Rapley

Plaats reactie
lisa marie
Berichten: 2449
Lid geworden op: 20 mei 2009, 19:17

Bericht door lisa marie » 3 januari 2011, 9:38

Bokje, het dochtertje van een vriendin wilde toen ze zo oud was als Adie ook totaal geen brokjes in haar groentepap.
Nu is ze 19 maanden en eet alles perfect mee van tafel ! Ze maakte zich toen enorm veel zorgen, en nu gaat het gewoon super.

Loeki
Berichten: 12951
Lid geworden op: 8 mei 2008, 9:30

Bericht door Loeki » 3 januari 2011, 10:16

Adie doet 't super. Kdenk idd toch ook zoals LM zegt dat het ineens rap kan gaan.

Hij eet alles Sterretje. Ik was het gisteren nog aan het denken, voor mij is de introductie van vaste voeding helemaal afgerond. Hij moet alleen nog maar netjes met vork en mes (en lepel) leren eten. 8) Hoewel tegenwoordig lepel supergoed gaat, alleen het opscheppen lukt hem nog niet zo goed, en hij heeft er vaak geen zin in, in eten met de lepel.

Ik weet niet vanaf wanneer ze "moeten" meeeten, maar ik denk dat anderhalf tot twee jaar, zelfs drie jaar een normale termijn is om van groentepap/fruitpap te gaan naar volledig mee-eten met het gezin. Tis toch een hele aanpassing hé.

wat is er mis?
Berichten: 8876
Lid geworden op: 13 mei 2008, 16:56

Bericht door wat is er mis? » 4 januari 2011, 9:05

Oh ja nog vergeten. Gisteren hft Adie een princesseboon meegegeten aan tafel. Hij hft toch 3/4de opgepuzzeld. Flink hé

nathalie v
Berichten: 2975
Lid geworden op: 16 april 2009, 19:54

Bericht door nathalie v » 4 januari 2011, 9:09

Amai seg, jullie kindjes doen dat goed! :)

Ik moet er hier meer tijd insteken denk ik: buiten een korstje brood eet Fenn niets uit de hand, en dat ligt aan mij he, want ik moet het aangeven!

Kwilde er tijdens mijn verlof werk van maken, maar door zijn ziek zijn was ik al blij dat hij zijn papjes redelijk goed opat.

Misschien strakskes eens proberen met de gestoomde groentjes die ik ga eten (want mama wil kilo's kwijt :wink: )

Sterretje
Berichten: 12336
Lid geworden op: 18 december 2007, 15:11

Bericht door Sterretje » 4 januari 2011, 9:13

flinke Adie!

Ja nathalie, ook stap voor stap introduceren hoor. En niets forceren ;)

nathalie v
Berichten: 2975
Lid geworden op: 16 april 2009, 19:54

Bericht door nathalie v » 5 januari 2011, 13:45

Ik denk dat hij gisteren nogal vroeg fruitpap gehad heeft bij de onthaalmama (kdenk iets na 15u, bij ons tussen 16u en 16u30) want hij was precies uitgehongerd tegen het avondeten! Voordeel was wel dat hij alles opat wat ik gaf (toch geen groentjes want ik had er al kruiden opgedaan :roll: ) stukjes banaan, boterham met boter, koekje.

Er is natuurlijk heel veel overboord gevallen, maar hij wist heel goed waar zijn mondje was en hij beet echt stukken van de koek. En ik zag hem k(n)auwen, schattig! :)

wat is er mis?
Berichten: 8876
Lid geworden op: 13 mei 2008, 16:56

Bericht door wat is er mis? » 5 januari 2011, 14:22

Nathalie dat is toch super flink zeg! Dus hij kan het wel hé. Bravo hoor!

fluffie
Berichten: 1582
Lid geworden op: 10 oktober 2008, 18:34

Bericht door fluffie » 5 januari 2011, 17:00

Met nieuwjaar had Seppe ook ineens een druif vast, met pel en al binnengespeeld :D Stukjes kiwi en zo gaan ook al goed, ooo wat wordt hij toch groot!

Véro.
xx

nathalie v
Berichten: 2975
Lid geworden op: 16 april 2009, 19:54

Bericht door nathalie v » 5 januari 2011, 20:14

Vandaag echt vrij grote stukjes banaan. :D Aangezien ze wel steeds uit z'n hand floepten, heb ik ze toch maar in z'n mondje gestoken!

Loeki
Berichten: 12951
Lid geworden op: 8 mei 2008, 9:30

Bericht door Loeki » 5 januari 2011, 20:19

Flinke kindjes! :D

Natalie een halve banaan is veel handelbaarder voor die kleintjes dan stukjes. :)

nathalie v
Berichten: 2975
Lid geworden op: 16 april 2009, 19:54

Bericht door nathalie v » 5 januari 2011, 20:21

ja, dat dacht ik ook toen ik daar mee aan het kullen was... :roll:

Alle begin is moeilijk he! Zowel voor de mama als voor Fenn! :wink:

jufnel
Berichten: 1052
Lid geworden op: 21 maart 2009, 22:59

Bericht door jufnel » 10 februari 2011, 20:37

ik haal dit topic al even terug naar voren zodat ik het één dezer eens op mijn gemak kan lezen :wink:

jufnel
Berichten: 1052
Lid geworden op: 21 maart 2009, 22:59

Bericht door jufnel » 10 februari 2011, 23:35

Bon , ben er eens doorgesurfd he :wink:

Ik denk dat Beer rapley-en geweldig tof gaat vinden!
Alleen heb ik heel sterk het gevoel dat hij nu al toe is aan vast voedsel en dan vind ik het een beetje zonde om nog te wachten.
Maar voor Rapley moeten ze kunnen grijpen, recht zitten in een stoel, ... Zijn tandjes een vereiste?

Beer heeft zo'n babytandenborstel van Woody (www.woody.be staat bij de lifestyleproducten) en hij zit daar héél graag op te knabbelen/sabbelen.

Heb al eens een paar lepeltjes wortelpap gegeven een week of 2 geleden (om te proberen :wink: ) en hij vond het superlekker! ALs ik hem had laten doen was heel 't kommetje leeg. Ook geen problemen met het weg te slikken. Dus hij is er denk ik echt wel aan toe.


Als ik nu op 4 mnd met groentenpapjes zou beginnen en op 5maand met fruitpap. Zou hij dan achteraf nog willen Rapley-en denk je? Of zou hij dan de papjes en het bediend worden al zo gewoon zijn dat het niet meer lukt dan?

En voor Bokje: mijn moemoe en tante vertellen altijd over hoe ze voor mijn neef (nu 33 j, boom van een kerel , in de lengte welsiwaar, hij is heel mager)tot zijn 7j alles hebben moeten mixen omdat hij anders niet wou eten. En hij eet nu wel hoor en is ook groot geworden :wink:

Loeki
Berichten: 12951
Lid geworden op: 8 mei 2008, 9:30

Bericht door Loeki » 11 februari 2011, 20:05

Jufnel tis verleidelijk hé als je ze zo ziet smullen! Maar niet te vroeg beginnen hoor, tis echt niet goed voor hun darmpjes en voor veel andere dingen.

Ik snap het wel, echt, kheb zelf ook getwijfeld, maar je kan nog zoooooooooooooooooooooooooooooooooooooo lang genieten van de vaste voeding met je kindje, terwijl die exclusieve melkperiode, die is ZO voorbij en komt nooit meer terug. Flesjes zijn zo gemakkelijk ook...

Algemeen raden ze tegenwoordig aan om eerder tot zes maanden te wachten in plaats van de vroegere vier. Stefan Kleintjes is daar in zijn boek "van borst tot boterham" heel duidelijk in. Wachten tot zes maanden. Ook als je kindje lijkt aan te geven dat ze er eerder "aan toe" zijn (want ja, of die signalen werkelijk willen zeggen "eraan toe zijn", dat is je eigen interpretatie hé). Een baby die smakt bij het zien van een glas cola geef je ook geen cola, ook al wil ie misschien wel ook eens proeven van dat ding dat mama zo lekker vind.

Voor Rapley moeten ze alleen maar dingen kunnen pakken en naar hun mondje brengen. Ze moeten wel tijdens het eten rechtop zitten, als anti-verslikmaatregel. Bedenk maar hoe het is als jij liggend eet. Dan verslik je je ook makkelijk. Maar in principe kan je ook je kindje rechtop op schoot nemen bijvoorbeeld. Dus op zich hoeft je kindje geen zes maanden te zijn om te rapley-en.

In theorie kan je combineren, maar veel kindjes kunnen het geduld niet opbrengen om te rapleyen als ze papjes gewoon zijn. Dat gaat veel sneller in het begin. Het zal van je kindje afhangen. Amelie van Vereltje combineert beide geloof ik. Vereltje lukt dat nu goed?

Ik vind rapley-en nog steeds zalig! Ik weet niet of het daardoor komt (vast niet volledig), maar ik heb een supergemakkelijke eter die massa's groente en fruit eet!

Daarstraks nog eens mogen genieten van zijn tweede maïsavontuur (een maïskolf hé geen losse brokjes). Nu hij één is mag hij maïs hé. Ik had het hem nog al eens gegeven maar geen succes, had toen veel last van tandjes denk ik. En nu smullen maar! Met twee handjes de kolf stevig vasthouden en alles afknabbelen, kijken waar er nog stukjes zitten, de kolf draaien en lekker verder eten. :lol: De mama heeft ook nog eens rustig kunnen eten (want tegenwoordig is hij veel sneller klaar dan ik en wil hij gaan verder spelen...). :D

mies
Berichten: 3814
Lid geworden op: 22 maart 2009, 14:44

Bericht door mies » 11 februari 2011, 20:28

Ik kan alleen maar beamen dat de keren dat ik Yveske heb zien Rapley'en, het allemaal eigenlijk veel gezonder leek dan Meis met haar papjes. Hij kan het ook echt ongelooflijk goed he. Hij eet denk ik ook wel meer fruit en groenten dan Meis op die manier.

Dat van die cola vind ik een goed argument. Ik denk ook dat als er ooit een brusje komt, ik langer ga wachten met vaste voeding (nu was het op 4,5 maand). Want inderdaad: flessen zijn echt zooooveel gemakkelijker en veel sneller!
(maja, Meis hield wel snel haar fles zelf vast dus niet echt eerlijke vergelijking).

Er komen nog zoveel loslaatmomenten die je niet zelf te kiezen hebt... daarom dat ik diegene waar ik zelf wel een factor in ben waarschijnlijk bij een volgende zo laat mogelijk ga nemen... ze worden zo snel groot!

Plaats reactie

Wie is er online

Gebruikers op dit forum: Geen geregistreerde gebruikers en 2 gasten