Flinke baby!

Plaats reactie
liezeke
Berichten: 2796
Lid geworden op: 14 juli 2009, 7:23

Bericht door liezeke » 1 november 2010, 11:41

heejheej,

ik kom me weer ff 'moeien';)
miesje; pincetgreep is inderdaad de meest gevorderde selectieve fijnmotorische greep. schaargreep gaat daar meestal aan vooraf. verschil tussen schaargreep en pincetgreep is dat bij pincetgreep de vingerkootgewrichtjes ook buigen en strekken (allemaal mooi gecoördineerd) zodat het object echt thv de vingertoppen wordt gegrepen.
ik ga die greep altijd na door kleine smartietjes in een flesje (met fleshalsdiameter ongeveer 0,8 cm te laten stoppen. bij de bailey-test wordt altijd van die kraaltjes gebruikt maar aangezien die vaker nr de mond gaan gebruik ik altijd smarties (mama's vinden dit geruststellender). in testsituatie wordt de handeling voorgetoond (zeker de fijnmotorische), grof motorische worden uitgelokt met visuele of auditieve prikkels.
maar nogmaals, elk kind ontwikkelt anders, vergelijken doe je toch, da's moeilijk te vermijden. maar vergeet niet te relativeren, hé...
jullie doen dat allemaal super!

zoen,

liesje

JufKaat
Berichten: 428
Lid geworden op: 9 mei 2009, 21:57

Bericht door JufKaat » 1 november 2010, 12:13

Pieps

Ons Lili heeft aan zee leren brabbelen. Kei schattig! Dat luidop lachen is ook zo geestig! Wij liggen altijd plat van 't lachen!

Kusje x

MA
Berichten: 3546
Lid geworden op: 27 oktober 2008, 17:29

Bericht door MA » 1 november 2010, 12:18

geweldig he, ik vind het ook nog altijd komiek

lisa marie
Berichten: 2449
Lid geworden op: 20 mei 2009, 19:17

Bericht door lisa marie » 1 november 2010, 13:06

als ons meisje schaterlacht krijgt ze steevast de hik. Dat had ik vroeger als kind ook altijd !

JufKaat
Berichten: 428
Lid geworden op: 9 mei 2009, 21:57

Bericht door JufKaat » 1 november 2010, 17:54

LOOOOOOOOOOOOOOOL

Loeki
Berichten: 12951
Lid geworden op: 8 mei 2008, 9:30

Bericht door Loeki » 1 november 2010, 19:58

Oh ja dat schateren is suuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuper!! Das een van de eerste dingen dat wij 's morgens samen doen, even knuffelen in bed, babbelen en lekker kietelen en lachen. :D

Yveske doet ook nog geen pincetgreep denk ik; hij neemt wel iets vast tssn duim en wijsvinger maar hij krult dan zijn wijsvingertje zodat het voorwerp eerder daar zit. Dat is dan de schaargreep veronderstel ik? Ik wist niet eens dat dat bestond. :roll: Wel supergrappig om te zien hoe hij zo zijn honey pops of andere kleine stukjes eten naar binnen "knikkert". :)

En dat wijsvingertje idd dat moet overal een keertje aan voelen... Hapje eten? Eerst voelen met het vingertje mama. :roll: Lepeltje yoghurt? Oké mama, eerst even voelen met het vingertje (heel voorzichtig en zonder morsen wel flink), dan pas lepeltje nemen en mooi in 't mondje stoppen. 8)

En eindelijk kan hij uit een kommetje eten. Ttz als de honger groot genoeg is natuurlijk. Als de honger niet meer zo groot is is het spelen met het kommetje weer verleidelijker... 8) Hihi, ik zie hem al bezig mete de smartiekes van Liesje. Direct met zijn handjes naar 't flesje om daar lekker mee te schudden ja! :)

Qua grove motoriek is Yveske hevig aan het turnen de laatste tijd. 8) Spreidstand, op handen en voeten, met gestrekte benen en neus op de knieën, geweldig grappig om hem zo bezig te zien...

Sterretje
Berichten: 12336
Lid geworden op: 18 december 2007, 15:11

Bericht door Sterretje » 1 november 2010, 20:43

Super v Yveske
Amber doet alles echt op eigen tempo maar vindt het super om haar v dag tot dag bezig te zien

'k maak me enkel een beetje zorgen over haar kruipen.

ze heeft echt bijna altijd hetzelfde been vooruit gestoken en 't andere been gebogen en zo schuift/kruipt ze vooruit
'k ben nu bang dat haar ene heupje zich niet goed ontwikkeld heeft of zo en dat ze daar een probleem heeft.
zou ik daarvoor bij een kinesist terug moeten/kunnen?

Liesje? :?

mies
Berichten: 3814
Lid geworden op: 22 maart 2009, 14:44

Bericht door mies » 1 november 2010, 21:14

Sterretje, echt uitsluitsel ga je pas hebben met een echo van de heupjes. En dat kan alleen aangevraagd worden door een arts. Dus misschien effe checken bij de huisarts/kinderarts als je daar de volgende keer moet zijn?

Zo leuk van Lili!!! Het is echt geweldig he!

Wel heel flink van Yveske, zo uit het kommetje eten!
Ik heb hier een kommetje dat een soort rubberen zuignap-standaard heeft die je aan tafel vastzuigt. Zo kan Meis de kom niet omgooien (heeft ze helaas maar al te vaak gedaan, en het maakt niet uit of het haar lievelingskostje is of niet dat op de grond kwakt :? ). Misschien een tip voor Yveske?

Ik vind dat trouwens ook veel geruststellender met die smartiekes! Ik zat gisteren bij mijn "testje" al te denken waar ik in godsnaam die pincetgreep mee kon testen... muntjes van 5 cent leken mij niet echt een slim idee :wink:

't Is trouwens idd de schaargreep denk ik die Meis doet. Ze houdt iets vast tussen de zijkant van haar middenste of laatste kootje van de wijsvinger, en de top van haar duim. Wel wat gebogen allemaal, maar dus niet met de top van haar wijsvinger (tenzij heeeeel zelden). Vaak doet ze het ook in de lucht als ze naar het licht "wijst", en het lijkt dan een beetje op het "money money money"-gebaar :wink:

liezeke
Berichten: 2796
Lid geworden op: 14 juli 2009, 7:23

Bericht door liezeke » 1 november 2010, 22:10

sterretje,

asymmetrisch kruipen (één zijde sluipen, één zijde kruipen) heeft geen bewezen effect op de motorische ontwikkeling van een kind, als zou symmetrisch kruipen wel ideaal zijn (maar wie is er nu ideaal, beetje saai, hé) maar ik vind weerom dat kinderen zo plastisch zijn op neuromotorisch vlak dat ze zichzelf heel goed compenseren. wees als mama mild voor jezelf, jullie doen het zo fantastisch goed.

mies; het vergt al vrij veel selectiviteit om die pincetgreep goed te doen, plus je moet rekenen op feedback van sensorische info (zicht, tactiel...), heel complex voor een kindje van tien maand ook omdat op die leeftijd er een dimensie opengaat (twee nr driedimensioneel). maar ik weet zeker dat ze het goed doet, met zo'n mama (en papa off course):)

zoen,

liesje

Loeki
Berichten: 12951
Lid geworden op: 8 mei 2008, 9:30

Bericht door Loeki » 1 november 2010, 22:12

Mja de KA zou daar toch iets over moeten kunnen zeggen? Zouden ze ook niet kunnen afleiden uit andere bewegingen die ze maakt of het oké is of niet? Moest er iets met het heupje zijn, zou ze zich dan wel kunnen optrekken bijvoorbeeld? Geen idee...

Ik ga voorlopig nog koppig volhouden met kommetje zonder zuignap. Hij doet 't flink hoor... Mss in de creche ook laten oefenen. :P

Bij Yveske maakt het wel degelijk uit. Pudding is veeeeeeeeeeeeeeel makkelijker om te eten met de lepel dan yoghurt of -bweik- papje van melk. :wink:

Btw, in honey pops geweekt in opvolgmelk kan je je minder snel in verslikken dan in smartiekes. :wink: Of rozijntjes? Erwtjes?

liezeke
Berichten: 2796
Lid geworden op: 14 juli 2009, 7:23

Bericht door liezeke » 2 november 2010, 8:25

loeki,

rozijntjes en erwtjes, nog een leuk gedacht voor testsituaties;)
tja, de testbatterij is nogal streng en wil liever dat je echt testmateriaal gebruikt (dus de kleine pareltjes) maar dan zie ik de mama's al panikeren omdat die kraaltjes maar al te gemakkelijk naar het mondje gaan.
erwtjes en ook rozijntjes zouden niet 'plat' mogen zijn (het aanvoelen van de consistentie telt ook mee) en harde erwtjes hebben hetzelfde probleem als bij kraaltjes als ze naar het mondje gaan. kleine smartietjes zijn het 'veiligst', ook voor de gemoedsrust van de mama's;)

maar het oefenen van de fijne motoriek kan op verschillende manieren, zoals met het vingertje in de yoghurt of pudding:) dat 'voelt' ook leuk aan. een mooi voorbeeld van hoe sensorische input (fijn)motorische ontwikkeling kan bevorderen.
tworden superkinderen, dames!

zoen,

liese

Tammyke
Berichten: 507
Lid geworden op: 6 juni 2008, 12:09

Bericht door Tammyke » 2 november 2010, 9:50

Ik heb ook nog eens de tijd om wat bij te lezen. Goh als ik dat allemaal lees worden de kindjes groot!! Het gaat allemaal zo snel e?
Wel flinke kindjes allemaal precies. :D
Het is zo mooi om te zien wat ze elke dag weer bijleren.

Wij hebben ondertussen een flinke peuter van 15 maanden in huis en ge zult het geweten hebben hoor. :lol:
Het is een druk kereltje met tonnen energie!
Hij maakt goed duidelijk wat hij wil en begint meer en meer te praten. je verstaat hem echt wel goed. Titten is zitten, eten, bumba, mama, papa, tatie is tantie, aro in aron, bo is bjorge, auto,.. gaat vrij goed denk ik.
Het is ook een echte para, overal kruipt hij op. De zetel is ondertussen ook geen probleem meer! :o
Ik heb hier soms ogen tekort. :oops:
Hij doet nu ook echt wat je zegt dat hij moet doen, op zijn poep zitten, iets in de vuilbak gaan gooiren, opruimen (tuurlijk niet alles maar hij doet het wel mits hulp ;-)

Zo hij roept me via de babyfoon meneer is wakker :-)

Sterretje
Berichten: 12336
Lid geworden op: 18 december 2007, 15:11

Bericht door Sterretje » 2 november 2010, 9:57

Ooh Tammyke
wat lijkt me dat leuk!
Elke leeftijd heeft wel z'n charme hé, ik geniet elke dag .

Tammyke
Berichten: 507
Lid geworden op: 6 juni 2008, 12:09

Bericht door Tammyke » 2 november 2010, 10:06

Ja echt e sterretje!
Het is wel druk, hij stapt al alleen van 11 maanden. Nu gaat dat beter, maar vind als ze jonger stappen dat ze minder inzicht hebben en onvoorzichtiger zijn. Met de vele valpartijtjes tot gevolg!
Gelukkig is het ne harde, maar verleden week stopte men hart toch enkele keren met kloppen. Hij kon het zover krijgen dat hij op 5 dagen 3 keer met zen tanden op zijn lip viel en bloeden natuurlijk en 1 keer recht op zen gezicht met een bloedneus erbij.
Leuk als je dan in de crèche staat met een zoontje dat bloed en weent en de ouders komen hun kinderen halen. Gelukkig begrepen ze mij, trouwens moest het mijn zoon niet zijn maar een ander kindje moesten ze ook wachten hoor. :D

Sterretje
Berichten: 12336
Lid geworden op: 18 december 2007, 15:11

Bericht door Sterretje » 2 november 2010, 10:18

oei oei, er staat ons nog wat te wachten :D

Plaats reactie

Wie is er online

Gebruikers op dit forum: Geen geregistreerde gebruikers en 48 gasten