Liesje, super dikke proficiat met de aanbieding!
Ook ik trotseer elke dag de E313 en ring van Antwerpen maar in de 'goede' richting. Ik rijd dus van Zemst naar Geel en daardoor rijd ik een beetje tegen het verkeer in.
De afstand word mij persoonlijk te veel, ik werk nu wel 4/5de maar heb het eerste jaar dat de jongens geboren waren voltijds gewerkt en dat was absoluut geen aanrader (voor mij toch).
Nu moet ik er wel bijzeggen dat ik een man heb met een veeleisende job die veel van huis is. Hij zit in de evenementensector dus ook veel avond/nachtwerk en weekends. Dit is niet altijd zo, dit is echt een job met pieken en dalen. Maar op een gewone werkdag is hij thuis rond 19u/19.30u dus vrij laat. Onze jongens hebben ook heel moeilijke eerste 18maanden gehad, slecht slapen, veel ziek, moeilijk eten.... Als ik voltijds werkte zag mijn planning er zo uit:
- 5u opstaan, zelf douchen, alles klaarmaken om twins te voeden.
- rond 6u één van de jongens aan de papa geven om te voeden, duurde heel lang (dronken moeizaam)
- daarna jongens klaarmaken en rond 06.50u zaten we in de auto onderweg naar de creche
- Ik was thuis rond 17.30u en was eerst wat met de jongens bezig, voeding geven wat knuffelen,...
- eten beginnen klaarmaken voor ons 's avonds
- 19u jongens in bad zetten, dan kwam papa thuis en speelde hijnog wat met hen.
- 20u flesje geven en slapen.
- 21u aten mijn man en ik meestal
Dus een heel drukkekgevulde dag zoals de meeste werkende mama's denk ik. Tussen al die nest door moest ik ook nog het huishouden plannen
Sinds ik 4/5de werk gebruik ik mijn vrije dag om zoveel mogelijk te poetsen, wassen, opruimen,... een hele verbetering voor mij want zo heb ik meer tijd voor de jongens in het weekend. Ook sta ik nu niet meer zo vroeg op. Meestal tussen 5.30u/5.45u. Omdat de papa ze nu naar de creche doet (andere creche en beter bereikbaar voor beide) kan ik 's morgens op tijd vertrekken zodat ik 's avonds ook op tijd naar huis kan. Als ik ze naar de creche deed was ik nipt op tijd op het werk maar ook vertrok ik op tijd waardoor ik precies continue tegen de klok aan het racen was
Ik vind dat het van verschillende factoren afhangt,:
- Zie je zelf de combinatie zitten?
- Als je man in het onderwijs staat veronderstel ik wel dat hij meer thuis zal zijn dus al zeker een pro-punt!
- Zie je de afstand/traject zitten?
Ik ben nu op zoek naar een job dichter bij huis, de afstand wordt mij teveel. Maar ook de veeleisende job van mijn man speelt hierin mee. Ik sta er veel alleen voor en ik vind dat alles in de week zo gejaagd moet gaan dat ik er mij vragen bij stel. Binnenkort starten onze jongens met school (jaja, zover zijn we

) en ze zullen de eerste weken pompaf zijn dus zal ik weer wat meer moeten plannen.
Dus lieve Liesje, je enthousiasme spat van je berichtje af en dat vind ik ook al een doorslaggevend argument! Uiteindelijk zal jij de beslissing moeten maken wat je denkt dat het beste zal zijn. Veel succes bij je keuze!!