amandelen trekken

Plaats reactie
juffie
Berichten: 900
Lid geworden op: 11 mei 2009, 10:10

amandelen trekken

Bericht door juffie » 11 december 2012, 11:52

Iemand ervaringen met het trekken van amandelen bij een 2 jarige?
De dokter zei dat het nogal een moeilijke leeftijd is maar wachten tot 3 is ook niet echt een optie.
We vertrokken met het idee van buisjes en nu amandelen, pff valt toch tegen hoor.

cimoca
Berichten: 1972
Lid geworden op: 19 april 2010, 8:40

Bericht door cimoca » 11 december 2012, 13:21

hier enkel ervaring op 3 jarige leeftijd en was zeker geen evidentie.
2à 3 weken nachtmerries na 't trekken ( verdoving of pijn, weet het niet) en dat tot 7 keer per nacht.

hopelijk heb jij meer geluk

cinne

juffie
Berichten: 900
Lid geworden op: 11 mei 2009, 10:10

Bericht door juffie » 11 december 2012, 13:47

Hoop ik ook Cinne.
Je hoort idd veel horroverhalen en kinderen die afzien.
Maar ze zit nu al aan haar 5de keelontsteking en antibioticakuur, 2 in oktober, 2 in november en nu opnieuw dus dat kan ook niet blijven duren.
Ik hoop maar op het beste en probeer me voor te bereiden op het slechtste het is mijn laatste week bevallingsverlof en dan nog 2 weken vakantie en dan hoop ik dat ze erdoor is als ik terug moet werken.
En de feestdagen zullen we wel zien.

DVO pixi
DVO Moderator
Berichten: 576
Lid geworden op: 29 november 2008, 14:18

Bericht door DVO pixi » 12 december 2012, 11:22

Dag juffie

Ik heb er professionele ervaring mee en de adviezen die ik de ouders steeds meegeef zijn de volgende:

pijnstilling is superbelangrijk, zonder stoppen ze met eten en drinken en dan krijg je een heel slap kindje. De basispijnstilling moet nurofen zijn (suppo of siroop), omdat deze naast pijnstillend ook ontzwellend is. Om de 8uur een dosis volgens gewicht. Tussendoor mag ook perdolan gegeven worden, een dosis volgens gewicht om de 6uur. Dus je kind heeft om 10u bv nurofen gehad, en om 11u heeft het weeral pijn, een dosis perdolan geven dan. Volgende nurofen dan vanaf 17u/18u en volgende perdolan dan vanaf 15u/16u. Eerste 4 dagen pijnstilling nurofen d'office geven, dus niet op vraag, gewoon geven.

Qua eten en drinken: alles dat zacht, fris en niet prikkelend is en dat gedurende zeker 10 dagen.
ijsjes(raketjes zijn de favorietjes), yohurt, papjes enz de eerste 2dagen, volgende
dagen een zacht boterhammetje in de koude melk gedopt zonder korsten, en nadien lauwe platte pureetjes. Sommige ouders geven ook tijdelijk weer babyvoeding genre olvarit. Geen fruitsappen (fruitzuren doen pijn) geen sandwiches en bananen (kleven in de wonde) en geen priklimonades.

Als je kindje eens braakt, wat mogelijk is, en het zijn oude bruine bloedresten en slijmen, geen zorg, tenzij hij na 3 dagen nog alles uitbraakt. Is er sprake van bloedbraken, onmiddellijk terug naar ziekenhuis. Bijven zijn tandjes rood kleuren, of zie je steeds op zijn tong een restje bloed verschijnen, dan is er sprake van een kleine bloeding: arts verwittigen, en zijn advies opvolgen, meestal is er spraken van een kleine nabloeding dan.

Het is een 10 tal dagen doorbijten, en je kind dwingen tot eten, drinken en medicatie nemen, maar nadien krijg je een heel ander kind: minder ziek, slaapt en eet beter, snurkt minder, enz

succes

mindyke
Berichten: 3760
Lid geworden op: 21 maart 2010, 12:44

Bericht door mindyke » 12 december 2012, 13:00

maar om de 8uur neurofen? Dat mag toch om de 4uur?

DVO pixi
DVO Moderator
Berichten: 576
Lid geworden op: 29 november 2008, 14:18

Bericht door DVO pixi » 12 december 2012, 13:20

http://www.newpharma.be/apotheek/reckit ... 200ml.html

ideale dosering: 3 tot max 4 maal per dag, dus 24u/3 = 8, dus om de 8u, bij erge pijn om de 6u, maar dit max gedurende 2 dagen, want nurofen tast de nierfunctie aan bij overdosreing of te lang gebruik aan te hoge dosissen

pijnstilling genre paracetamol (perdolan, dafalgan ) mag om de 4 tot 6uur

ik ken eigenlijk geen enkele pijnstiller die je om de 4uur mag nemen of 6 dosissen per dag mag van nemen

juffie
Berichten: 900
Lid geworden op: 11 mei 2009, 10:10

Bericht door juffie » 12 december 2012, 15:17

amai Pixi bedankt voor je deskundige uitleg
wist er al wat van maar nu alles nog eens heel duidelijk, van die sandwiches wist ik bv niet.
Mijn eigen dokter heeft nog maar weinig uitleg gegeven hopelijk doet hij dat na de ingreep dan toch nog.
Volgende week is het zo ver met wat geluk kan ze kerst redelijk vieren.

Plaats reactie

Wie is er online

Gebruikers op dit forum: Geen geregistreerde gebruikers en 5 gasten