wanneer volle melk of groeimelk

LittleBean
Berichten: 1715
Lid geworden op: 8 februari 2010, 22:55

Bericht door LittleBean » 29 april 2012, 16:04

Van onze pediater moesten we dan weer geen vitamine D bijgeven toen we op volle melk zijn overgestapt. Onze winters zijn zeker even slecht als die in Belgie maar in de zomer is het hier wel meestal betere weer (hout vasthouden) dus dan krijgen we onze portie vitamine D van de zon.

Hij zei enkel dat als we wilden we soms een beetje ovomaltine of zo aan zijn melk mochten toevoegen voor wat extra ijzer maar dat dat eigenlijk niet nodig was als hij een gevarieerd dieet had.

NatSar
Berichten: 1486
Lid geworden op: 14 maart 2010, 17:08

Bericht door NatSar » 29 april 2012, 17:55

Ik miste die poedermelk deze week zo hard dat ik de groeimelk van nutrilon nog eens in poedervorm gekocht heb! Het missen van de poedermelk alleen was natuurlijk niet mijn grootste reden maar T. moet de volgende 2 weken extreem vroeg naar de créche (6u) en dan is het handiger om hem daar zijn ochtendmelkje te geven en die doos mee te geven ipv elke dag een fles :)

Wappie
Berichten: 3747
Lid geworden op: 7 oktober 2008, 9:56

Bericht door Wappie » 29 april 2012, 19:23

Heb niet alles gelezen dus sorry als ik in herhaling val...
Ik ben pas rond 18maand overgestapt van poeder naar groeimelk. De KA zei me dat de bouwstenen in de groeimelk anders zijn dan in gewone volle melk. Omdat ze heel moeilijk bijkwamen werd ons aangeraden om groeimelk te geven. Of het beter is durf ik niet zeggen. De overschakeling naar gewoon volle melk ging hier heel vlotjes (denk rond 2jaar)

Tammyke
Berichten: 507
Lid geworden op: 6 juni 2008, 12:09

Bericht door Tammyke » 29 april 2012, 21:45

Heb Ebe ook eens gewone melk gegeven, laatste week wou hij zijn fles niet drinken. Hij vroeg er wel om, maar hij bleef ermee spelen. Nu heeft hij deze avond gewone melk gedronken en dat ging wel goed. Volgens mij s hij die groeimelk gewoon moe. Probleem is dat E als baby heel moeilijk kaka kon doen door melkproducten te eten. Hopelijk is het er nu toch uit. Morgen vroeg geef ik hem toch de soya terug en bouw zo op.
Hij eet en drinkt tussendoor wel melkproducten, van pudding of chocomelk koop ik geen soya, ook omdat hij best regelmatig iets melkproduct at omdat anders blijkbaar de overgevoeligheid kan overgaan tot echt allergie.


Geven jullie volle melk? Is half volle melk niet goed?

Wappie
Berichten: 3747
Lid geworden op: 7 oktober 2008, 9:56

Bericht door Wappie » 30 april 2012, 11:26

Wij geven nog steeds volle melk.

Sterretje
Berichten: 12336
Lid geworden op: 18 december 2007, 15:11

Bericht door Sterretje » 30 april 2012, 11:30

volle melk, omwille van de vetten. ik denk dat ze aanraden volle melkproducten tot vijf jaar. maar hier ook al eens halfvolle melk gehad hoor, als er niets anders was

wat is er mis?
Berichten: 8876
Lid geworden op: 13 mei 2008, 16:56

Bericht door wat is er mis? » 30 april 2012, 14:55

Mijn zoon is 2,5j en hij krijgt nog steeds Nutrilon 3. De poeder stoort me niet om klaar te maken. Hij zegt nu zelf altijd "water, poeder" als hij melk wil.

Waarom?
1) omdat hij nog altijd een heel groot melkfanaatje is en ja dan vond ik volle melk te eiwitrijk (dronk toen hij 1 jaar was zeker nog 800ml) maar ondertss ben ik het aan het afbouwen (nu nog ong een halve liter per dag, soms nog 620ml)
2) omwille vd extra vitaminen die in nutrilon 3 zitten
3) om het zoete v groeimelk niet te hbb (ik heb het vergeleken wat de zoetstoffen in groeimelk zijn en die in nutrilon 3 en tis toch een opmerkelijk verschil)

Maar kdenk binnenkort miss toch over te schakelen naar volle melk. Hij is nu al groot genoeg en begint meer boterhammen te eten.

Plaats reactie

Wie is er online

Gebruikers op dit forum: Bing [Bot] en 1 gast