2-ling: wanneer babyborrel plannen?

.Fee
Berichten: 187
Lid geworden op: 19 juni 2010, 21:42

2-ling: wanneer babyborrel plannen?

Bericht door .Fee » 29 december 2013, 13:40

Hallo mama's of mama's in spé van een tweeling!
Wij willen graag de babyborrel gaan plannen voor de 2 baby'tjes die op komst zijn, maar wanneer is dat best, haalbaar, aangenaam...
Ik heb geen makkelijke zwangerschap (o.a. veel harde buiken) dus de kans bestaat dat de kindjes te vroeg komen, al hoop ik natuurlijk van niet!
Is 1 maand na de uitgerekende datum te vroeg/laat?

Lien2
Berichten: 425
Lid geworden op: 26 november 2012, 16:31

Bericht door Lien2 » 29 december 2013, 17:42

Hey Fee
Ik ben zwanger van een tweeling uitgerekend voor 1 april 2014. De babyborrel laten we doorgaan op 15 juni 2014. Dan zijn ze ongeveer 2, 5 maand als ze op tijd geboren worden. Maar dit zal niet het geval zijn want ik lig al sinds 6 december in Ghb Leuven. Ik had al opening van 2, 7cm zonder iets gemerkt te hebben. Tot nu toe gaat het goed en is de situatie stabiel. Ik ben nu bijna 27 weken. De kindjes zullen dan iets ouder zijn dan gepland voor hun babyborrel maar je weet nooit op voorhand wanneer ze geboren gaan worden, hoe hun toestand is en hoe lang ze in ziekenhuis moeten blijven.
Ik zou toch pas een babyborrel geven 2 a 3 maanden na uitgerekende datum zodat je zeker zijt dat de kindjes sterk genoeg zijn. De meeste mensen die in ken geven een babyborrel tussen de 2 en de 3 maanden.
Veel succes nog!

.Fee
Berichten: 187
Lid geworden op: 19 juni 2010, 21:42

Bericht door .Fee » 30 december 2013, 10:39

Dag Lien2!

Wow, da's echt wel heavy dat je al zo snel in het ziekenhuis opgenomen bent! Zitten de kindjes dan nu ook goed op schema? Is stress tot je ze beiden gezond en wel in je armen hebt hé...
Ik ben 3 weken na jou uitgerekend dus dat scheelt niet heel veel hé. Ik moet veel rusten, maar mag gelukkig nog in mijn eigen bedje liggen. :wink:

Lien2
Berichten: 425
Lid geworden op: 26 november 2012, 16:31

Bericht door Lien2 » 30 december 2013, 12:41

Ja het was echt wel spannend geweest. Zo veel moeite moeten doen om zwanger te geraken (3 jaar waarvan 7 iui's en 6 terugplaatsingen ISCI) en dan was ik ze bijna kwijt. Ik was 23 weken en 3 dagen toen ik binnenkwam en morgen ben ik er 27. Platte rust doet echt wel veel.
De kindjes doen het heel goed en zijn zelfs iets zwaarder dan ze zouden moeten zijn. Vorige week maandag wogen ze ongeveer 808gr en 860gr. Nu vrijdag krijg ik terug echo om te kijken hoe het staat met de ontsluiting en mijn dokter sprak er van dat als het nog steeds stabiel is op 28 weken naar huis te gaan. Maar heb gezegd dat ik liever blijf tot ik 30 weken ben. Een '3' is nog altijd beter dan een '2' hè.
Rust maar genoeg. Ben je nog aan het werk? Ik ben moeten thuis blijven sinds 18 november. Toen was ik nog maar 21 weken of zo maar toen hadden ze al gezien dat mijn baarmoederhals ingekort was. En 3 weken later was het dan van dat en ben ik opgenomen in Ghb. Ik rustte thuis ook wel maar toch niet zo gelijk hier.
Ik hoop dat jij het wel lang genoeg volhoudt en niet opgenomen moet worden.
Groetjes

Yago
Berichten: 1145
Lid geworden op: 7 mei 2010, 17:35

Bericht door Yago » 30 december 2013, 12:50

hey Fee,

hier ook een tweelingmama in spé. Ik ben voor 14 april uitgerekend dus niet veel verschil met jou.
Gezien wij niet veel familie en vrienden hebben houden we geen babyborrel maar zou die toch ook pas geven een tweetal maand na de uitgerekende datum. gelukkig is het tegen dan zomer en doen er minder infecties de ronde.
Ook ik ben al definitief thuis van mijn 23 weken. oorspronkelijk was dat voorzien voor 26 à 28 weken maar nadat ik op spoed beland was met hevige pijnen toch maar besloten om niet meer terug te gaan werken.
Thuis toch iets meer kans om te rusten ook al heb ik het eigenlijk nog vrij druk met een actieve peuter van 2 jaar en juist een verhuis achter de rug maar vanaf donderdag gaat mijn zoontje naar de nieuwe creche en heb ik het rustiger.
Lien2, super dat je nu alweer bijna 27 weken bent!! zou in jouw plaats ook blijven tot ik 30 weken ben, dan zijn het toch echt al sterkere kindjes moesten ze geboren worden.

.Fee
Berichten: 187
Lid geworden op: 19 juni 2010, 21:42

Bericht door .Fee » 30 december 2013, 15:36

Ha, leuk, 3 tweelingmama's voor april!
@ Lien2; Wat goed dan dat ze het zo nog hebben kunnen tegen houden, je mag er niet aan denken... Mooie gewichtjes hebben je kleintjes idd voor deze termijn. Beter wat meer dan wat te weinig hé! Hm, als je je veiliger voelt om te blijven tot 30 weken zou ik dat maar doen. Daar kan je niet anders dan rusten, maar thuis ga je toch al snel iets meer doen. Die ukjes gaan voor en iedere week is een week gewonnen!

@ Yago, Hier ook een peuter in huis van 2,5 jaar. Jammer genoeg werken die niet altijd even hard mee om rusten goed mogelijk te maken hé. :wink:

Ik ben jammer genoeg ook moeten stoppen met werken. Mijn 1e zs is probleemloos verlopen (dochter uit icsi 5), maar deze zs (7e icsi) is toch een heel pak anders. Op 16 weken kreeg ik al veel harde buiken, op regelmatige tijden, en pijnlijk. Daarbij veel pijn in bekken en rug wat in combinatie met een zittend beroep maakte dat ik tegen 's avonds moest ondersteund worden om nog maar naar het toilet te kunnen strompelen. Nu is ook gebleken dat 1 kindje een fout heeft met de aanhechting van de navelstreng dus blijft het spannend bij iedere controle of het gewicht ok is. Enige wat je daaraan kunt verhelpen: jawel, rusten.
Ik hoop ook echt dat het niet tot een opname komt want dat zou hier organisatorisch heel wat teweegbrengen, met een peuter in huis en een man die veel werkt... Maar we blijven positief hé!

Wat de babyborrel betreft is het niet dat we zó veel volk hebben hoor, maar vorige keer vond ik het al best vermoeiend om telkens weer opnieuw volk over de vloer te hebben. Daarom dat we nu liever wat 'groeperen'. Zeker met een dochter in de peuterklas, en 2 baby'tjes in huis om onze draai mee te zoeken.

Yago
Berichten: 1145
Lid geworden op: 7 mei 2010, 17:35

Bericht door Yago » 30 december 2013, 16:18

jammer dat je ook geen probleemloze zwangerschap hebt Fee!
Pijn in bekken is mij ook bekend, heb bij beide zwangerschappen al serieuze bekkeninstabiliteit vanaf 13 weken zwangerschap dus puur hormonaal want een echt buikje heb je dan nog niet. Heb ook een zittend beroep en dat is moordend hé voor je bekken
Dan tel je waarschijnlijk ook soms af tot het maandag is en peutertje naar school kan :D
Mijn zoontje is in elk geval een héééél druk manneke dat vaak woedeaanvallen en zo krijgt dus na een dag alleen met hem ben ik echt bekaf!
Ben je zwanger van een identieke tweeling of niet?
Ik wel dus ook altijd bang afwachten of ze het TTS-syndroom niet krijgen (waardoor het éne kindje alle voedsel afneemt van het andere omdat ze de placenta delen). Voorlopig gaat alles wel goed en de grootste gevarenperiode is bijna voorbij. Vanaf volgende week moeten ze mij niet meer opereren als het toch fout gaat (maar slaagpercentage van 60%) maar laten ze de kindjes dan eerder geboren worden.

Bij mijn zoontje heb ik geen bezoek gehad thuis (behalve ouders en zus). Nu verwacht ik dat ook niet direct maar denken jullie dat er nu meer nieuwsgierigen zullen zijn omdat het een tweeling is? Bij zoontje heb ik 70 suikerbonengeschenkjes gemaakt maar ik twijfel of ik er nu misschien meer nodig zal hebben, wat doen jullie?

veel succes met het rusten dames!!!
Heb echt nog niks gedaan van voorbereidingen, ik stel alles altijd uit tot ze de levensvatbaarheidsgrens bereikt hebben... denk dat ik pas in actie ga schieten vanaf 28 weken :shock:

liezeke
Berichten: 2796
Lid geworden op: 14 juli 2009, 7:23

Bericht door liezeke » 31 december 2013, 10:54

Hier ook twinmama...

Kindjes zijn nu vier en halve maand en op 38 wkn geboren.
Wij hebben een babyborrel gedaan op drie-en-halve maand (dus drie maand na uitgerekende datum), dat was eigenlijk wel goed gekozen wnt de eerste drie maand zijn best wel pittig qua slaaptekort.
De kindjes konden toen al beter slapen en de reflux was iets beter onder controle. Het was dus iets makkelijker voor mij omdat ik ook wat meer sliep. Dus minder zombiegehalte.

Yago, hoe ver ben je nu? Al verhuisd? laat maar iets weten wanneer je klaar bent dan kom ik langs met de spulletjes!

Liesje

.Fee
Berichten: 187
Lid geworden op: 19 juni 2010, 21:42

Bericht door .Fee » 31 december 2013, 15:13

@ Liezeke; Wow, da's echt een droom, op 38 weken bevallen van een tweeling!! Dan konden je kindjes waarschijnlijk direct bij jou op de kamer en mee naar huis? Hoeveel wogen ze bij de geboorte?

@ Yago; Ik heb ook al gelezen dat je bij twins meer kans hebt op bekkeninstabiliteit omdat je veel meer hormonen hebt.
Hihi, jouw zoontje in de peuterpuberteit? Wij hebben dat hier ook gehad toen ze 2 was geworden en het was nog steeds ad gang toen ik pas zwanger was, niét het moment met al die hormonen en misselijkheid! :wink: Gelukkig is het nu weer voorbij.
Ik zal idd blij zijn als de kerstvakantie om is, al is het met gemengde gevoelens hoor, dochterlief voor het eerst naar school. Zij ziet het zitten, mama iets minder. :wink:
O, dan heb jij al zeker 2 kindjes van hetzelfde geslacht! Weet je al wat het wordt? Bij mij zitten ze elk in een aparte vruchtzak en hebben ook hun eigen placenta. Op dat vlak zit het dus wel snor.
Is bij jou iedereen dan naar de kraamkliniek gekomen bij je zoontje? Geen idee eigenlijk of je meer bezoek krijgt bij twins...
Wij zijn wel al ad voorbereidingen begonnen, hebben schrik voor te vroeg bevallen... Wel makkelijk dat internet, kan je al veel van thuis uit regelen!

Nog een indiscreet vraagje aan jullie: zijn jullie al veel bijgekomen?? Ik schrik me iedere keer een bult als ik op de weegschaal ga staan, letterlijk en figuurlijk! :lol: Momenteel dus al +10kg!

Dames, fijn en rustig feesten vanavond en alvast een schitterend 2014 gewenst met prachtige gezonde kindjes!!!

Yago
Berichten: 1145
Lid geworden op: 7 mei 2010, 17:35

Bericht door Yago » 31 december 2013, 15:28

ja op 38 weken bevallen zie ik ook wel zitten :D
zoontje is altijd al een straf karakter geweest dus da zal nie snel veranderen denk ik :D
Spannend dat jou dochtertje naar school gaat, loopt wel goed!! Zoontje gaat na de paasvakantie, denk dat hij dat nu ook al zou zien zitten, gaat ook heel graag naar de creche.
Wij krijgen weer twee jongens, hèhè mama zal weten wa gedaan de volgende jaren :shock:
Als ze te vroeg geboren worden heb je ook nog veel tijd om dingen voor te bereiden tegen dat ze thuiskomen hé dus ik jaag mij er niet echt in op.
Heb eigenlijk bijna geen bezoek gehad bij de geboorte van zoontje, dus ook niet in kraamkliniek. Och ja heeft ook zijn voordelen zeker....
Ben eigenlijk nog niet zoveel bijgekomen, 5,5 kg ongeveer dus mag niet klagen!! Weeg nu 57 kg
Bij zoontje in totaal 11 kg maar bijna alle kilo's zijn er toen de laatste weken bijgekomen dus maak mij geen illusies, zal ook wel +15 worden :D
weet jij het geslacht al?

.Fee
Berichten: 187
Lid geworden op: 19 juni 2010, 21:42

Bericht door .Fee » 2 januari 2014, 13:08

@ Yago; O ja, dan wordt het idd lekker druk bij jullie! :D
Oei, dan ben ik al écht veel verdikt, mensen schrikken ook van de omvang van mijn buik!
Ja hoor, we weten het geslacht van beide kindjes. Maar als alles goed gaat blijft dat nog geheim tot in april! :wink:
Vandaag weer hele dag plat door vele harde buiken. :(

@Lien2; Succes met je controle morgen!!

Yago
Berichten: 1145
Lid geworden op: 7 mei 2010, 17:35

Bericht door Yago » 2 januari 2014, 13:20

Fee, niks mee inzitten hoor, denk dat jouw gewichtstoename gebruikelijker is dan die van mij! Lien2 is volgens mij ook meer bijgekomen...

vandaag nog gene klop gedaan en ook constant harde buiken, pfff

wel beide kindjes heel bewegelijk vandaag gelukkig!! op Oudejaar en de dag ervoor was rechterbaby heel stil en maakte ik mij dus echt zorgen!! zal een groeispurtje gehad hebben :D

gaat jouw dochtertje 5 dagen per week naar de creche? Ik hou zoontje normaal elke woensdag thuis zodat hij wat kan bijslapen maar vraag mij af hoelang ik da nog ga volhouden....

Lien2
Berichten: 425
Lid geworden op: 26 november 2012, 16:31

Bericht door Lien2 » 2 januari 2014, 13:58

Ik ben ook al 16 kg bij. Maar ik moet wel zeggen dat ik gelukkig alleen maar op mijn buik en borsten ben bijgekomen en de rest niet. En het zijn vooral de laatste 2 weken dat mijn buik een serieuze groeispurt heeft gemaakt. Ja wat wil je als je ganse dagen in bed moet liggen. Het verwondert mij dat ik nog niet meer ben bijgekomen.
Ik heb altijd BBB gedaan en sinds juli (sinds ik dus weet dat ik zwanger ben)durfde ik dat niet meer doen uit schrik iets verkeerds te doen. Wanneer ik dan de 12 weken ben gepasseerd ben ik wekelijks gaan zwemmen om mijn gewicht een beetje onder controle te houden en dat lukte vrij goed maar een dikke 10 weken later werd ik dan opgenomen.
Ach ja ik trek het mij niet aan. Eens ik bevallen ben zullen er al heel wat kilo's weg zijn en nadien ga ik terug BBB doen. Dat mis ik wel. Ik heb ook het geluk van groot te zijn. Ben 1m80 dus dan valt dat extra gewicht zo niet op hè :) Echt niks mee inzitten Fee. Ik heb vriendinnen die 18 en 19 kilo zijn bijgekomen van slechts 1 kindje dus dan mogen wij nog wel wat bijkomen hè.

Ik voel mijn meisjes spijtig genoeg niet zo fel. De placenta ligt vooraan en meestal voel ik ze lichtjes bewegen als ik aan de monitor hang ofwel 's avonds als ik tv lig te kijken en over mjn buik wrijf. Soms voel ik ze in de loop van de dag ook lichtjes. Ik hoop dat ik ze toch feller en vaker ga voelen want dat stelt je toch altijd geruster.

Yago
Berichten: 1145
Lid geworden op: 7 mei 2010, 17:35

Bericht door Yago » 2 januari 2014, 14:50

amai gij zijt een grote Lien2 :D Op de site van gasthuisberg Leuven kunt ge zien hoeveel ge in totaal moogt bijkomen volgens uw BMI voor een tweelingzwangerschap als je dat graag weet. Ik meer dan 20 kg wat ik misschien toch ook wel wa overdreven vind want ben niet zo groot :shock:

bij mij ligt de placenta ook vooraan maar voel nu echt de ledemaatjes al rollen onder mijn vingers. Alleen de rechterbaby maakt vaker subtiele bewegingen.

Hebben jullie ook al een vaste naam voor elke baby? Ik hoop dat ik nog ga weten wie wie is na de geboorte :D

de meter en peter zijn nu ook definitief en we hebben ook iedereen een definitief kindje toegewezen
gelukkig heeft iedereen enthousiast ja gezegd!

Nog minder dan een week en je hebt de belangrijke mijlpaal van 28 weken bereikt Lien, dat had je een vijftal weken geleden waarschijnlijk nooit durven dromen :D

liezeke
Berichten: 2796
Lid geworden op: 14 juli 2009, 7:23

Bericht door liezeke » 2 januari 2014, 15:36

fee, ik wou heel graag poliklinisch bevallen (heel slechte ervaring met de materniteit bij geboorte dochtertje) en ben dus poliklinisch bevallen, één nachtje op materniteit (ook extra baxter met plasmolyte en oxytocine omdat wonde in baarmoeder groter is door dubbele placenta) en dan naar huis. zoooooo zalig. kan het iedereen aanraden (maar misschien omdat het helemaal geen leuke materniteit was waar ik bevallen ben).
dus ben ik meteen nr huis gekunnen met de kindjes (wel eerst standaard echo heupjes en check up met KA) ook omdat ik vaginaal ben bevallen.
C astor woog 2800g en A nna woog 3000g, heel goeie apgarscore dus alles tiptop in orde!een droom natuurlijk want ik had ook ontzettend veel schrik voor prematuriteit!

we noemden de kindjes 'suske en wiske' tijdens de zwangerschap:).

Lien: kaarsje blijft hier branden voor jullie!

yago: ik denk dat monochoriale ten laatste op 37 wkn worden ingeleid, niet?

liesje

Plaats reactie

Wie is er online

Gebruikers op dit forum: Geen geregistreerde gebruikers en 8 gasten