kletshoekje voor ecd-ers

Eiceldonatie forum
Forumregels
De Verdwaalde Ooievaar heeft intern meermaals de discussie gevoerd over het al dan niet toelaten van berichten over aanvraag of aanbod van donormateriaal.

De Verdwaalde Ooievaar geeft de voorkeur aan het weren van deze oproepen, maar stelt vast dat deze hoe dan ook terugkomen in fora die hier niet voor bedoeld zijn. Dergelijke berichten worden verwijderd en de betreffende accounts worden verwijderd.

De Verdwaalde Ooievaar kan enkel waarschuwen voor de risico's die donatie via niet-officiële kanalen met zich meebrengt. Uit ervaringen weten wij immers dat naast een aantal goed bedoelende donors, er ook mensen zijn die hierin enkel financiële bedoelingen hebben, mensen die het niet nauw nemen met medische geschiedenis en hier al dan niet over liegen, mensen die vooral op zoek zijn naar het sexuele, enz.
Plaats reactie
katrienc
Berichten: 878
Lid geworden op: 27 maart 2010, 18:52

Bericht door katrienc » 20 april 2012, 15:11

neeeeeee, stefanie! tis ni waar... Wat jammer! En het was idd je laatste beetje hoop he. Hele dikke knuffel! Heb vaak aan je gedacht!

Ga je nu voor spermadonatie gaan? Ik hoop dat jullie er uit raken want dit moet zo moeilijk zijn! :cry: :cry: :cry:

zoekertje
Berichten: 97
Lid geworden op: 12 juni 2011, 13:11

Bericht door zoekertje » 20 april 2012, 16:37

Hey Stefanie,

Oh verdorie toch...Het is toch zo onrechtvaardig.

Laat alles inderdaad een beetje bezinken en tijd brengt wel raad.

Veel moed!!

Dikke knuffel

Annelies

Els D
Berichten: 393
Lid geworden op: 2 mei 2007, 16:33

Bericht door Els D » 22 april 2012, 20:00

Hi Stefanie,

Het is bijna niet te geloven ... woorden te kort maar never give up.

Ik kan alleen maar zeggen wat ooit een prof van het UZ me zelf vertelde. (Prof. Dhont) JE MAG EVEN DE MOED VERLIEZEN MAAR NOOIT DE HOOP.

Ik hoop voor jullie dat jullie kunnen blijven hopen ook al zijn jullie nu misschien alle moed kwijt.

Liefs,
Els D.

katrienc
Berichten: 878
Lid geworden op: 27 maart 2010, 18:52

Bericht door katrienc » 22 april 2012, 21:42

mooi gezegd Els...

katrienc
Berichten: 878
Lid geworden op: 27 maart 2010, 18:52

Bericht door katrienc » 24 april 2012, 8:11

Voel me een beetje slecht om vlak na zo'n klap die stefanie gehad heeft hier met positief nieuws te komen...

Maar ik ga het jullie toch effe vertellen.

Gisteren heb ik tel gehad van Gent dat er een donor voor me is!!!!! Ik heb dus amper 5 dagen moeten wachten en mijn donor heeft nog niet gedoneerd. Ik dacht dat Decleer nog grapte toen hij zei 3 a 6 maanden maar het kan net zogoed volgende week zijn! Ik heb dus zelfs geen week moeten wachten!

de donor zou half mei starten. Morgen naar gent voor mijn schema en medicatie! en benieuwd! Ik hoop geen suprefact want als ik eraan denk voel ik de migraine al opkomen.

Was me aan het bedenken dat ik dus in de periode dat ik moet wachten in jette op een nabespreking van vorige poging gewoon een nieuwe kans krijg elders! ongelooflijk toch!

Meiden hou jullie goed he!

stefanie
Berichten: 674
Lid geworden op: 21 februari 2007, 17:35

Bericht door stefanie » 24 april 2012, 11:23

@katrien,wat goed voor jullie dat er zo snel al een donor is voor jullie,t is in jan palfijn he dat jullie nu gestart zijn of heb ik het mis?
gewoon een vraagje he,moeten jullie dan geen aangetekend schrijven enzo doen en voor de raad van bestuur en al komen??
want in het uz moet dat allemaal"volgens de wet"zeggen ze en daar kruipt gewoon al een week of 5 tijd in.

we gaan nu idd ook de kant van spermadonatie op
we weten nog niet goed hoe we het gaan doen,eerst proberen in mijn natuurlijke cyclus of van de eerste keer met sperma en eiceldonor
we moeten met beiden wachten om te starten want we moeten eerst voor de raad komen(8mei pas)dan beslissen ze of we groen licht krijgen of niet en dan moeten we nog 2 maand wachten op het donorsperma
gaan we dan al een eiceldonor hebben??of...???
nog vele ?????? hier...


grtjs

Els D
Berichten: 393
Lid geworden op: 2 mei 2007, 16:33

Bericht door Els D » 24 april 2012, 19:48

Hi Katrien dat is goed nieuws. Ik snap ook niet dat het zo snel gaat. Zo als Stefanie zegt hoe zit het met de raad,... Enfin als ik het zo bekijk starten we dan ongeveer samen. Ik moet nu vrijdag naar gent voor mijn schema om ook ongeveer te starten in die periode. Meer uitleg volgt.

Stefanie ik vind het super dat jullie verder doen.

Groetjes,

Els

katrienc
Berichten: 878
Lid geworden op: 27 maart 2010, 18:52

Bericht door katrienc » 24 april 2012, 22:03

Ja jan palfijn is een heel groot verschil tov jette! Geen psycholoog die ons moet 'goedkeuren', wel een psycholoog ter beschikking als je het nodig hebt om eens te praten of zo.

Ook geen uitgebreide testen bij donor. Uiteindelijk hebben ze zelfs nog geen bloed getrokken om te zien of ze wel geschikt is. Maar ze is jong en heeft wel bewezen vruchtbaarheid.

En ze kijken niet naar fenotypes.

Ik weet dat sommige dat wel belangrijk vinden en zo. Uiteindelijk ga ik ervan uit dat toen mijn man en ik aan kindjes begonnen we ons ook niet uitgebreid hebben laten testen op vanalles en nog wat. En als het kindje er eenmaal is, dan begint het pas he! dan kan er nog zoveel mislopen. Ik heb een vorm van reuma en ben ergens al blij dat ik dat nu niet doorgeef aan mijn kind. Maar het zou me er vroeger niet van weerhouden hebben niet aan kinderen te beginnen omwille van dat het erfelijk is begrijp je? En die fenotypes, uiteindelijk kan een blond kind met blauwe ogen nog harder op mij trekken dan eentje van een donor die er hetzelfde uitziet als ik. Ik zie het als een ongelooflijk grote nieuwe kan.

Morgen naar Gent, ik ga drie uur op voorhand vertrekken. Vorige keer iets meer dan 2 uur op voorhand vertrokken en maar net op tijd.

Stefanie, 8 mei is niet lang meer he, en ik hoop zo hard voor jullie dat al die ????? snel worden opgelost...

knuffel

Els D
Berichten: 393
Lid geworden op: 2 mei 2007, 16:33

Bericht door Els D » 25 april 2012, 11:06

Hi Katrien,

Wordt jullie donor dan op niks gescreend ? Dat de psycholoog wordt weggelaten OK maar ik denk nu vb. aan hiv, hepB, dat is nu toch wel belangrijk.
De fenotypes daar valt ook over te onderhandelen als je dat zelf wil. Wij hebben met onze kleine spruit na lang wachten ( we vielen telkens uit de boot omdat de donor te weinig eicellen had) toen er een donor was hebben we echt de vraag gekregen of we akkoord waren met iemand met blauwe ogen. Wij hadden toen ook geen probleem. Dachten dat donker toch nog dominant zou worden en kijk ons zoontje is de men with the blue eyes geworden. De mensen kijken wel eens raar hoor. Ik krijg dan commentaar allee gij hebt toch grijs groene ogen en uwe man bruine...
Nu ja voor ons geen probleem maar ik kan begrijpen dat sommige mensen er wel een probleem mee hebben.

En stefanie is jou brief al weg ?

groetjes,
Els

zoekertje
Berichten: 97
Lid geworden op: 12 juni 2011, 13:11

Bericht door zoekertje » 25 april 2012, 11:10

Hey Katrien,

Kben blij voor jou dat het zo snel kan gaan.

Krijg je nu via wisseldonatie ook alle eicellen van de donor?

Veeeeeel succes!

Groetjes

katrienc
Berichten: 878
Lid geworden op: 27 maart 2010, 18:52

Bericht door katrienc » 25 april 2012, 13:01

Ja ik krijg alle eicellen, behalve als het er echt heel veel zijn, dan maken ze een tweede acceptor klaar, die in geval van heel veel eicellen de helft krijgt.

Stefanie, op die belangrijke ziektes zullen ze natuurlijk wel getest worden! dat kan toch niet anders he?

Nu wachten op regels, en dan eventjes pil nemen en daarna progynova! joepi geen suprefact meer!

begin juni ergens tp.

Kijk er al naar uit!!!!!!

stefanie
Berichten: 674
Lid geworden op: 21 februari 2007, 17:35

Bericht door stefanie » 25 april 2012, 20:37

@katrien,t is voor jou in ieder geval tof dat je zo snel een donor hebt maar als ik dan zou moeten kiezen tss 6 maand wachten en weten dat de donor perfect gescreend is of 2 weken wachten en niet weten of mijn kindje al dan niet een erfelijke ziekte of zo mee krijgt dan kies ik liever voor het eerste,maar ja dat ben ik dan weer.
t is niet omdat ze jong zijn en bewezen hebben dat ze vruchtbaar zijn dat ze niets kunnen doorgeven aan jouw kind dan.

ik weet niet of je ooit de reportage van telefacts gezien hebt ivm eiceldonatie?

@els,mijn brief is nog niet weg,moet nog wacten op bloedresultaat van mijn man(bij huisarts vandaag bloed geprikt)om mee te zenden ivm de spermadonatie maar maandag gaat hij op de bus en hebben ze hem dan woensdag of donderdag,da s nog op tijd he??

grtjs

stefanie
Berichten: 674
Lid geworden op: 21 februari 2007, 17:35

Bericht door stefanie » 26 april 2012, 9:00

@katrien,waarom ga je dan niet voor gekende donatie of ziet jouw donor en jullie dat niet zitten??je weet dan toch tenminste iets van je donor...

maar het is jullie keuze,jullie moeten doen wat voor jullie het beste lijkt

groetjes

katrienc
Berichten: 878
Lid geworden op: 27 maart 2010, 18:52

Bericht door katrienc » 26 april 2012, 12:18

Stefanie, hierop wil ik toch even antwoorden...

Mijn donor is nog op niets getest omdat ze ook nog niet gaat doneren. Alle donors die starten met de procedure worden wel getest op allerlei erfelijke ziektes en hiv en zo natuurlijk!

Mijn doel en dat moet het ook zijn in mijn ogen van eiceldonatie is een kind krijgen. Geen superwonderkind dat nooit ziek kan worden, liefst nog van een donor die goed gestudeerd heeft enz... Mijn ouders hebben allebei niet gestudeerd en toch is mijn zus zelfs prof aan de universiteit en ben ik ook vrij succesvol in wat ik doe. Zoals ik al zei ben ik reumapatiënt en zit er in mijn man zijn familie heel veel kanker! Uiteindelijk hebben we er vroeger ook voor gekozen om kinderen van onszelf te krijgen, ondanks onze medische achtergrond.
En kiezen we er nu ook voor dat mijn man de eicellen zal bevruchten. Ondanks er een kans is dat ons kind later kanker zou krijgen.

Langs de andere kant heb ik ook de reportage gezien, en ben ik me er ook van bewust dat misschien enkele donors doneren voor het geld: drugsverslaafden, marginalen... MAAR dan ga je niet doneren in een centrum waar je minder als een derde krijgt van het geld dat je elders wordt aangeboden he! Als mijn donor het voor het geld zou doen zou ze ook naar Jette gaan,of naar Nederland waar ze nog meer zou krijgen! maar ze doet het om mij en een andere vrouw te helpen.

De reden dat ik geen eicellen van haar rechtstreeks zou willen is omdat ik altijd het gevoel zou hebben dat ze mee zou kijken over mijn schouder tijdens de opvoeding van het kind. Voor haar is het ook moeilijk om telkens een halfbroertje of zusje te zien. Kruisdonatie is in dat opzicht voor ons veel gemakkelijker, psychologisch dan. Zelfs als mijn zus zou kunnen doneren rechtstreeks aan mij dan zou ik dat nog niet willen.

Wij doen idd wat ons het beste lijkt, en dat is in ons geval dit. ik ben ook geschrokken dat ik zo kort heb moeten wachten, maar zelfs al moest ik lang wachten dan nog zou ik kiezen voor deze persoonlijke aanpak! Ik kwam gisteren voor de tweede keer in Gent en ze herkenden me in de wachtzaal en wisten wie ik was. Hij keek de wachtzaal rond en wees me aan en zei, het is jou beurt. In Jette wordt mijn naam door da wachtzaal geroepen en moet ik na 10 behandelingen nog steeds mijn naam zeggen en moet de arts altijd eerst mijn dossier doorlezen om te zien wie ik ben. Ik begrijp het ook hoor, het is zo'n groot centrum daar. En ik ben altijd heel erg tevreden geweest over hun professionele aanpak. Want andere crg's hadden al lang de moed opgegeven in mijn geval, daar ben ik zeker van. ik heb echt het gevoel dat Jette alles uit mijn lichaam heeft gehaald, en alles uit hun kast hebben gehaald om toch maar aan een goede eicel te komen, daarom dat ik de stap naar eiceldonatie ook beter kon nemen. Omdat ik alles geprobeerd had. Maar ik en mijn donor en mijn man voelen ons heel goed bij Decleer.Voor eiceldonatie dan.

Uiteindelijk hebben we niet voor die korte wachttijd gekozen. Aan de telefoon was ons gezegd, vanaf dat je donor gedoneerd heeft is het een half jaar tot een jaar wachten op een donor. terwijl ik in Jette na mijn nabespreking terug gewoon op de lijst kon staan en een paar maanden later al terug eicellen van de eicelbank zou kunnen krijgen. Dus als ik ongeduldig zou zijn en direct terug een nieuwe kans zou willen ging ik wel naar Jette. We wilden voor verse eicellen gaan omdat die beter zijn. Alle eicellen die overbleven na ontdooiing zijn bevrucht geraakt, er was een slechte deling en dit komt alleen maar door de kwaliteit van de eicel, niet door de zaadcel hebben ze mij verzekerd.

Laat ons elkaar vooral niet veroordelen alsjeblieft. daar hebben we al genoeg voor meegemaakt he...

x

stefanie
Berichten: 674
Lid geworden op: 21 februari 2007, 17:35

Bericht door stefanie » 26 april 2012, 14:19

@katrien,ik veroordeel je helemaal niet
zoals ik al zei is het ieder zijn eigen keuze.

je zegt ook dat ze in het jan palfijn een mindere vergoeding krijgen om te doneren dan in jette en dat ze het niet voor het geld doen,maar stel je voor dat je donor wel een groot bedrag gekregen heeft van het koppel voor wie zij de donatie doet...en geloof me zo zijn er vele hoor.

weet je wat ik niet snap..je moet een half jaar wachten op verse eicellekes totdat jouw donor gedoneerd heeft en jouw aangebrachte donor heeft nog geen enkele test moesten doen??en wat doen ze dan als jouw donor nog moest afhaken (ziekte,ongeval,..)en jij hebt al een tp ofzo gehad gaan ze je dan extra kosten ofzo aanrekenen,daar moet toch wel ergens een addertje onder het gras liggen niet?

"er was een slechte deling en dit komt alleen maar door de kwaliteit van de eicel, niet door de zaadcel hebben ze mij verzekerd. "
dat zeggen ze tegen mij ook al een paar jaar en daar geloof ik na alles nu geen sikkêpit meer van,ze moeten ook hun falen ergens kunnen op steken he.

maar ik wens je het allerbeste toe hoor heb alleen een beetje twijfels over hun werking
hopelijk word je nieuwe stap dan ook met iets heel moois vervuld.

groetjes stefanie

Plaats reactie

Wie is er online

Gebruikers op dit forum: Geen geregistreerde gebruikers en 1 gast