ervaringen fertiliteitscentrum UZ Gent

IVF Forum
meisje
Berichten: 24
Lid geworden op: 22 augustus 2008, 23:15

ervaringen fertiliteitscentrum UZ Gent

Bericht door meisje » 23 augustus 2008, 0:17

Hallo,

Zoals de meesten onder jullie zijn ook mijn man en ik in de malle-molen van IUI en IVF terechtgekomen. Een aantal weken geleden hadden wij een afspraak met professor dokter Gerris van het UZ GENT. Deze dokter heeft het kleine beetje hoop dat ik en mijn man hadden volledig weggemaaid. Eigenlijk kwam het er op neer dat die man vond dat wij nog veel te jong waren om al in het centrum langs te komen (wij zijn allebei 27), ook al hadden we een aanbevelingsbrief mee van de uroloog die had vastgesteld dat de vruchtbaarheid van mijn man ernstig verminderd is. Dokter Gerris liet ons verstaan dat we maar welkom waren als we minstens 3 jaar vruchteloos hadden 'geprobeerd'. Dokter Gerris liet zelfs verstaan dat als we er toch mee door wilden gaan, dat hij maar een drie-tal pogingen met ons wou ondernemen en dat we daarna niet bij hem moesten komen wenen als het niet zou gelukken... Van medeleven gesproken ... :cry: Bovendien moesten we ons haasten om te beslissen, want blijkbaar zouden er in januari verbouwingswerken beginnen in het centrum, waardoor er lange tijd geen nieuwe behandelingen meer zouden kunnen opgestart worden.
Zijn er onder jullie ook die een nare ervaring hebben met dit 'fertiliteitscentrum' in het algemeen of met deze dokter in het bijzonder? Hoe hebben jullie na een negatief advies van de dokter de draad weer opgepikt?

Groetjes,

Havanne
Berichten: 234
Lid geworden op: 15 juni 2008, 21:52

Bericht door Havanne » 23 augustus 2008, 7:52

Ik heb geen ervaring met de dokter of met dat fertiliteitscentrum. Ik zou alleen niet op zo een manier willen behandeld worden. Jullie beslissen toch of je al dan niet wil starten met onderzoeken en bahandelingen.

Wij hebben bij de intake duidelijk gesteld wat we wilden: onderzoeken om medische dingen uit te sluiten en hoe dan ook behandelen. De reactie was daar "natuurlijk" jullie beslissen dat, jullie betalen ook.

Wij zijn beide 31 dus wel een beetje ouders maar had ik geweten wat ik nu wist dan was ik al vroeger gegaan.

Je moet voor jezelf de haalbaarheid inschatten van de natuurlijke manier en van het maandelijks wachten op een teken van ... . 3 jaar lijkt me echt lang maar soit das mijn mening.

Jullie kiezen zelf wat je ermee doet, laat je niet afschepen als je dit niet wil. 2de mening kan nooit kwaad. Ziekenhuizen genoeg en nog meer dokters.

Weet dat je hier altijd terecht kan welke keue je ook maakt. Hier wordt je onvoorwaardelijk geholpen :D

Succes

meisje
Berichten: 24
Lid geworden op: 22 augustus 2008, 23:15

Bericht door meisje » 23 augustus 2008, 10:33

hey Havanne

idd, 3 jaar lijkt ons heel erg lang, vooral omdat die periode maand per maand voorbij gaat ...

ik kan gewoonweg niet begrijpen dat een dokter, die bedoeld is om mensen verder te helpen en niet om ze achteruit te duwen, zo kan zijn? Wij beginnen/begonnen onszelf al vragen te stellen: zijn wij er echt veel te snel bij, overdrijven wij? Maar de cijfers van het onderzoek van mijn man liegen er toch niet om, er is gewoon een probleem, waarom dat dan niet onmiddellijk aanpakken. Soms denk ik dat wij ons moeten generen omdat wij graag een beetje onze kinderwens zouden 'plannen'...

En als ik dan op dit forum lees dat sommigen onder jullie onmiddellijk met ivf mogen beginnen, ook al zijn ze nog maar een jaar of zo aan t proberen, dan begrijp ik er al helemaal niets meer van. Want wij hebben wel even een heel andere boodschap gekregen ...

Ben nu inderdaad aan het uitkijken naar een andere dokter ... de drempel is nu spijtig genoeg wel weer een beetje hoger geworden :(

Niemand die die dokter Gerris ook al heeft gehad?

Havanne
Berichten: 234
Lid geworden op: 15 juni 2008, 21:52

Bericht door Havanne » 23 augustus 2008, 16:14

Meisje,

Ik zou zeggen ga eens op de chat kijken, daar komen veel mensen samen en waarschijnlijk ook wel mensen die ervaring met jou centrum en misschien zelfs met de dokter.

Raadpleeg je eigen gynaecoloog als je dat nog niet gedaan hebt. Zij kennen allicht ook een goede fertiliteitsarts. Leg je voorval uit, jammer hij heeft zijn eigen ruiten ingesmeten de arme man.

Ik ben ook van gynaecoloog veranderd omdat de mijne vond dat we wat meer ons best moesten doen. Euh pardon, heb ik gezegd. Ik zou graag advies krijgen op medisch vlak geen veroordeling. Kben nooit meer bij hem geweest, kheb er ook van afgezien, mentaal blijft dat bezoek me bij. Bij de nieuwe gynaecoloog heb ik mijn verhaal gedaan. Tis een collega van haar dus ze kan / mag niet veroordelen he. Maar haar manier van verder helpen, advies geven is helemaal anders. Hier ben ik iets mee.

Probeer inderdaad de draad snel terug op te nemen als jullie dit ook willen. Kheb gezocht op internet, beetje navraag gedaan, telefonische info ingewonnen en dan beslist.

Veel succes

Havanne

Loeki
Berichten: 12951
Lid geworden op: 8 mei 2008, 9:30

Bericht door Loeki » 23 augustus 2008, 20:19

Hoi meisje,

Wat ellendig zeg, zo'n reaktie. Alsof de stap naar een fert centrum nog niet groot genoeg is.
Ik vind het ook een beetje een vreemde reaktie hoor. 1 jaar afwachten is normaal, 2 jaar wordt soms ook wel gedaan als er niet direct een aanwijzing is, maar 3 jaar?!

Trouwens, 27 is nu toch ook niet superjong hé (die doc deed precies alsof je 18 was als ik dat zo lees). Tis een hele mooie leeftijd om eraan te beginnen denk ik. Kzou zeggen zeker niet uitstellen, gewoon tweede opinie vragen. Je moet je bij een fert arts toch ook een beetje goed voelen...

M'n eerste fert arts (waar ik ook niet begonnen ben wegens slecht onthaald) zei dat we er beter rapper aan begonnen waren! (ben 31...)

Van al dat afwachten kan je ook behoorlijk gefrustreerd worden he.

Succes!

rika
Berichten: 79
Lid geworden op: 30 maart 2008, 17:03

Bericht door rika » 25 augustus 2008, 8:40

Hey meisje,
Vermits je blijkbaar in de omgeving van Gent woont, kan je misschien terecht bij Dr. Decleer in Jan Palfijn. Geen wachttijden,geen verplichte tussenpauzes. Hij houdt je handje niet vast en heeft veel werk (je bent nooit langer dan 15 minuten bij hem op consultatie), je moet zelf ook vragen stellen, maar het gaat wel vooruit (en op je eigen tempo). Hij begint met consultaties om 7 uur 's morgens: enkel fertiliteitsproblemen: je zit dus nooit in de wachtzaal tussen zwangere vrouwen. Verpleegster op de IVF-dienst zijn zeer vriendelijk. Moderne kamers en moderne infrastructuur. Ik was ook 27 toen ik voor het eerst bij hem ging, hij veroordeelt niet en 'weigert' geen patienten op basis van leeftijd of ras of nationaliteit of geaardheid of aantal maanden 'geprobeerd'.Enfin, je kan het overwegen, he. Ik zie niet in waarom 27 te jong zou zijn. Veel moed!
Rika

kathleenchris
Berichten: 293
Lid geworden op: 8 februari 2007, 10:59

Bericht door kathleenchris » 25 augustus 2008, 22:19

Hallo meisje,

Ik kan je helaas geen advies geven omdat ik deze arts/ziekhuis ... niet ken. Wat ik wel ondervonden heb is dat je je goed moet voelen bij de arts of centrum. Eventueel kan je de vraag ook stellen aan je huisarts omdat je deze beter kent en waar je een nauwere band mee hebt. Het is namelijk moeilijk om een arts zo te oordelen omdat wij ook niet je situatie kennen (medische achtergrond etc ...), maar een open gesprek met mensen die je echt vertrouwd (bv je huisarts) kunnnen je soms echt in goede richting leiden.
heel veel succes
kathleen

Tamke
Berichten: 20
Lid geworden op: 31 juli 2008, 9:14

Bericht door Tamke » 25 augustus 2008, 22:32

Hoi meisje,

Laat je niet ontmoedigen door zulk onprofessioneel advies! Ik ben op ook op 27 jarige leeftijd gestart met IVF. Ik heb zeer goede ervaringen met dr. Coetsier en dr. Vanrenterghem (St Lucas ziekenhuis te Gent). Er wordt heel goed naar je geluisterd zonder maar ook enig vooroordeel. Want zoals iedereen wel weet die in 't zelfde straatje zit, zijn deze bezoekjes niet van de leukste (psychologisch gezien).
Mijn man en ik zijn na 4 IVF pogingen gestopt omdat het voor mij telkens nadien een te zwaar 'rouwproces' was.
Indien je ooit eens overweegt om naar een accupuncturist te gaan, kan ik je een heel goed iemand aanbevelen. Geen 'kwakzalver' en weet heel goed met wat hij bezig is. Na een 4 jarige emotionele strijd (4 ivf pogingen die niet resulteerden in het gehoopte positief resultaat) hebben mijn man en ik onze hoop opgegeven en ben ik ten raden gegaan bij hem. Je kan het misschien niet geloven maar na 2 maanden van behandeling was ik zwanger.
Ik wens je van harte alle succes toe: naar het vinden van een goede dokter en uiteraard een zwangerschap. De enige raad die ik je nog kan geven is zeker te luisteren naar je lichaam.
Succes en groetjes,
Tamara

grootgevaarke
Berichten: 4815
Lid geworden op: 15 juli 2008, 14:20

Bericht door grootgevaarke » 26 augustus 2008, 17:32

Ik ga vanaf september ook in behandeling, bij dr Vossen in St Niklaas. voor de pick-up en terugplaatsing moet ik echter naar een ander ziekenhuis en aangezien het UZGent vlak naast mijn werk is, was ik van plan om naar daar te gaan, maar als ik dat zo lees... :(

rika
Berichten: 79
Lid geworden op: 30 maart 2008, 17:03

Bericht door rika » 27 augustus 2008, 8:27

Tamke,
Ik ben wel geïnteresseerd in naam en adres van die accupuncturist. We hebben 5 pogingen en een miskraam achter de rug en de klok tikt: ben 37. Ik moet dus alles proberen wat enigzins kan helpen.
Hartelijk dank,
Rika

Tamke
Berichten: 20
Lid geworden op: 31 juli 2008, 9:14

Bericht door Tamke » 29 augustus 2008, 21:18

Hoi Rika,

De naam van de accupuncturist is Bruno Braeckman. Als je zijn naam ingeeft via google kan je zijn agenda online raadplegen. Zijn praktijk is gelegen te Destelbergen (Kerkkouterrede 75 - tel: 09/329.50.63).
Ik raad hem aan iedereen aan. Ik ben ervan overtuigd dat ik dankzij zijn behandeling eindelijk zwanger ben geraakt. Hij zal ook vragen naar tal van achtergrondinformatie voor een diagnose. Je kan je niet voorstellen welke faktoren (lichamelijke en psychologische) te maken hebben bij het niet willen slagen van een zwangerschap. Ook hij behandeld me nu daar mijn kindje te laag ligt en dat ik een risico heb dat het te vroeg geboren wordt (ben nu nog maar 29 weken zwanger). Dankzij de kruiden die ik toegediend krijg zakt het kindje niet verder en blijft de toestand stabiel, zodat het er toch nog naar uitziet dat ik mijn 40 weken zal kunnen uitdoen.
Heb vertrouwen en ik wens je van harte alle succes!

Groetjes,
Tamke

liesje000
Berichten: 161
Lid geworden op: 1 februari 2007, 19:41

Bericht door liesje000 » 30 augustus 2008, 9:12

Hoi Tamke,

Ik zit in hetzelfde schuitje als jij, maar ik ben slechts 18 weken. Ik lig nu gedurende 14 dagen al gekluisterd aan bed, daar ook mijn kindje te laag zit.Ik ben ook in behandeling bij een accupunctuur in Limburg en ben ook dankzij hem zwanger geraakt. Hij raadde me ook aan om met kruiden te werken. Eerst stond ik daar wat weigerachtig tegenover, maar nu ik jou verhaal hoor, ga ik maandag zeker contact met hem opnemen en ook zeker met de kruiden beginnen. Ik wil absoluut vermijden dat ook mijn kindje te vroeg zal geboren worden. Vanaf welke week ben je te weten gekomen dat jou kindje te laag ligt? Op 17 sept moet ik terug naar de gyn om te kijken of ik nog verder platte rust moet houden of hoe het verder moet. Ben eens benieuwd.

Groetjes Liesje

Tamke
Berichten: 20
Lid geworden op: 31 juli 2008, 9:14

Bericht door Tamke » 30 augustus 2008, 9:54

Hoi Liesje,

Ik ben contracties beginnen krijgen als ik 23 weken zwanger was en dit door een blaasontsteking. Ik ben hiervoor opgenomen geweest in het ziekenhuis. Op het moment dat de dokter zei dat het kindje al lag te duwen (maar heb gelukkig nog geen opening)en dat het al vrij 'diep' lag heb ik onmiddellijk contact opgenomen met mijn accupuncturist. Hij vertelde me dat de milt ervoor zorgt dat het kindje goed wordt opgehouden. We zijn nu 6 weken verder en het kindje zakt niet verder en het ziet ernaar uit dat ik mijn 40 weken zal kunnen uitdoen, dus ben ik er ten stelligste van overtuigd dat die kruiden werken. Ik kan wel licht huishoudelijke taken uitvoeren, maar moet mijn rust toch nog respecteren. Ik kan dan ook niet heel lang rechtstaan of gaan shoppen is voor mij nu efkes niet meer van toepassing, maar onthou één ding: het allerbelangrijkste zit nu in je buik en daar moet je vooral aan denken en geniet van je zwangerschap. Geloof me, de weken vliegen zo voorbij.
Ik wens je het allerbeste!
Groetjes,
Tamke

liesje000
Berichten: 161
Lid geworden op: 1 februari 2007, 19:41

Bericht door liesje000 » 30 augustus 2008, 11:14

Hoi Tamke,

Thanks voor je antwoord, ik ga maandag dadelijk contact opnemen met de accupunctuur, want ik heb het gevoel dat het anders niet goed komt. Momenteel voelt het echt niet lekker aan. Ik hoop dat alles goed mag gaan en dat ik zo ver mogelijk geraak in deze zwangerschap. Jij moet niet echt blijven plat liggen of toch? En kan je gedurende langere tijd bijvoorbeeld gewoon op een stoel blijven zitten? Ik mag enkel mijn bed verlaten om te gaan plassen en te gaan eten. Dan gaan de dagen tergend traag hoor.

Liesje

Tamke
Berichten: 20
Lid geworden op: 31 juli 2008, 9:14

Bericht door Tamke » 30 augustus 2008, 11:45

Hoi Liesje,

In het begin mocht ik ook maar enkel mijn bed of zetel verlaten voor het toilet en voor te eten. Maar toen bleek dat het kindje niet verder zakte en dat alles mooi stabiel bleef mocht ik ietsje meer. Ik luister wel naar mijn lichaam: ik kan namelijk niet langer dan een uurtje op een stoel zitten of langer dan een half uurtje rechtstaan lukt ook niet. Maar dat los ik op door mijn werk een beetje te plannen. Een half uurtje werken en dan pauzeer ik een uurtje (of soms ietsje meer) en dan doe ik nog eens een half uurtje verder. Maar ik raad je aan eerst te luisteren bij je accupuncturist en de resultaten daarvan af te wachten. Ik moet toegeven dat deze kruiden vrij vlug resultaat hebben geleverd bij mij. Voordien had ik al last/pijn bij het nemen van een douche. Ik kon namelijk die 10 minuten niet recht blijven staan. Ik had constant het gevoel dat het kindje er ging uitvallen. Bij mijn eerste consultatie hiervoor lag het kindje echt superlaag (mijn navel lag terug plat op mijn buik, ik had precies een misvormde buik) en na de behandeling lag het kindje terug wat hoger. Het was zo raar ... eigenlijk kon ik mijn ogen niet geloven.
Blijf positief en als je wilt laat me iets weten van zodra je van je accupuncturist komt.

Vele groetjes,
Tamke

Plaats reactie

Wie is er online

Gebruikers op dit forum: Geen geregistreerde gebruikers en 13 gasten