vragen om niet te bevruchten bij te weinig rijpe eicellen

IVF Forum
Evy_
Berichten: 734
Lid geworden op: 26 april 2011, 20:55

vragen om niet te bevruchten bij te weinig rijpe eicellen

Bericht door Evy_ » 9 december 2012, 11:29

Morgen heb ik punctie in Jan Palfijn. Ik heb reeds een kindje met ivf en nu ben ik bezig voor het tweede. Ik maak me eigenlijk een beetje zorgen, ik heb zeer veel follikels klaarzitten maar ik weet van vroeger dat ik soms een probleem heb met de rijpheid van mijn eicellen. Omdat ik nu zoveel follikels heb (rond de 30) heb ik echt schrik dat ze niet rijp zullen zijn. Om eerlijk te zijn heb ik liever als er morgen minder dan 6 of 7 goede rijpe eicellen worden gevonden, dat ze dan niet beginnen met bevruchten... Dat is dan toch gedoemd om te mislukken. Dan heb ik liever van helemaal opnieuw te beginnen dan een poging kwijt te zijn. Het is maar vanaf als ze beginnen bevruchten dat een poging begint mee te tellen. Iemand die weet of je dat kan vragen ? Dat moet toch zeker kunnen, het is toch ons geld en die pogingen zijn al zo kostbaar. Ik wil daar echt wel het maximum uithalen!

.Fee
Berichten: 187
Lid geworden op: 19 juni 2010, 21:42

Bericht door .Fee » 9 december 2012, 12:51

Telt een poging niet mee van het moment ze een eicel vinden?

Evy_
Berichten: 734
Lid geworden op: 26 april 2011, 20:55

Bericht door Evy_ » 9 december 2012, 12:56

Nee, vanaf als ze beginnen bevruchten, intussen gebeld naar het labo en ze vonden dat helemaal niet raar dat ik dat vroeg!

.Fee
Berichten: 187
Lid geworden op: 19 juni 2010, 21:42

Bericht door .Fee » 9 december 2012, 14:08

Tja, dan ligt de keuze bij jullie hé. 'Gedoemd om te mislukken' zou ik niet meteen zeggen. Ik ben nl. héél blij dat ik het verkeerd had want had ik dit eerder geweten was onze dochter er misschien niet geweest. We waren toen nl. heel erg ontgoocheld dat er bij de punctie slechts 4 goede eicellen bleken te zijn (en slechts 2 goed bevrucht)... Moeilijke beslissing! Maar misschien heb je wel 10 goede eicellen! Kan ook hé!
De hoeveelste poging is dit als ik vragen mag?
Alleszins veel succes voor morgen!!

An23
Berichten: 278
Lid geworden op: 11 april 2012, 16:48

Bericht door An23 » 9 december 2012, 14:15

ja bij sommige vrouwen is 6-7 rijpe eicellen al een zeer goed resultaat dus ik zou wel wat oppassen met wat ik 'gedoemd om te mislukken' noem....

maar zoals Fee zegt, de keuze ligt bij jullie, daar kan niemand je bij helpen dus ik zou het gewoon met je partner bespreken en dan doen wat jullie aanvoelen.

Evy_
Berichten: 734
Lid geworden op: 26 april 2011, 20:55

Bericht door Evy_ » 9 december 2012, 15:56

Ik vind 7 echt een minimum , zeker met 30 bijna follikels, onder de 7 laat ik de poging gewoon vallen, dan doe ik liever alles opnieuw dan een poging kwijt te zijn, zeker dat bij ons nooit alle embryo's goed zijn.

Noa
Berichten: 1820
Lid geworden op: 1 september 2008, 10:44

Bericht door Noa » 9 december 2012, 17:53

Ik ben een low responder en mocht al blij zijn met 3 eicellen. Ik had er bij poging 7 "maar" 2, maar eentje ervan is wel mijn zoontje geworden.

stefanie
Berichten: 674
Lid geworden op: 21 februari 2007, 17:35

Re: vragen om niet te bevruchten bij te weinig rijpe eicelle

Bericht door stefanie » 9 december 2012, 19:38

Evy_ schreef: Om eerlijk te zijn heb ik liever als er morgen minder dan 6 of 7 goede rijpe eicellen worden gevonden, dat ze dan niet beginnen met bevruchten... Dat is dan toch gedoemd om te mislukken!
waarom zou deze poging mislukken omdat je"maar"7eicellen hebt??
ik denk dat vele vrouwen hiet in jouw plaats zouden willen zijn die wel eens 7eicellen zouden willen hebben tijdens een behandeling...dus ik denk niet dat je zo mag reageren,je zou eerder gelukkig moeten zijn dat je er 7hebt.
wie zegt dat je er de volgende keer meer zal hebben??

grtjs stefanie

Evy_
Berichten: 734
Lid geworden op: 26 april 2011, 20:55

Bericht door Evy_ » 9 december 2012, 20:09

Met 30 follikels is 7 wel weinig he, ik zeg toch dat ze vanaf 7 mogen bevruchten... Ik had er vroeger altijd minimum zoveel hoor

Falouche
Berichten: 145
Lid geworden op: 15 november 2011, 14:20

Bericht door Falouche » 9 december 2012, 20:40

Amai Evi, zoveel follikels, en dan bedoel ik ook je 7 rijpe! daar zullen er van op het forum veel jaloers op zijn.
Ik denk wel dat je niet mag vergeten om er bewust van te zijn, dat dit voor veel mensen op dit forum moeilijk is dat voor jou 7 niet voldoende is om te laten bevruchten, gezien het feit dat hier veel mensen al blij zijn met 1 of 2 eicellen na een stimulatiecyclus.
Ik denk dat je moet doen waar jij je het best bij voelt. En ik hoop dat je binnen 9 maanden er een schatje aan over houdt.

Evy_
Berichten: 734
Lid geworden op: 26 april 2011, 20:55

Bericht door Evy_ » 9 december 2012, 20:43

Falouche, en ik ben jaloers van mensen die spontaan zwanger worden, of zelfs die met IUI zwanger worden !!! Denk dat dat echt een reden is om jaloers van te zijn want dat geldt voor 80 procent van de bevolking.

An23
Berichten: 278
Lid geworden op: 11 april 2012, 16:48

Bericht door An23 » 9 december 2012, 21:14

tja ik vind eigenlijk dat je toch rekening kan houden met hoe mensen zich hier op het forum zouden kunnen voelen met zo'n uitspraken... wij die ons steeds door de buitenwereld (die 80% waar jij het over hebt) zo onbegrepen en gekwetst voelen door hun soms ongevoelige uitspraken zouden elkaar kunnen ontzien. maar ja das misschien mijn mening.

trouwens, het lijkt mij erg duidelijk dat jij zeker weet wat je wil doen - en dat is je goed recht - dus dan is het toch helemaal niet nodig om hier verder op te gaan en defensief te worden. doe gewoon waar je je zelf goed bij voelt, want dat is voor jullie het enige dat van belang is he.
en zoals anderen ook al zeiden: ik hoop dat het voor jou snel uitdraait op een succesvolle zwangerschap want dat is toch wat we iedereen met een kinderwens (jaja de volle 100%) toewensen.

Paula
Berichten: 50
Lid geworden op: 16 april 2012, 17:55

Bericht door Paula » 9 december 2012, 22:02

In Jette is het gemiddelde aantal eicellen dat geoogst wordt bij een pickup ZEVEN. Waarmee ook nog niet gezegd is dat deze alle 7 rijp zijn. 7 eicellen is dus een goed resultaat.

indirah
Berichten: 488
Lid geworden op: 5 september 2010, 22:05

Bericht door indirah » 14 december 2012, 22:31

Hoi Evy, ik kan me voorstellen dat je, na zo'n lange weg te hebben afgelegd alleen nog maar t allerbeste wilt. En ik heb goed nieuws: 7 rijpe follikels is echt goed!
Maar ik heb ook ander nieuws: je zult gewoon nooit op voorhand weten of n follikel of n cryo of n emmy goed is. Dat weet je pas als er na 9 maanden n gezonde baby komt.
Ik heb alles al meegemaakt: eerste ICSI 2 bevruchte follikels en ik was supersuperblij omdat ik bang was dat dat ons niet zou lukken (helaas niet zwanger). Tweede ICSI 23 bevruchte follikels van uitzonderlijke kwaliteit, en ik was wederom heel blij (helaas niet zwanger.)
Inmiddels ben ik 10 tp's verder en ik heb geleerd dat kwaliteit of kwantiteit echt niet zoveel zegt. Het is logisch dat we controlefreak worden door al die behandelingen. Maar 7 goede follikels 'weggooien' is toch echt niet verantwoord, moreel gezien.
Misschien is het n idee om ze als donor weg te geven? De wachtlijst voor donoreitjes is 2 jaar, dus ik weet zeker dat je n vrouw heel blij kan maken met jouw 'afdankertjes'

Heel veel succes de komende tijd!

indirah
Berichten: 488
Lid geworden op: 5 september 2010, 22:05

Bericht door indirah » 14 december 2012, 22:35

En, o ja, over jaloers gesproken:
Ik zou alles maar dan ook werkelijk alles voor overhebben om net als jij n zoontje te hebben.

Plaats reactie

Wie is er online

Gebruikers op dit forum: Geen geregistreerde gebruikers en 8 gasten