zitten-kruipen-stappen

mindyke
Berichten: 3760
Lid geworden op: 21 maart 2010, 12:44

Bericht door mindyke » 23 februari 2012, 13:13

ach dat komt wel, met een snel stappertje moet je veel ogen hebben ineens ze :?

Ons ventje is er al flink met weg en elke dag gaat ie sneller; alleen is ie soms zo zot als een mus en dan struikelt hij gegarandeerd over zen eigen voeten :roll: :lol:

Sterretje
Berichten: 12336
Lid geworden op: 18 december 2007, 15:11

Bericht door Sterretje » 23 februari 2012, 13:49

hier was ons oudste ook een laatbloeierke op dat gebied
ze kon al rollen op 4-5 maand, maar pas echt goed zitten vanaf 8 maand, kruipen heeft ze nooit gedaan, wel poepschuiven vanaf 9 maand, op 10 maand kon ze al rechtstaan aan de salontafel en op 11 maand liep ze al aan een loopwagentje, pas op 15 maand heeft ze voor het eerst alleen gestaan en op 17 maand zette ze haar eerste zelfstandige stapjes. voordeel was dat als ze viel, ze wel onmiddellijk kon rechtstaan terug en omdat ze al veel meer begreep hebben we nooit iets lastigs met haar meegemaakt.
als ik haar nu vergelijk met leeftijdsgenootjes (26 maand) is ze nog niet even goed op motorisch vlak. ze is minder behendig in sluipen/kruipen/springen/lopen/snelheid dan andere peuters. ze bekijkt alles rustig en zal nooit een risico nemen. op zich is dat ook een voordeel

mijn jongste dochter maakt ongeveer dezelfde ontwikkeling door. met dat verschil dat zij geen poepschuiver is, maar een sluipertje. ze kan perfect op handen en kniëen 'staan' en kruipen, maar op zich voor te bewegen sluipt/schuifelt ze.
ze is wel veel behendiger in ergens over te kruipen en deinst niet opzij voor een hindernis! zij neemt dus iets meer risico's. ik ben geneigd om te denken dat zij sneller zal kunnen lopen dan grote zus, maar 't is nog zo onvoorspelbaar.
in elk geval geniet ik van elk klein stapje vooruit dat ze maken. 't gaat allemaal al zo snel!

NatSar
Berichten: 1486
Lid geworden op: 14 maart 2010, 17:08

Bericht door NatSar » 23 februari 2012, 15:02

Wel dat vind ik nog het ergste. Hij was met alles motorische vaardigheden vrij snel, maar dat lopen hé. Of dat praten das nog zoiets. Als ik soms zie wat kindjes van zijn leeftijd al kunnen... Hij brabbelt enkel onverstaanbare dingen. Maar hij begint nu al wel echt aan te geven wat hij wil. Bvb als hij tv wil kijken :roll: begint hij kwaad aan het kastje van de dvd speler te trekken, als hij honger heeft snelt hij naar z'n eetstoel,... Maar toch kan ik me niet van de indruk ontdoen dat hij zich de laatste maanden zo ontzettend traag ontwikkelt!

mindyke
Berichten: 3760
Lid geworden op: 21 maart 2010, 12:44

Bericht door mindyke » 23 februari 2012, 15:17

kunnen ze op 15maand dan al zoveel echt zeggen?
Ons klein ventje wordt over een week 14maand en daar versta ik toch ook niks van ze.
Veel gebrabbel (heeeel veel ) maar niks verstaanbaar.

Wel wijzen zen handjes dikwijls naar iets wat hij wil. maar naar zen eetstoel lopen indien honger nope, wel een hoop gekrijs :shock:

NatSar
Berichten: 1486
Lid geworden op: 14 maart 2010, 17:08

Bericht door NatSar » 23 februari 2012, 15:33

T. doet dat ook nog maar een week of 2! Maar ik ken iemand en haar dochtertje is even oud en als ik dat meisje zie, is dat een wereld van verschil met T. Die kent al verschillende dieren, zegt "nog" als ze nog wil eten,.. Dat doet T. niet ze! Hij kan enkel "koeka kijke" zeggen. Bumba kijken dus :roll:

Wappie
Berichten: 3747
Lid geworden op: 7 oktober 2008, 9:56

Bericht door Wappie » 24 februari 2012, 7:24

Oei, oei, maar 15maand is toch jong hoor om al zoveel te zeggen. Hier kropen ze pas op 14maand! Kan me niet herinneren wanneer ze net veel begonnen te brabbelen, maar toch een pak later als 15maand. Ik heb een filmpje van hun 19maand met Alexander zijn eerste stapjes alleen en dan kwam er ook niet veel zinnig uit hoor :wink:

trinity
Berichten: 2099
Lid geworden op: 29 juni 2010, 17:19

Bericht door trinity » 25 februari 2012, 14:51

dames, onze michiel kan sedert vorige weekend op zijn poep zitten
we leggen wel nog altijd het borstvoedingskussen rond hem want na een half uurtje wordt hij moe en laat hij zich dan vallen
dus toch nog even zachtjes laten vallen denk ik dan
soms wiebelt hij ook van de ene naar de andere kant
hij heeft er duidelijk plezier in
rollen, hmm, das nog niet voor nu
hij raakt al bijna tot op zijn buik maar doet eigenlijk geen moeite om door te rollen
alleen maar rekken en strekken om een speeltje te pakken

Fien83
Berichten: 1627
Lid geworden op: 3 september 2009, 12:01

Bericht door Fien83 » 26 februari 2012, 12:46

Leuk hé Trinity als ze kunnen zitten! F. kan dat sinds een week of twee ook echt goed en ze vindt het zo fijn dat ze nu de wereld op een andere manier kan beleven. Haar spelen is ook helemaal anders op die manier. Wat dat rollen van Michiel betreft, ik heb precies onlangs eens gelezen dat er kindjes zijn die dat gewoon overslaan hoor.

mindyke
Berichten: 3760
Lid geworden op: 21 maart 2010, 12:44

Bericht door mindyke » 26 februari 2012, 12:58

ik heb ook 1tje gehad dat nooit heeft willen rollen ! super dat ie kan zitten zo schattig!

trinity
Berichten: 2099
Lid geworden op: 29 juni 2010, 17:19

Bericht door trinity » 26 februari 2012, 18:37

mja, van mij moet hij niet perse rollen zunne
we zien vooruitgang en das het belangrijkste hé
tegenwoordig schud hij ook alles wat hij in zijn handen heeft
echt grappig om zijn gezicht te zien als het dan eens geen rammelaar is
oh, en de poes van de buren komt regelmatig op de vensterbank zitten en dan is zijn gezicht ook zoooo schattig

nathalie v
Berichten: 2975
Lid geworden op: 16 april 2009, 19:54

Bericht door nathalie v » 26 augustus 2012, 21:46

Zo gek, ik opende dit topicje voor F en nu ist al de beurt aan L! :)

Hij wordt deze week 8 maanden en sluipt-kruipt ondertussen de kamer door, heel tof en voor ons onbekend terrein aangezien F pas kroop op 1 jaar.

Wat ik raar vind is dat hij nog niet alleen kan zitten, maar dus wel vlot rollen, sluipen en bijna kruipen. Tis momenteel precies een zeehondje! :D

mindyke
Berichten: 3760
Lid geworden op: 21 maart 2010, 12:44

Bericht door mindyke » 26 augustus 2012, 21:56

hehe super nathalie! dat sluipen heb ik hier nooit gezien; Toch bij elk kindje anders he!

wat wordt ie groot!

LaBatsa
Berichten: 784
Lid geworden op: 1 september 2009, 14:49

Bericht door LaBatsa » 26 augustus 2012, 22:04

Nathalie, bij mijn zoon ging het net zo. Hij ging pas alleen zitten toen hij al op handen en knieën kroop.

Sterretje
Berichten: 12336
Lid geworden op: 18 december 2007, 15:11

Bericht door Sterretje » 26 augustus 2012, 22:28

'k denk wel dat I eerst kon zitten voor ze begon te sluipen, maar het een hoeft niet noodzakelijk aan het ander gekoppeld te zijn

maar seg, heel flinke L! Precies iets sneller dan op motorisch vlak?

om in het topic te blijven, I maakt minieme vorderingen en stapt intussen onbewust enkele stapjes alleen, vb van de tafel naar de zetel of naar een speeltj, of ze neemt een speeltje in de hand en blijft zo gewoon secondenlang staan, bukt en gaat weer staan
daarnet zat ik aan tafel haar uit een ooghoek gade te slaan. ze stond recht aan de tuinstoelen en keek naar mij om te zien of ik naar haar keek, en toen ik (blijkbaar) niet keek, stapte ze gewoon naar de andere stoel :roll:
we oefenen ook bewust, maar bij't minste 'forceren' laat ze zich zakken en begint ze te krijsen.
we forceren dus niet meer, maar laten haar begaan. 'k maak me geen zorgen, 'k probeer alleen manieren te zoeken haar te stimuleren.

Ahiha
Berichten: 1093
Lid geworden op: 26 januari 2010, 19:49

Bericht door Ahiha » 27 augustus 2012, 9:27

Hier is onze Dries vandaag 8 maand. Hij kan heeeel flink zitten en rolt vlot naar de buik. Naar de rug iets minder. Hij wilt wel kruipen maar zit daar wat te huppen als een krolse hond en gaat enkel achteruit. Gevolg : frustratie en geroep naar mama. Hij trekt zich wel al op aan mijn vingers en looooooooooves op zijn voetjes staan. Hij zit(alee, staat) dan echt te kirren.
Praten doet hij al redelijk. Hij zegt mama, baba en tata. Deze nacht een halfuur liggen luisteren hoe hij de 'p' aan t oefenen was. Wel grappig. Maar hij mag het van mij ook overdag doen. :D
NATHALIE : Ik heb Dries goed leren zitten door te spelen met hem: zitten met ik die zijn handjes vasthoud en dan laten 'wiebelen' naar links, rechts, achter,... zodat hij steeds moest corrigeren om niet te vallen. Weet ni of het zo is he, maar heb de indruk dat ik daarmee zijn zelfvertrouwen en spiertjes heb geoefend (mogen wel es denken dat het dankzij ons is he ;-) )

Plaats reactie

Wie is er online

Gebruikers op dit forum: Bing [Bot] en 4 gasten