Kans op bbz door slechte eileider(s)

IVF Forum
Plaats reactie
Kimmie01
Berichten: 510
Lid geworden op: 27 december 2012, 11:37

Kans op bbz door slechte eileider(s)

Bericht door Kimmie01 » 3 september 2013, 21:10

Hoi,

We zijn reeds 2 jaar aan het proberen om zwanger te worden.
Ik heb 5 IUI's, een laparoscopie en hysteroscopie achter de rug op een 7 maand tijd. Ik ben nog nooit zwanger geweest. In oktober kan ik starten met IVF in het UZ in Jette.
Bij de hysteroscopie hebben ze gezien dat mijn rechter eileider niet doorgankelijk is. Nu ik met IVF begin zei mijn gynaecoloog dat mensen met beschadigde/ondoorgankelijke eileider(s) een grotere kans hebben op een buitenbaarmoederlijke zwangerschap.
De schrik zit er nu een beetje in. Het wil niet zeggen dat het altijd voorvalt maar moest het zo zijn dan zit de kans in een operatie er terug in en in het slechtste geval moeten ze de eileider eruit nemen waar het vruchtje zich genestelt heeft.

Wie heeft hier ervaring mee? Of wie had een ondoorgankelijke eileider en was IVF toch een succes?

Weet iemand ook precies waarom er een grotere kans is? Als je goede eileiders hebt kan dat toch ook voorvallen denk ik toch?

Groetjes,
Kimmie

Yago
Berichten: 1145
Lid geworden op: 7 mei 2010, 17:35

Bericht door Yago » 4 september 2013, 8:50

hey Kimmie

Ik heb ook beschadigde eileider, is wel doorgankelijk maar heb endo-letsels
ik heb wel een BBZ gehad maar juist met IUI, om die reden zijn we dan overgeschakeld op IVF. Ben nu al de tweede keer zwanger door IVF (eerste IVF is zoon geboren, nu terug zwanger)
ik zou mij dus niet te veel zorgen maken

snoopy86
Berichten: 1140
Lid geworden op: 6 december 2011, 11:27

Bericht door snoopy86 » 4 september 2013, 10:44

Ik heb een beschadigde eileider door een bbz.Heb een jaar rustpauze genomen,mede door de schrik om het weer voor te hebben.
2 ivf pogingen na de bbz was ik zwanger

Kimmie01
Berichten: 510
Lid geworden op: 27 december 2012, 11:37

Bericht door Kimmie01 » 4 september 2013, 12:43

Bedankt voor jullie antwoorden :)

Heb nooit een bbz gehad maar eileider is om 1 of andere reden ondoorgankelijk dus er is een verhoogd risico op zo'n bbz te krijgen na de terugplaatsing bij IVF.
Maar moet natuurlijk niet altijd zo zijn dus fingers crossed dat ik dit nooit moet meemaken.
Ik tel al af naar oktober!

Snoopy en Yago, leuk dat het bij jullie goed is gekomen! Proficiat!

avangomp
Berichten: 143
Lid geworden op: 6 september 2012, 13:47

Bericht door avangomp » 4 september 2013, 13:14

Kimmie01 schreef:Bedankt voor jullie antwoorden :)

Heb nooit een bbz gehad maar eileider is om 1 of andere reden ondoorgankelijk dus er is een verhoogd risico op zo'n bbz te krijgen na de terugplaatsing bij IVF.
Maar moet natuurlijk niet altijd zo zijn dus fingers crossed dat ik dit nooit moet meemaken.
Ik tel al af naar oktober!

Snoopy en Yago, leuk dat het bij jullie goed is gekomen! Proficiat!
Hey Kimmie01,

Ik heb ook een BBZ gehad. resultaat 1 eileider verwijderd. Na vele onderzoeken te weten gekomen dat 2de eileider niet toegankelijk is. Deze hebben ze onlangs nog maar verwijderd omdat dit mijn kansen op IVF zou vergroten.

Ik wens je veel succes!

Groetjes
Ann

Plaats reactie

Wie is er online

Gebruikers op dit forum: Geen geregistreerde gebruikers en 4 gasten