Vernauwing aorta

Plaats reactie
Loeki
Berichten: 12951
Lid geworden op: 8 mei 2008, 9:30

Vernauwing aorta

Bericht door Loeki » 4 oktober 2011, 20:56

Nog iemand dit al te horen gekregen?

Wij net, op 35 wkn zwangerschap. Er is een kans van 1 op 2 dat er problemen gaan zijn met Baby's hartje. Als er problemen zijn, ligt alles nog op tafel. Medicatie, maar ook opereren... :shock: :cry:

mindyke
Berichten: 3760
Lid geworden op: 21 maart 2010, 12:44

Bericht door mindyke » 4 oktober 2011, 21:03

oei Loeki :( das geen leuk nieuws!

je hebt toch voldoende uitleg gekregen?
en zijn er gevolgen aan?
hopelijk is het allemaal niet nodig! ik duim superhard dat je beebje gewoon ok is ze!


knufje!!

marb
Berichten: 475
Lid geworden op: 25 augustus 2008, 11:53

Bericht door marb » 4 oktober 2011, 21:16

loeki toch, dikke knuf.
Hopelijk worden jullie wat gerustgesteld door uitleg van gyn.
zorgeloos is blijkbaar niet gegund :(

Sterretje
Berichten: 12336
Lid geworden op: 18 december 2007, 15:11

Bericht door Sterretje » 4 oktober 2011, 21:36

nog niet gehoord of iemand gekend...
wat een opdoffer Loeki! Heb je je goed geïnformeerd? kan je nog second opinion vragen?
Dikke knuf, ik hoop dat Baby in de goede kant vd statistieken valt :?

Vereltje
Berichten: 1947
Lid geworden op: 16 mei 2008, 10:02

Bericht door Vereltje » 4 oktober 2011, 21:45

Loeki, dikke knuffel! Wij duimen heel hard dat het niks is...

Loeki
Berichten: 12951
Lid geworden op: 8 mei 2008, 9:30

Bericht door Loeki » 4 oktober 2011, 21:46

Pfff ik kan niet eens meer de diagnose opschrijven. Tis niet vernauwing van de ductus (want ja die gaat toch toe na de geboorte) maar een vernauwing van de aorta. Tis als de ductus sluit dat er problemen kunnen ontstaan (onbehandeld zou Baby dan kunnen doodgaan op een paar dagen tijd...).

Ja we hebben goeie uitleg gekregen, al wou ik dat ik een arts-vriendin had bijgehad om al die termen te onthouden. :( Maja tis wel duidelijk. We zijn idd aan het denken over een second opinion, ben nu internet aan het afschuimen, maar ik weet nog niet of een second opinion nuttig is. Sowieso moet die gebeuren in een UZ, door een gespecialiseerde kindercardioloog. Geen idee hoe dik die gezaaid zijn. Waarschijnlijk zitten we met GHB al redelijk "aan de top".

Ze gaan nu gewoon binnen twee weken nog eens kijken om te zien of het erger geworden is. Beter zou niet kunnen. Dus nakijken moeten ze 't toch na de geboorte. Dus bye bye zorgeloos zwanger zijn... bye bye gezellige kraamweek (of toch zeker voor 'n stuk).

Sterretje
Berichten: 12336
Lid geworden op: 18 december 2007, 15:11

Bericht door Sterretje » 4 oktober 2011, 21:52

betekent dat ook dat je niet thuis zou kunnen bevallen dan? (al is dat vast bijzaak, maar alles voor de baby hé)
pff zeg. kan't nu echt eens niet zorgeloos zijn. kan me voorstellen dat je met zooo veel vragen zit! sterkte!!

Vereltje
Berichten: 1947
Lid geworden op: 16 mei 2008, 10:02

Bericht door Vereltje » 4 oktober 2011, 21:57

Wil dat zeggen dat je niet thuis kan bevallen? Of ging je dat niet doen nu? Ik kan geloven dat je nu niet meer zo zorgeloos kan genieten, maar ik denk inderdaad dat je in GHB in heel goeie handen bent. Loeki toch...

LittleBean
Berichten: 1715
Lid geworden op: 8 februari 2010, 22:55

Bericht door LittleBean » 4 oktober 2011, 22:00

Loeki, dikke knuffel, dit moet geen gemakkelijk nieuws zijn.

Ik heb altijd veel goeds gehoord over professor Marc Gewillig in Gasthuisberg die gespecialiseerd is in kindercardiologie, misschien kan je bij hem een afspraak maken (als hij je first opinion niet was natuurlijk).

Loeki
Berichten: 12951
Lid geworden op: 8 mei 2008, 9:30

Bericht door Loeki » 4 oktober 2011, 22:06

Tx allemaal.

Kmag nog altijd thuis bevallen, zelfs van de kindercardioloog (idd die LB, fijn dat hij gekend is!). Das al iets. Als ik het goed gesnapt heb zorgt de ductus (je weet wel, dat bloedvat tussen de twee hartenhelften dat toegaat na de geboorte) voor een soort tweede omleiding voor de aorta. Dus tijdens en na de bevalling is er nog geen probleem. Tis pas als de ductus sluit (na een dag of drie) dat de problemen beginnen, en dan kan 't heel snel bergaf gaan en moeten ze snel ingrijpen. Daarom willen ze 't voor die drie dagen nakijken. Als het mis is maken e met medicatie de ductus terug open, tot de baby stabiel en sterk genoeg is om de vernauwing te behandelen. Das idd een operatie maar een relatief eenvoudige met goede prognose.

Dus best case scenario : echo van 't hartje binnen de 24u na de bevalling op een "gewone" consultatie. Alles oké, naar huis en genieten. :)

Worst case scenario : echo van 't hartje toont problemen, dus opereren: relatief eenvoudige ingreep en goeie prognose.

't Had erger gekund zal ik maar denken. :?

Ook de kans dat ze 't verkeerd inschatten nu, het toch heel ernstig is, we thuis bevallen, en Baby meteen in shock gaat en sterft of zware hersenbeschadiging oploopt. Pffff, ik mag er niet aan denken... En ik ben al zo goed in artsen vertrouwen (niet dus).

Loeki
Berichten: 12951
Lid geworden op: 8 mei 2008, 9:30

Vernauwing aorta

Bericht door Loeki » 4 oktober 2011, 22:13

testje om de titel van 't topic te veranderen... lukt niet.

liesje81
Berichten: 456
Lid geworden op: 19 mei 2010, 17:12

Bericht door liesje81 » 4 oktober 2011, 22:44

Pfff Loeki

die onzekerheid he... Ik duim mee voor the best case scenario, zodat je toch volop kan genieten van je kraamtijd!

Wilde maar even zeggen dat de hartchirurgen in GHB die onze twee meisjes (toen 1 week oud en nog geen 2 kg) onder handen hebben genomen de hachelijke klus perfect hebben uitgevoerd. Je gaat je kindje even in iemand anders handen moeten laten, en ik denk wel dat je daar in goede handen bent.

Succes he! Liesje

Wappie
Berichten: 3747
Lid geworden op: 7 oktober 2008, 9:56

Bericht door Wappie » 5 oktober 2011, 8:01

Oei Loekie, ik duim natuurlijk superhard mee voor 'the best case scenario'. Ik hoop echt dat de echo goed is en dat je naar huis kan en gewoon genieten!

nathalie v
Berichten: 2975
Lid geworden op: 16 april 2009, 19:54

Bericht door nathalie v » 5 oktober 2011, 8:23

Amai Loeki, wat een opdoffer van formaat seg, pffff...hoe ga je daar weeral mee om...

Wat ik lees in je verhaal is dat, als er iets zou zijn met het hartje en laten we hopen dat dat niet zo is, het een relatief eenvoudige ingreep is en dat de kans op een goed herstel zeer groot is.
En dat je nog thuis mag bevallen van de cardioloog zegt toch ook al iets he.

Sterkte, ik hoop dat je op een of andere manier toch nog wat gerustgesteld kan worden.

Fien83
Berichten: 1627
Lid geworden op: 3 september 2009, 12:01

Bericht door Fien83 » 5 oktober 2011, 8:23

Oei Loeki, geen fijn nieuws. Ook ik duim mee dat het allemaal gaat meevallen en je kan genieten van een zorgeloze zwangerschap. Moest je toch een second opinion willen, Dr. Suys in het UZAntwerpen is ook een heel gekende kindercardioloog. En Dr. Leroy doet daar de prenatale diagnostiek (gyn) en is ook heel gekend en bekwaam. Misschien moet je met hen eens contact opnemen? Zelf ben ik bij Leroy geweest tijdens mijn zwangerschap en een vriendin van mij is met haar dochtertje bij Suys geweest en heel tevreden! Veel succes!

Plaats reactie

Wie is er online

Gebruikers op dit forum: Geen geregistreerde gebruikers en 11 gasten