Gesprek IVF - wat vragen

IVF Forum
Plaats reactie
Duffy
Berichten: 98
Lid geworden op: 30 november 2012, 10:04

Gesprek IVF - wat vragen

Bericht door Duffy » 18 maart 2013, 10:59

Beste dames,

Na 4 IUI's, zullen wij waarschijnlijk binnenkort overschakelen op IVF. Wij hebben hiervoor komende woensdag een gesprek.

Om de juiste vragen te kunnen stellen, wou ik jullie vragen of er bepaalde zaken zijn waar jullie aan denken die ik zeker moet vragen. Meestal komen de vragen pas na zo een gesprek en blijf je met veel vragen nog zitten. Zijn er zaken die ik zeker moet vragen? Met wat zaten jullie? Welke moeilijkheden ondervonden jullie?... alle info is welkom.

Alvast heel hard bedankt!

VickskeL
Berichten: 533
Lid geworden op: 1 oktober 2009, 17:39

Bericht door VickskeL » 18 maart 2013, 14:40

Ik zou het volgende vragen:
Eerst bijkomende onderzoeken zoals hystroscopie en genetische testen. Ook zaad van man op voorhand laten testen. Zal wel niet zo slecht zijn aangezien je iui gedaan hebt

Ik weet niet in welk centrum je gaat maar zou toch wat doorvragen over welke medicatie je krijgt en waarom ze bij jou kiezen voor die medicatie

Ook papieren voor goedkeuring mutualiteit zijn belangrijk

Wat je mag verwachten van bijwerkingen van de medicatie, wat normaal is en vanaf wanneer je je zorgen moet maken

Wat het gemiddelde van eicellen / goede embryo's is in jullie centrum

Wat jullie buiten normale kunnen doen omslaagkansen te verhogen, bv vitaminekuur voor jou en je man, acupunctuur,... Heeft dat bewezen effect of is het gewoon bezigheidstherapie

makersdaughter
Berichten: 164
Lid geworden op: 5 september 2012, 13:02

Bericht door makersdaughter » 18 maart 2013, 15:24

VickskeL heeft het zo wat genoemd.

- Welke medicijnen ?
- Wat zijn de slagkansen in de behandelende fertiliteits centrum?
- Naar wie kan je bellen indien je vragen hebt of problemen hebt.
- Hoe weet ik wat er met eventueel embryos gebeuren?

Ik zeg dat laatste, omdat mijn behandeling gebeurt in een ziekenhuis, maar de bevruchting en terugplaatsing gebeurt ergens anders en ik moest rondbellen om te weten hoe het verder was gegaan met mijn andere embryos en of ze ingevriesd werden.

sorry voor mijn spellingsfouten, ben engelstalig. :oops:

Succes!

Beatriz
Berichten: 257
Lid geworden op: 11 november 2012, 21:26

Bericht door Beatriz » 18 maart 2013, 22:37

Hangt ervan af bij welke arts je in behandeling bent. Soms geven ze vanzelf al veel uitleg, maar vaak ook niet. Best vragen opschrijven, soms moet het snel gaan. Succes!

Linda6
Berichten: 16
Lid geworden op: 8 december 2012, 14:40

Bericht door Linda6 » 19 maart 2013, 9:32

Eerst bijkomende onderzoeken zoals hystroscopie en genetische testen. Ook zaad van man op voorhand laten testen. Zal wel niet zo slecht zijn aangezien je iui gedaan hebt
Het zaad van mijn man was ook altijd schitterend voor de IUI. Op de dag van de IVF-punctie kwamen ze echter zeggen dat het staaltje ineens zeer slecht was (achteraf bleek dit door een infectie te komen). Omdat ze onmiddellijk moeten bevruchten heeft men dus bij ons voor ICSI gekozen (zonder overleggen). Men is mij dit komen zeggen toen ik halfdronken op de kamer lag. Ik vond dit niet zo erg, voor mij is het resultaat dat telt (en dat nu in mijn buik zit te groeien). Toen ik dit achteraf zei tegen mijn man was hij razend. Het heeft niet veel gescheeld of hij wilde de bevruchte eitjes laten vernietigen!

Bespreek dus sowieso ook ICSI met je man en met de fertiliteitsspecialist!

Duffy
Berichten: 98
Lid geworden op: 30 november 2012, 10:04

Bericht door Duffy » 19 maart 2013, 12:07

Heel hartelijk bedankt voor de info, is echt super nuttig! Wij zijn bij UZA in behandeling en zullen daar zeer wss dan ook IVF doen.

makersdaughter
Berichten: 164
Lid geworden op: 5 september 2012, 13:02

Bericht door makersdaughter » 19 maart 2013, 14:22

ik ben in behandeling in Klina, maar de bevruchting en terugplaatsing gebeurt in UZA. Succes!

ying
Berichten: 680
Lid geworden op: 1 december 2012, 22:20

Bericht door ying » 19 maart 2013, 17:08

hallo,
ik heb heel de resem onderzoeken achter de rug,alsook 2maal staal van mijn man, ik ben kontent dat alles ok is bij mij ,alleen het zaad van mijn man is niet zo goed door een hertseloperatie. de sterillisatie was 13 jaar geleden ,dus we wisten op voorhand dat er ant istoffen kon worden aangemaakt wat bij deze wel gebeurd is.
donderdag mijn eindgseprek en dan weet ik wanneer ik mag beginnen ,pfff na 3 maanden wachten mag het wel gaan beginnen nu.
ying

Duffy
Berichten: 98
Lid geworden op: 30 november 2012, 10:04

Bericht door Duffy » 21 maart 2013, 9:24

Nogmaals bedankt voor de info. De dokter zei dat maar weinige mensen zo goed voorbereid zijn en zoveel vragen stellen :)

Maar het verdict IVF is dus wel degelijk gevallen. Ik heb het er toch nog altijd moeilijk mee. Het emotionele speelt toch wel serieus op moet ik zeggen. En het is toch ook wel een grote stap vind ik. Moet nu bijna 5-6weken aan de pil als ik goed begrepen heb, om daarna regels te krijgen en dan te beginnen met spuitjes enzo. Maar jah, als we kinderen willen, zullen we er toch door moeten hé.

makersdaughter
Berichten: 164
Lid geworden op: 5 september 2012, 13:02

Bericht door makersdaughter » 21 maart 2013, 11:31

Spannend Duffy! Het komt wel goed! Succes.

Plaats reactie

Wie is er online

Gebruikers op dit forum: Geen geregistreerde gebruikers en 4 gasten