Spastische darm en zwangerschap

Plaats reactie
Syfke
Berichten: 420
Lid geworden op: 10 mei 2012, 19:23

Spastische darm en zwangerschap

Bericht door Syfke » 14 januari 2013, 15:25

Hallo,

sinds ik weet dat ik zwanger ben, kreeg ik vanaf 5 weken af en toe hevige buikpijn (om de 2-3 dagen). Het kan zo in het niets opkomen en echt hevig worden. Ik denk altijd dat ik een miskraam krijg, maar heb nog steeds geen bloedverlies.
Ik dacht ook al aan een buitenbaarmoederlijke zwangerschap, maar daar krijg ik morgen in elk geval uitsluitsel over.

Deze morgen voelde ik mij in elk geval heel erg goed. Te goed om zwanger te zijn, dacht ik. In tegenstelling tot gisteren, want dan liep ik hele dag moe en ben ik de zetel niet uitgekomen. Maar vandaag had ik moed en begon ik ijverig de kerstboom te ontmantelen (die stond er nog steeds *shame*). Ineens kreeg ik weer zo'n buikpijnaanval. Het zweet brak me uit. Snel een dafalgan (1mg) genomen en platte rust in de zetel. De pijn ebde weg...

Nu heb ik al jaren op en af last van spastische darmen. Ik begon deze morgen dan ook te denken dat het misschien geen miskraam is, maar eerder darmkolieken..?

Iemand ervaring mee? Iemand tips? Hier echt traanoogjes van de onzekerheid en angst. :(

Lie_29
Berichten: 1063
Lid geworden op: 12 januari 2009, 23:18

Bericht door Lie_29 » 14 januari 2013, 15:31

Ik heb/had ook last van spastische darmen. Voor mijn zwangerschap nam ik wekelijks buscopan omwille van darmproblemen. De eerste weken van mijn zwangerschap slingerde zich dat naar een ongekend hoogtepunt.
Ik lag hier ook te spartelen van de buikpijn, maar heb wel altijd geweten dat het echt wel mijn darmen waren (ooit al een miskraam gehad en dat voelt toch wel anders en gaat gepaard -bij mij dan toch- met helder bloedverlies)

Na de bevalling bijna geen last meer van gehad van de spasmen. Blijkbaar kan een mens er van af geraken door een zwangerschap door toedoen van hormonen...

Makkelijker gezegd dan gedaan, maar probeer je er niet te veel zorgen om te maken en er van uit te gaan dat het je darmen zijn. :wink:

Syfke
Berichten: 420
Lid geworden op: 10 mei 2012, 19:23

Bericht door Syfke » 14 januari 2013, 15:41

Lie: dank je wel. Dit is heel geruststellend. Het is mijn allereerste zwangerschap. Ik weet dus niet hoe 'zwanger zijn' voelt of hoe een miskraam voelt/moet voelen.
Vandaag deed mijn hele buik pijn, maar de zwakke plek in mijn darmen deed wel het meeste pijn, vandaar dat ik ineens dacht dat het weleens prijs kon zijn met de spastische darm. Ik wist gewoon niet wat ik moest doen van de pijn.
Altijd dafalgan nemen, kan waarschijnlijk ook niet zo denderend zijn voor het kindje...
Ook vind ik het zo raar dat de pijn zo uit het niets komt opduiken. Ik heb wel de hele dag en vooral 's morgens als ik wakker word een pijnlijk gevoel in mijn buik, maar de extreme pijnaanvallen komen echt heel plots opzetten, meestal na beweging (vandaag dus de kerstboom ontmantelen, eergisteren een uurtje strijken, enz..). :(

liezeke
Berichten: 2796
Lid geworden op: 14 juli 2009, 7:23

Bericht door liezeke » 14 januari 2013, 16:03

syfke; dafalgan kan geen kwaad... maar denk niet dat het het beste is voor een spastische darm.
Ik nam altijd spasmomed vr spastische darm maar nam dat niet tijdens zwsch.
Je baarmoeder is enorm in actie geschoten, hé, en dat heeft wel invloed op alles wat errond ligt, dus ook je darmen... Met nog wat stress erbovenop is het al vlug koekenbak.
Weinig aan te doen, buiten de huis-tuin-keukenmiddeltjes: ik liet mijn buik masseren door tventje, kersetpitje, voldoende rusten, bewegen (kga veel zwemmen) zijn de enige dingen die helpen bij mij. dat ik ongelooflijk veel goesting heb in frieten is ook niet echt prikkelloos:)

succes,

liesje

fee
Berichten: 1470
Lid geworden op: 20 september 2009, 15:23

Bericht door fee » 15 januari 2013, 21:27

ik had darmkolieken na mijn zwangerschap, ik krulde van de pijn, heb zelf een weekje in ziekenhuis gelegen, want ik dacht dat het van de keizersnede kwam die ik een weekje ervoor had.

Zoals Liezeke zegt, en zoals mijn gyn het ook zei, door het groeien drukt de baarmoeder de darmen plat en kunnen er kolieken ontstaan. Ook vettig eten is een boosdoener.

Plaats reactie

Wie is er online

Gebruikers op dit forum: Bing [Bot], Google [Bot] en 3 gasten