Niet je eigen gyn bij bevalling

grootgevaarke
Berichten: 4815
Lid geworden op: 15 juli 2008, 14:20

Bericht door grootgevaarke » 29 maart 2012, 14:24

ik wou zelf toch ook liefst bij mijn eigen gyn bevallen, maar na mijn eerste ervaring kan ik de anderen hier alleen maar gelijk geven: een gyn komt enkel binnen om het kindje aan te pakken, je eventueel te knippen en dan weer je knip toe te naaien.
Ik ben ook al twee keer met geplande keizersnede bevallen en ook dan zie je je eigen gyn amper. Dan zijn het ook de vroedvrouwen die je verwelkomen op de kraamafdeling, je vertellen wat er gaat gebeuren, je helemaal klaar maken voor de operatie; Ze brengen je naar het operatiekwartier, steken de infuusjes. Dan komt de anesthesist voor de plaatselijke verdoving en pas als je helemaal klaar ligt (bloeddrukmeter, zuurstofmasker bij de hand, alle steriele doeken op je liggen) dan komt de gyn binnen gevlogen, (en dan pas mag ook je man binnen komen), gyn maakt insnijding en enkele minuten later is daar de baby. Baby wordt aan kinderarts gegeven en het oplappen van de kersverse mama wordt overgelaten aan de assistent van de gyn. Ik heb mijn gyn dus hooguit kwartiertje gezien... Enfin, ik heb haar eigenlijk helemaal niet gezien, want er hing een doek voor mijn gezichtsveld... Ze is wel eens over het doek komen piepen om me proficiat te wensen.

MAAR zoals al gezegd: tracht je wat minder zorgen te maken, je wordt heel goed opgevolgd en totnutoe verloopt alles prima. Er is nog veel tijd voor je kindje om te draaien. Dit is wat ik las op babybytes voor week 31: "Rond deze tijd zal hij zijn definitieve positie innemen, als hij dit nog niet gedaan had. Maar zelfs daarna zou de baby nog kunnen draaien. Pas als hij is ingedaald, zal het kindje niet meer keren."

En wat die zin in het studeren betreft, of beter, geen zin om te studeren: veel zwangere vrouwen vinden maar 1 ding van belang: het kindje dat op komst is. En dat is deels terecht! Het is een héle belangrijke gebeurtenis, een wonder waarvan je alle dagen van je zwangerschap dient te genieten. Maar die zwangerschap blijft ook niet duren. Op een gegeven moment moét je terug gaan meedraaien in de maatschappij en je wil de boot dan niet gemist hebben. Zie het mss als iets wat je ook voor je kind doet: je zal immers een betere job kunnen krijgen als je geslaagd bent en dat komt ook je kind ten goede. Bij mij op kot (al bijna een eeuwigheid geleden) hing een spreuk: "Zonder moeite, geen vreugde" en die heeft me vaak gemotiveerd om door te bijten.

Yago
Berichten: 1145
Lid geworden op: 7 mei 2010, 17:35

Bericht door Yago » 29 maart 2012, 15:35

ook ik ben niet bij mij eigen gyn bevallen. Ze zei de woensdag op controle "niet bevallen vant weekend hé want dan ben ik der niet" en je raadt het al, ben die zaterdag bevallen. Ik wist wel op voorhand wie de andere gyn zou zijn, een collega en vriendin van eigen gyn en die deed de bevalling echt super!!!! was echt heel blij met haar. Ze was aanwezing van zodra ik mocht persen, dus bij mij toch niet enkel om kindje aan te nemen...
was er vooraf niet echt voor te vinden om bij andere gyn te bevallen maar ze was zo goed en stelde mij zo erg op mijn gemak dat ik er achteraf geen spijt van had.
Oh ja, ik ben 2 dagen voor mijn uitgerekende datum bevallen van mijn eerste, dacht dat je dat ook ergens vroeg hé

NatSar
Berichten: 1486
Lid geworden op: 14 maart 2010, 17:08

Bericht door NatSar » 29 maart 2012, 15:59

Bij mij was de gyn ook aanwezig vanaf ik mocht beginnen persen en dit heeft meer dan een uur geduurd! Daarvoor was ze al een paar keer komen kijken hoe het ging (ik ben bevallen op haar operatiedag in het ziekenhuis) Dus bij mij was het ook zeker niet kindje aannemen en weg...

pelkie
Berichten: 1927
Lid geworden op: 15 oktober 2007, 9:49

Bericht door pelkie » 30 maart 2012, 0:03

eerste keer was ik blij dat ie er was, omdat het allemaal wat lang duurde en ik dan wel iemand wou die ik vertrouwde.
De 2e keer vermeldden de vroudvrouwen dat ik moest wachten met persen omdat hij er nog niet was. Ik zou nog een kwartier moeten wachten. Heb hen duidelijk laten weten dat dat geen optie was. Hij heeft toch nog net het kindje opgevangen en dus zijn 950 euro premie kunnen innen achteraf...

Ahiha
Berichten: 1093
Lid geworden op: 26 januari 2010, 19:49

Bericht door Ahiha » 30 maart 2012, 8:15

ja hallo, wachten met persen?? zoiets lukt toch niet??

Evy_
Berichten: 734
Lid geworden op: 26 april 2011, 20:55

Bericht door Evy_ » 30 maart 2012, 12:31

Dus als ik het goed begrijp is het voor de gyn ook niet interessant als ze een bevalling niet kunnen doen als ze met verlof zijn bijvoorbeeld, omdat ze dan hun premie missen ? Dus eigenlijk is het voor hen ook beter dat ze alle bevallingen zelf kunnen doen van de zwangerschappen die ze opvolgen ?

Ik heb gisteren op internet toch een aantal rare bevallingsverhalen gelezen, en meestal was dit dan ook als ze de gynaecoloog van wacht hadden. Dat die te laat toekwam en dergelijke toestanden. Je mag daar echt allemaal niet aan denken. Dan zijn er ook die een knip verkiezen boven een scheur of omgekeerd. Wat denken jullie dat het beste is en het beste geneest ? Ik zou hier eigenlijk wel wat inspraak in willen en dat op voorhand allemaal bespreken met de gyn hoe ik het wil. Verder vind ik ook dat ze niet persee een gewonen bevalling moeten willen doen, ten koste van alles. Ik heb liever een keizersnede zonder risico's voor mijn kindje dan dat ze persee vaginaal willen proberen en dat er risico's zijn voor je kindje (bijvoorbeeld zuurstofgebrek en zo). Blijkbaar is het de policy van het ziekenhuis waar ik ga bevallen om keizersnedes te vermijden, maar ik vind dat dit niet ten koste mag gaan van de gezondheid van het kindje. Bij de minste twijfel heb ik dan liever keizersnede. Voor het knippen en/of scheuren heb ik ook wel een beetje schrik, dat je daar achteraf veel last zou van hebben. Moeten ze dit bijna altijd doen ?

Lie_29
Berichten: 1063
Lid geworden op: 12 januari 2009, 23:18

Bericht door Lie_29 » 30 maart 2012, 13:00

De mensen die je begeleiden (de gyn in elk geval, of het nu je eigen gyn is of die van wacht) zijn daar zowat 523 jaar voor naar school geweest om de juiste beslissingen te nemen op het juiste moment.
Heb toch gewoon eens wat vertrouwen in die mensen, ze zijn er voor opgeleid hoor!
Als je heel je leven gaat slijten met 'wat als...'-scenario's dan steekt ge ergens in een jas in Sleidinge binnen de kortste keren :roll:

En knippen doen ze niet altijd. Ik heb op voorhand duidelijk gezegd: enkel knippen als het echt nodig is. Tegenwoordig knippen ze nogal snel vind ik, maar als het nodig was dan hadden ze niet moeten twijfelen en huppekee de schaar er in. Maar je kan dus wel op voorhand met de gyn bespreken wat je wel en wat je niet wil.
Bij mij kwam een vroedvrouw zelfs af met een vragenlijst toen ik de eerste keer aan de monitor moest hangen (bloedgroep, allergie, verzoeken,...).

inaatje13
Berichten: 890
Lid geworden op: 14 juli 2009, 11:22

Bericht door inaatje13 » 30 maart 2012, 13:07

Ik ben geknipt en gescheurd en kan niet echt zeggen wat ik nu precies het ergste vond!!
Mijn gyn was ook op verlof maar ik ging braaf over tijd zodat hij toch nog mijn bevalling heeft kunnen doen. Hij heeft toch ook wel meer gedaan dan enkel kind opgevangen hoor!! Ik ben toch blij dat ik bij eigen gyn kon bevallen, maar je moet idd ook vertrouwen op de collega's e!!!

grootgevaarke
Berichten: 4815
Lid geworden op: 15 juli 2008, 14:20

Bericht door grootgevaarke » 30 maart 2012, 13:12

Algemeen wordt aangenomen dat een knip makkelijker geneest dan een scheur. Maar het is idd niet altijd nodig. En natuurlijk geneest dat weer mooi nadien.

Nog een tip: geloof niet alle verhalen op het internet, een korreltje zout (of zelfs een kilo zout) erbij en veel relativeren. Je leest/hoort zoveel cowboyverhalen :roll:
Zoals nog al gezegd hierboven: maak je wat minder zorgen, meid. Stress is niet goed voor jou en ook niet voor je kindje.

Een keizersnede blijft een relatief zware operatie. Na mijn eerste gewone bevalling liep ik een uur na mijn bevalling al gewoon rond. Na mijn keizersnedes moest ik minstens 2 dagen het bed houden en had ik het héél moeilijk om na die twee dagen uit bed te geraken. Zeker na mijn eerste keizersnede was ik heel veel bloed verloren en kon ik niet op mijn benen staan. Ik heb dan bloedtransfusie moeten krijgen en dan was ik wel ok. Het was nu niet onoverkomelijk, maar je mag een keizersnede niet onderschatten! Feit dat je een week in ziekenhuis moet blijven na keizersnede en anders na 4 dagen al naar huis mag, zegt ook genoeg.

cimoca
Berichten: 1972
Lid geworden op: 19 april 2010, 8:40

Bericht door cimoca » 30 maart 2012, 13:26

Evy_;
ik moet Lie gelijkgeven, je piekert wel extreem hé.
Dat ga je toch moeten proberen van je af te zetten hoor of je kind is binnen de 5 jaar dolgedraaid.

Nu ik zal proberen op je vragen te antwoorden
Ik heb 3 bevallingen achter de rug. iedereen die zwanger is weet dat de kans er dik in zit dat je bij de bevalling ( tenzij vooraf geplande keizersnede) niet je eigen gyn hebt. bij ons in de kliniek zijn er 5 gynes dus als je 's nachts of in 't weekend bevalt is de kans 1 op 5 voor je eigen gyn.

Ik heb 3 keer geluk gehad, maar 'k had ook 2 inleidingen dus daar kan de gyn wel iets forceren.

Bij mijn eerste heb ik echter 4 uur lang de assistent gyn aan mijn bed gehad ('s nachts)en ik moet zeggen die deed dat super. Ik was al aan 't persen met hem en hij ging de zuignap gebruiken. Tot mijn gyn binnenkwam en besloot de tang te gebruiken. Ik was daar enorm op tegen en zei dat ook. Mijn gyn antwoordde : mevrouw ik heb al honderden bevallingen gedaan met tang, nog bijna geen met zuignap en ik ga nu de tang gebruiken. Dat is 't veiligste. Het is dus ook niet altijd mogelijk om je wensen ingewilligd te krijgen, zelfs niet met je eigen gyn. Maar ze had gelijk : de veiligheid primeert.

Bij mijn tweede heeft de gyn toch een tijdje bezig geweest. doordat ze me eerst weeënremmers gegeven hadden om 't ventje toe te laten aanwezig te zijn en dan weeënopwekkers wou ze er nauw bij betrokken zijn.

Bij de derde had ik een crème van een vroedvrouw en ik heb de gyn dan ook maar 5 min gezien.

Nu wat jouw situatie betreft : wacht eerst af, er is kans op keizersnede dus dat zal echt wel vroeger ingepland worden dus dan is je gyn erbij. Is er geen keizersnede dan kan je nog met je gyn overleggen over wat je wil en niet.

Knip of scheur : ik ben 2 keer geknipt en die knip voel je echt niet hoor. Blijkbaar geneest een knip mooier dan een scheur ( rechte ipv gekartelde rand). Vrouwen die in 't bad bevallen zouden minder vaak moeten geknipt worden.

En dan die horrorverhalen op 't internet. er gebeuren elke dag 100'n bevallingen in Belgie. als we verder gaan op 1/ 5 met eigen gyn gaan daar inderdaad een groot aantal bijzitten met een andere gyn en ja soms gebeuren er zaken ( waar geen enkele gyn iets kon aandoen). het zijn natuurlijk deze zaken die op 't internet komen. De goeie zaken zijn toch niet 't waard om een epistel over te schrijven.

En je commentaar van een bitch van een oude vroedvrouw vind ik wel heel ongepast. wat je juist nodig hebt is een vroedvrouw met haar op haar tanden. De mijne heeft zo ooit de assistent die de epidurale kwam zetten serieus achter zijn vodden gezeten. Ik denk niet dat een jongere dat zou aangedurfd hebben.

Maar uiteindelijk kan ik je maar een ding zeggen : eruit moet je kindje toch hoor en of jij je nu suf piekert de komende maanden, 't zal er niets aan helpen. Je zorgt er alleen maar voor dat je dolgedraaid aan je bevalling begint.

Cinne
Laatst gewijzigd door cimoca op 30 maart 2012, 13:29, 1 keer totaal gewijzigd.

Lie_29
Berichten: 1063
Lid geworden op: 12 januari 2009, 23:18

Bericht door Lie_29 » 30 maart 2012, 13:26

Juist, grootgevaarke, dat vond ik ook nog het ergste: dat ik niet voor mijn kind kon zorgen die eerste dagen en er ook niet naartoe kon gaan wanneer ik wou (ie moest op neonatale blijven) Daarvoor alleen al was ik liever op de normale manier bevallen...

Mandy
Berichten: 446
Lid geworden op: 3 juni 2010, 23:30

Bericht door Mandy » 30 maart 2012, 14:02

Grootgevaarke en Lie_29: Helemaal mee eens! Ook ik vond de zorg voor mijn kindje aan andere overlaten verschrikkelijk. Als hij weende moest ik (als mij man even naar huis was) een verpleegster bellen om mijn zoontje aan te geven. Zijn eerste badje bekijken van een paar meter afstand etc.

liezeke
Berichten: 2796
Lid geworden op: 14 juli 2009, 7:23

Bericht door liezeke » 30 maart 2012, 14:07

Oei...

-mijn eigen gyn is volgende week op verlof en ben dan uitgerekend
-ze heeft niet aangedrongen tot inleiding (integendeel) om toch maar mijn bevalling te knn doen en premie op te strijken
-vind het helemaal niet lastig om zo zwaar (meer dan 15 kilo bij!!!) te zijn en nog niet bevallen, ben het ook nog niet beu om zwanger te zijn (ondanks kwaaltjes)
-vertrouw wel op de stokoude (535 jaar!!!) gyns die daar rondlopen en de groene blaadjes vn vv;) ivm. beslissingen maken

Wat nu?

Maar kan er wel inkomen dat je je zorgen maakt, 't is allemaal zo 'onbekend'. Hopelijk komen er nog voldoende consulten (met afspraken omtrent bevalling) en kennismakingsmomenten met vv en materniteit om je onrust wat weg te halen.

Liesje

Anks
Berichten: 461
Lid geworden op: 19 maart 2010, 10:26

Bericht door Anks » 30 maart 2012, 15:21

Een bevalling is voor iedereen nieuw en onbekend en angstaanjagend als je er te veel over doordenkt. Maar eens je in het ziekenhuis bent met weeën, gebeurt gewoon wat moet gebeuren en word je zo meegezogen hoor, geen tijd om te piekeren over welke gynaecoloog er aan je bed (of eerder: stoel :wink:)) zal staan. Go with the flow!

Ik ben geen vervelende vroedvrouwen tegengekomen, enkel heel lieve en behulpzame, stuk voor stuk. En per toeval was mijn eigen gynaecoloog van wacht de nacht dat ik bevallen ben, maar daar had ik nauwelijks oog voor, op dat moment.

En ik ben op 41 weken en enkele dagen bevallen! Dat is wat vervelend in de dagen voordien, 'k werd er heel ongeduldig en prikkelbaar van, en 'k wilde heel graag van mijn vreselijk gezwollen voeten vanaf. Maar achteraf als je kindje gezond en wel bij je ligt, vraag je je af waar je je zo druk hebt in gemaakt en lijkt dat echt een futiliteit. Dan maakt dat écht niet meer uit, integendeel: mijn kleintje had een goed gewicht, groeide en at van in 't begin goed, geen angsten over slecht bijkomen.

Ik ben ook blij dat mijn bevalling nog spontaan begonnen is, een halve dag voor ik binnen moest voor een inleiding. Als ik moest kiezen tussen mijn late bevalling, of een ingeleide bevalling twee weken eerder, koos ik toch nog altijd voor de spontane, latere bevalling!

juf2
Berichten: 568
Lid geworden op: 7 november 2009, 20:12

Bericht door juf2 » 30 maart 2012, 15:36

Je hebt het allemaal niet te kiezen!
Geplande of ongeplande keizersnede, volledige of niet volledige verdoving...
spontane of ingeleide bevalling...
het is zoals het is...

alles heeft voor -en nadelen!
Ik heb onverwachtte keizersnede gehad en spontane bevalling met knip. alle twee héél ongemakkelijk achteraf...

Wat gaat je probleem volgende week zijn????????

Gesloten

Wie is er online

Gebruikers op dit forum: Geen geregistreerde gebruikers en 2 gasten