al eens gesproken van een tepelhoedje om te wennen aan het plastiek, maar bestaat dan geen risico dat hij de borst gaat weigeren? 'k Zou niet graag mijn borstvoeding in het gedrang brengen.

Loeki
Berichten: 12951
Lid geworden op: 8 mei 2008, 9:30

Bericht door Loeki » 6 juli 2010, 10:46

Je berichtje doet me echt denken aan Yveske aan de borst (nu, niet vroeger). Sabbelen en spelen is oké, maar als er melk komt is het direct om zeep. Ik denk dat ze boos worden omdat de combinatie van borst/melk of bij jou fles/melk voor hen "niet klopt".

De breastflow gaat niet helpen denk ik. Kben wel heel benieuwd hoe hij reageert op 'n tepelhoedje. Als m'n theorie klopt, zou hij het daar ook moeilijk mee moeten hebben maar mss lukt het toch omdat die borst dichtbij genoeg is. 't Zou een overgang kunnen zijn van borst naar fles.

Je hebt vast ook al eens flesje geprobeerd in aanleghouding in je blote bovenlijf en zo 't speentje naast je borst?

wat is er mis?
Berichten: 8876
Lid geworden op: 13 mei 2008, 16:56

Bericht door wat is er mis? » 6 juli 2010, 11:05

JD, ik heb in het begin met een tepelhoedje bv gegeven. Maar ja toen dronk hij ook vd fles. Mmmm, geen idee of het de bv in gedrang kan brengen. Ik denk eerlijk gezegd van niet. Want als het tepelhoedje weg is is het toch terug "normaal" voor hem?
En wat doet Leon dan met de melk die in zijn mondje loopt?

Ik heb de fles al proberen geven in aanleghouding maar nog niet met bloot bovenlijf. Hij lijkt dan echt al te willen happen maar als hij dan merkt dat het fles is is het omzeep :? .

Liefs,

Bokje

Loeki
Berichten: 12951
Lid geworden op: 8 mei 2008, 9:30

Bericht door Loeki » 6 juli 2010, 11:14

Ik denk eerlijk gezegd dat van het moment je ze laat drinken van een fles, er altijd een risico is dat ze niet meer aan de borst willen. Een fles geeft nu eenmaal altijd sneller melk.

Kdenk wel hoe jonger de babies zijn, hoe groter het risico. Kdenk dat op de leeftijd van Leon het risico heel klein is, zeker omdat het duidelijk een borstenkindje is, net zoals Kaan.

Bokje ik bedoel dus echt zo flesje bijna naast de tepel. Hebben ze me indertijd aangeraden om Yveske naar de tepel te doen gaan. Is ook nooit echt gelukt, maar ik zie er de logica wel van in. Kdenk wel dat hoe ouder het kindje hoe minder gemakkelijk je ze op die manier kan "foppen".

JD
Berichten: 1468
Lid geworden op: 9 mei 2007, 16:04

Bericht door JD » 6 juli 2010, 11:19

Ik zal straks eens tepelhoedje gaan halen. 't Is het proberen waard.

Als Leon van de fles krijgt slikt hij een deel van de melk door en een deel laat hij lopen. Hij neemt de speen gewoon niet mooi en diep in de mond en duwt met zijn tong de speen eruit. Als je een half uur bezig bent dan heeft hij misschien 10ml binnen. Als je op de speen duwt om de boel wat te forceren draait hij zijn hoofd weg en laat hij alles lopen.

En hij mag zeker geen honger hebben, want dan lukt het al zeker niet, dan wordt hij gewoon hysterisch. We moeten dus zorgen dat we de honger voor zijn als we een flesje geven, dus misschien wil hij net niet drinken omdat hij nog geen honger heeft.

Op dat vlak trekt hij een beetje op Yveske... honger is honger!

Loeki
Berichten: 12951
Lid geworden op: 8 mei 2008, 9:30

Bericht door Loeki » 6 juli 2010, 11:27

Klinkt bekend... De ene moment niet willen drinken en vijf minuten later (letterlijk) DRINKEUUUUUH, NUNUNUNUNU!!! :roll:

Als hij de speen echt niet goed neemt is de breastflow mss wel iets voor Leon? Al "geloof" ik er niet zo in in die breastflow flessen nu ik ze geprobeerd heb. Kheb nooit gezien dat Yveske daar "anders" van drinkt dan van andere flesjes.

wat is er mis?
Berichten: 8876
Lid geworden op: 13 mei 2008, 16:56

Bericht door wat is er mis? » 6 juli 2010, 11:59

En zo een Nuby fles waar ja kan op duwen? http://www.partena-gezondheidshop.be/nl ... les-210-ml
Alhoewel ik denk dat als hij niet drinkt wat er in zijn mond komt, nu al niet, dat het ook geen oplossing zal zijn.

Liefs,

Bokje

lisa marie
Berichten: 2449
Lid geworden op: 20 mei 2009, 19:17

Bericht door lisa marie » 6 juli 2010, 12:19

aan die fles dacht ik in eerste instantie ook Bokje, maar als je zegt dat hij hetgeen in zijn mondje komt laat lopen... dan is dat ook geen oplossing !

Loeki
Berichten: 12951
Lid geworden op: 8 mei 2008, 9:30

Bericht door Loeki » 6 juli 2010, 12:23

Die Nuby fles lijkt me goed voor kindjes die niet goed zuigen of die snel in slaap vallen. Maar als ze de melk in 't mondje krijgen ist goed hé, "alleen maar" nog willen slikken. :roll:

JD
Berichten: 1468
Lid geworden op: 9 mei 2007, 16:04

Bericht door JD » 6 juli 2010, 20:50

Deze middag naar de kapper geweest en wat moedermelk achtergelaten...
Daarna naar Dreambaby voor cadeaubon en tepelhoedjes.

Voor ik vertrek zegt de papa al lachend: bel me toch maar even voor je die meeneemt, stel dat hij straks zijn flesje binnenslokt.

Ik bel naar de papa en rara... onze zoon was goed aan het drinken van de fles zelf (zonder speen) :lol: :lol:
Heb die tepelhoedjes dus maar laten liggen en ben zelfs nog eens langsgegaan naar mijn werk. De papa zou bellen als Leon honger had... Uitendelijk 5 uur na zijn laatste borstvoeding thuisgekomen en hij had braaf de 90ml uitgedronken die ik had achtergelaten: de eerste 30ml van de fles zelf, de volgende 60ml (in twee keer) van de fles... in een paar minuten was alles binnen!

't Is dus niet van niet kunnen, maar van niet willen (precies de papa dus) :wink:

MA
Berichten: 3546
Lid geworden op: 27 oktober 2008, 17:29

Bericht door MA » 6 juli 2010, 21:21

Ik liet in het begin de papa de flesjes geven en ik de borst en dat ging goed...En dan geleidelijk aan overnemen...Tot Fleur gewend was om van de fles te drinken, ook bij mij. In het begin vond ze het maar gek dat ik met een flesje afkwam en die borst vlakbij was, maar nu gaat het vanzelf

Loeki
Berichten: 12951
Lid geworden op: 8 mei 2008, 9:30

Bericht door Loeki » 7 juli 2010, 19:13

Flinke Leon!

Kaan heb je 't gelezen man? 8)

Bokje al geprobeerd met tepelhoedje? (we zullen je eraan doen denken zodat je 't niet vergeet... :mrgreen: )

Plaats reactie

Wie is er online

Gebruikers op dit forum: Geen geregistreerde gebruikers en 47 gasten