Hoi Tiny,
Over het al dan niet vertellen tegen je omgeving zijn al een aantal topics geschreven (zie ook: to tell or not to tell).
Het is kwestie van goed afwegen wat je gaat vertellen en tegen wie.
Ik had het tegen mijn directe overste en de grote baas gezegd om mijn afwezigheden en 'te laat komen' te kunnen verklaren. Meteen schoten ze in een soort 'paniek' want stel dat ik zwanger zou zijn, zouden ze vervanging voor mij moeten hebben. Prompt moest ik dan ook een collega opleiden om hetzelfde werk als mij aan te kunnen.
Familie reageert meestal goed, maar die probeer ik op een afstand te houden. Tegen een enkele vriendin kan ik er eens een woordje over kwijt en enkel mijn schoonzus weet het meeste omdat zij zelf ICSI achter de rug heeft.
Weet dat niemand je zo goed zal begrijpen als jezelf, iemand die het niet meemaakt weet dikwijls niet waarover ze praten en proberen alleen maar goedbedoelde maar soms kwetsende opmerkingen te geven.
Bovendien willen je collega's, vrienden, familie ook wel eens meeleven en nieuwsgierig zijn naar de resultaten, wat betekent dat je goed EN slecht nieuws onmiddellijk moet delen...
Dus mijn raad: beperk het zo veel mogelijk in je nabije omgeving en blijf alleen vaag over de verschillende etappes van je behandeling. Ik hou het altijd bij een 'vruchtbaarheidsbehandeling' met heel veel testen en onderzoeken. De rest moeten ze er zelf maar bijdenken.
Alleen als je mensen ECHT kan vertrouwen en waarvan je weet dat ze jou onvoorwaardelijk steunen en kunnen troosten, zullen een echte hulp voor je zijn.
Groetjes
Sterretje
http://sterretjesooievaar.skynetblogs.be/