New IVF/ICSI-clubje - XX of XY ERBIJ = WIJ

IVF Forum
Plaats reactie
josie
Berichten: 314
Lid geworden op: 18 augustus 2010, 8:32

Bericht door josie » 25 februari 2011, 13:42

Niet leuk Stienemien, de zoveelste teleurstelling, we hadden ons het zwanger worden allemaal toch heel anders voorgesteld he... Potje huilen kan deugd doen... En daarna met hernieuwde moed weer verder he, het moet!

amélise, goed dat je de moed erin houdt, 4e keer goeie keer he!!

Ruby
Berichten: 204
Lid geworden op: 19 september 2010, 11:06

Bericht door Ruby » 26 februari 2011, 11:02

Lieve dames allemaal,

De traan en de lach liggen zoals steeds dicht bij elkaar... Stienemien, ik leef met je mee! Niet opgeven aub!

Met een klein hartje kom ik hier met goed nieuws aandraven:

Ik ben sinds vandaag officieel zwanger! :D

Je vind me in de lijst terug onder "aan het wachten". Zwanger in de wachtmaand...
Kan het zelf nog niet geloven. Gisteren, op mijn nod, KV en predictor test gedaan (beide duidelijk positief) en een bloedtest bij de huisarts. Deze is net ook positief bevestigd: hcg stond op 2200!

Het was een bewogen maand, heb door omstandigheden stress en verdriet gekend, maar blijkbaar stond dit niet in de weg... Vorige week vrijdag heb ik een innestelingsbloeding gehad, vorige dinsdag nogmaals bruinverlies en donderdag ook nog minimaal. Maar tussenin steeds niets. De spanning was niet te doen. Ik durfde helemaal niet te hopen, en dan terug wel. We stonden al met 1 voet in ivf2 en nu eindigt deze wachtmaand in iets wat ik me eigenlijk niet kon voorstellen.

Ik heb de neiging nog voorzichtig te blijven, maar anderzijds wil ik mezelf de roze wolk niet ontzeggen.

Aan iedereen veel succes uit de grond van mijn hart!!

Noa09
Berichten: 3484
Lid geworden op: 5 mei 2009, 12:46

Bericht door Noa09 » 26 februari 2011, 11:37

Woh Ruby! Fantastisch nieuws!
Ik duim dat alles goed blijft gaan!

Noa09

Gippie
Berichten: 59
Lid geworden op: 27 oktober 2010, 19:37

Bericht door Gippie » 26 februari 2011, 11:40

Ruby: PROFICIAT!!! Dat geeft ons weer wat moed ;-).

Ruby kan je nog eens kort je verhaal schetsen (wat jullie probleem is)? Dan kunnen we je goede raad opvolgen en wie weet ook met goed nieuws komen. Heb je iets speciaals gedaan deze maand? Sauna, rust, ...?

ik heb net ook een eerste IVF achter de rug en heb nog 3 cryo's in de vriezer... Ik heb na de TP (tijdens de wachtweken) enorm veel zenuwen gehad... ik ben veel TE nerveus geweest. Nu zijn mijn regels doorgekomen en ik kan pas woensdag naar de arts om te bespreken hoe we die cryo's moeten terugplaatsen. Dus nu zit ik in mijn wachtmaand, maar ben wat opstandig want ik wil geen wachtmaand, ik wil starten met cryo terugplaatsing!!

Bij jullie is het zonder medicatie, natuurlijk gelukt?

Grtjs

katrienc
Berichten: 878
Lid geworden op: 27 maart 2010, 18:52

Bericht door katrienc » 26 februari 2011, 12:18

hoi meiden,

lees hier nog steeds mee maar vind het soms moeilijk door tijdgebrek en andere redenen om hier te antwoorden.

Maar zo'n wonder als dat van ruby kan ik niet zo maar voorbij laten gaan zonder te antwoorden. Het geeft me hoop ook al maak ik daar nooit kans op denk ik. Zo komen we de rustmaanden door... ruby proficiat!

Ruby
Berichten: 204
Lid geworden op: 19 september 2010, 11:06

Bericht door Ruby » 26 februari 2011, 20:29

Dank je voor de lieve reacties!!

Gippie, yeps, zonder medicatie....
De reden waarom wij verzeild raakten in de mmm is mijn endometriose stadium 4 en de verminderde beweeglijkheid van mijn vriend zijn zaadjes. Na ongeveer 8 maand natuurlijk te proberen, ben ik op controle gegaan bij de gyn. Toen kreeg ik de diagnose van endometriose. Ik had nooit echt pijn gehad, dus het was echt een donderslag bij heldere hemel. Mei vorig jaar ben ik dan geopereerd. Daarna hebben we 3 iui's gedaan, en dan owv de tijdsdruk die de endo met zich meedraagt (komt namelijk terug) overgeschakeld op ivf. Een eerste ivf ging door in november, deze slaagde niet. Ik had maar 1 cryo (januari) en die overleefde het niet. En nu, februari, zat ik terug in een rustmaand.

Tips? Ik ga naar acupunctuur, neem de voorgeschreven kruiden en volg het voedingsadvies die ik daar kreeg op (zonder mij erin te verliezen!). De voorbije maanden dronk ik geen koffie meer, maar deze maand deed ik dat weer wel (max 2 koppen per dag) en kijk, het kan dus blijkbaar geen kwaad. Alles met mate zeker?
Ik drink niet, ik rook niet.
Geen sauna (denk dat dit trouwens niet echt aangewezen is, zeker voor mannen), geen extra rust. In tegendeel, ik was net terug aan het werk en moest terug wennen aan het ritme (vandaag de koffie :wink:) . Daarnaast ben ik ook gestresseerd geweest (meerdere sollicitaties) en heb ik verdriet gehad (zie enkele berichten geleden: ik zag het helemaal niet meer zitten). Maar blijkbaar was het embryo daar wel tegen opgewassen?!

Ik heb, zoals niemand hier, de toverformule; maar ik denk wel dat je gewoon moet doen waar je je goed bij voelt. Niet alleen ivm je behandelingen, maar ook met al de rest dat speelt in je leven. Ik denk bvb dat het gemis van een job bij mij persoonlijk sterk meespeelde tussen mijn 2 oren. Niet dat ik de kinderwens helemaal weggeduwd had, maar na de cryo, had ik had voorgenomen nu even mijn gedachten op de job te zetten, en eventueel zelfs de 2e ivf nog een maandje uit te stellen (hoewel dit wringde!), zodat ik mij op het gemak kon inwerken.... Ehum ehum... :roll:

Zoals de meesten hier die zwanger raken ben ik echt nog voorzichtig hoor. Ik ga nog regelmatig broekloeren...

Knuffels!

*Es*

Bericht door *Es* » 27 februari 2011, 9:35

Ruby,GEWELDIG!!!Gefeliciteerd hoor.
Wat een verhaal,zo zie je maar dat de wonderen de wereld nog niet uit zijn.Jij bent zwanger geraakt met endometriose stadium 4!!Wel na een operatie,maar toch.Zijn ze er bij jou achter gekomen door de HSG?Nu er maar voor zorgen dat het nog 8-9 maanden blijft zitten he!

Ik weet niet zo goed wat ik moet doen.
Mijn vriend en ik zijn bijna 3 jaar bezig om een kindje te krijgen.We hebben 6 IUI gehad,2 IVF en 2 cryo's.Nog nooit ben ik ik ook maar 1 dag zwanger geweest,nooit ingenesteld.Mijn HSG onderzoek was goed,
dus geen reden voor een kijkoperatie.Maar nu we dus weer een tijd verder zijn en vorige week onze 2e ivf mislukt was (met tp van 2 embryo's!) wil ik misschien toch vragen aan de gyn of hij een kijkoperatie wil doen.Misschien zit er toch wel wat en nestelt het daarom niet in.Ben een beetje wanhopig aan het worden,
want binnenkort starten we met onze 3e en laatst betaalde ivf.In nederland vergoeden ze maar 3 behandelingen.Maar heb begrepen dat ze in UZGent(daar is onze pu en tp) pas verdere onderzoeken doen na 3 mislukte pogingen. :? HELLUP!! Wat voor soort onderzoeken kunnen ze nog meer doen? Aanstaande donderdag hebben we weer een afspraak met de gyn voor een gesprek.

ivfmams
Berichten: 49
Lid geworden op: 5 februari 2011, 11:02

Bericht door ivfmams » 27 februari 2011, 10:49

Hallo allen,

Ik moet nog heel wat teruglezen maar heb even een hele dringende vraag,

Vriendin van mij heeft vandaag na 14 dgn na tp de test gedaan, de test is helaas negatief, maar ze heeft wel menstruatieklachten, maar de menstruatie blijft uit..
Kan dit door de bolletjes komen??

En kan ze nogmaals na 16dgn testen of is de test dan weer negatief.. :(

*Es*

Bericht door *Es* » 27 februari 2011, 10:54

ivfmams,gebruikt je vriendin Utrogestan?Deze bolletjes kunnen inderdaad ms uitstellen bij sommige vrouwen.Ik hoop voor haar dat het een verkeerde test was en dat ze over paar dagen alsnog positief test.
Heeft ze al een bn laten doen?was deze uitslag bij een thuistest of een bn?

Succes

lieskem
Berichten: 181
Lid geworden op: 21 maart 2010, 20:17

Bericht door lieskem » 27 februari 2011, 11:43

*Es*,bij mij hebben ze ook een kijkoperatie gedaan. Ik had totaal geen klachten en toch zware endometriose, een eileider die niet werkte en 2 cysten.
Wat bij mij pas ontdekt is na mijn 2de poging (bij overschakeling van Leuven naar Jette) is dat ik problemen had met mijn schildklier. Neem al vanaf december elke dag schildklierhormonen bij. Als je op internet gaat zoeken zie je dat dit probleem ook vruchtbaarheidsproblemen kan veroorzaken. Ik weet niet of het daarom is dat ik zwanger geworden ben, maar alle beetjes helpen hé!
Voor de rest weet ik niet of je echt iets kan doen. Acupuntuur en letten op je voeding kunnen natuurlijk ook een invloed hebben, maar ik heb dit niet geprobeerd.
Voor mij was de overschakeling van het ene naar het andere ziekenhuis een geruststelling dat ik niet bij de pakken ben blijven zitten, maar dat is ook niet altijd mogelijk hé.
Alleszins succes met je keuze!!!!

IVFmams, de utrobollen kunnen je ms tegenhouden, maar bij mij was dat niet zo. Ik heb geen enkele zwangerschapstest gedaan en heb me enkel gebaseerd op het bloedonderzoek.

Ruby, jouw verhaal zal voor velen hier op dit forum een lichtje in de duisternis zijn. Zalig dat er ook zo een wondertjes bestaan. Ik wens je een zorgeloze zwangerschap toe!
Heb nog een vraagje: heb je, buiten je endometiose, ook cystes laten verwijderen bij je operatie? Hoe zit het met je eileiders? Nu 9 maanden endometriosevrij zijn is alleszins al heel goed voor je lichaam!!! :) Veel succes!

Ruby
Berichten: 204
Lid geworden op: 19 september 2010, 11:06

Bericht door Ruby » 27 februari 2011, 13:59

Es, Lieskem, mijn endo is ontdekt door 'een' cyste tijdens een gewone echo. Bij nader onderzoek bleek dat ik een chocoladecyste had links (daardoor is ongeveer de helft van mijn linker eileider weggehaald), 2 cystes rechts (ook weggehaald) en veel endo in de douglas zone (onderaan het bekken, tussen de banden die de baarmoeder aan het bekken verbinden). De endo zat ook nog verspreid in de buikholte, maar doorboorde gelukkig wel geen darm of blaas.
Ik heb wel gevoelige darmen, en was eerder al gezegd dat ik een "spastische" darm had. Maar die zaken zijn vaak gelinkt of worden met elkaar verward.
Voor de operatie heb ik een hele reeks onderzoeken (scans, ekg, ...) moeten doen zodat ze op voorhand al een idee hadden en wisten welke chirurgen nodig zouden zijn tijdens de operatie. Ze hebben toen ook meteen de doorgankelijkheid van mijn eileiders getest, maar dat was ok.
Bij mijn laatste echo vorige maand, ontdekten we weer 2 cysten (of daar leek het toch op). Ik was me eigenlijk innerlijk al aan het voorbereiden op een nieuwe operatie.

Ik blijf voor iedereen hier een kaars branden!

ivfmams
Berichten: 49
Lid geworden op: 5 februari 2011, 11:02

Bericht door ivfmams » 27 februari 2011, 17:35

Bedankt meiden voor jullie reactie, nee nog geen bloeduitslag, morgen gaat ze bellen voor een afspr.

Maar de test kan dus nog anders worden??

amélise
Berichten: 230
Lid geworden op: 30 augustus 2010, 16:36

Bericht door amélise » 28 februari 2011, 12:25

Ruby, ruby, ruby, ruby,.... (van da liedje hè :wink: ) ammaai, dat hebben jullie goed gedaan! En je HCG staat echt al wel hoog. Nog veel succes!

Es, ik zou aan je gyn de situatie eens goed uitleggen en duidelijk stellen dat het je laatste terugbetaalde poging is. Als jij meer onderzoeken wilt, dan zal hij hier wel open voor staan denk ik. Dat kan toch nooit geen kwaad, en daar verdient hij als arts ook aan, hè.

Stienemien, ik kom je een virtuele knuffel geven. 3,5 jaar is al een hele tijd, hè. Dus ik begrijp heel goed dat je stillekes aan de moed aan het verliezen bent. Toch hoop ik dat je er snel terug bovenop komt en vol nieuwe energie voor de cryo gaat. Ikzelf heb ook PCO (en maar 1 eileider meer) en volgens mijn gyn is het in mijn geval gewoon een kwestie van volhouden. PCO-patiënten zouden echt wel kunnen geholpen worden met IVF. Maar ons geduld wordt wel serieus op de proef gesteld, ik weet het, ben ook al 3,5 jaar bezig...

ringling
Berichten: 739
Lid geworden op: 17 maart 2010, 18:46

Bericht door ringling » 28 februari 2011, 21:11

Ruby, een dikke proficiat!!!

Ik heb vandaag eens vreemd genoeg het gevoel dat t snel gaat. Morgen alweer bn. En in de namiddag afspraak met de gyn. Als t niets is, wordt t ivf/icsi 2. 4 terugplaatsingen achter de rug... En dat met 32 eicellen... Toch een dubbel gevoel. Maar ik weet dat ik me moet gelukkig prijzen. Ten slotte heeft ieder eskimo'tje t overleefd. En eentje was zelfs zo straf te kruipen waar t niet mocht. T zullen karakterkes zijn zeker :-)

ringling
Berichten: 739
Lid geworden op: 17 maart 2010, 18:46

Bericht door ringling » 1 maart 2011, 18:32

negatief... donderdag nog een bn, maar tzal niets worden wsl (denkt de gyn ook)

had net vandaag ook mn afspr met de gyn dus; en tis toch vreemd hoe sommige dingen nu een naam krijgen. heb dus blijkbaar pco (dat weten we dan ook alweer). en omwille v mijn overstimulatie van vorig jaar (ook eerste keer dat het zo benoemd wordt) raden ze me aan om te starten met ivm.
voordelen: maar paar dagen spuiten, eicellen worden geoogst voor ze rijp zijn, dus minder lichamalijke last. dus ook minder ziektedagen. en gyn sprak van mogelijke aantallen van bv 20 tot 30 tot 40 eicellen!!
nadelen??? geen? tis natuurlijk experimenteel.
professor devos (of een assistent) zal me morgen opbellen om me een afspraak te geven. dan zullen ze zien of ik in aanmerking kom. zo niet, ga ik direct verder met icsi, met minder stimulatie.
En volgens dr Stoop waarschijnlijk allemaal in mijn volgende cyclus (dus geen wachtmaand!) jippie!

tis weer eens iets nieuws hé... weer niet raar dat ik hiervoor in aanmerking kan komen, ben weer een 'specialleke' blijkbaar :shock:

zou er al een ivm-clubje bestaan? :?

Plaats reactie

Wie is er online

Gebruikers op dit forum: Geen geregistreerde gebruikers en 7 gasten