Dochtertje wilt plots niet lopen!

Plaats reactie
Amaliya
Berichten: 328
Lid geworden op: 4 mei 2012, 11:11

Dochtertje wilt plots niet lopen!

Bericht door Amaliya » 10 maart 2014, 14:01

Hallo ervaringsdeskundige

Zoals iedereen hier heb ik zo hard uitgekeken naar de eerste stappen van onze prutsemie.

Ze is altijd erg nieuwsgierig geweest en vorderde met de meeste dingen best snel, het kruipen heeft ze gewoon overgeslagen en op 8 maanden al beginnen met lopen aan de hand en met meubels en loopwagentje. Tot daaraantoe helemaal niets mis. rond 11 maandjes begon ze gewoon zelfstandig korte afstandjes te lopen, van de bank naar de tafel, of van mama naar papa. Heerlijk! Maar plots wil ze dat dus niet meer.. Ipv nu gewoon rond te lopen merk ik dat ze laatst zich enkel wil verplaatsen door zich vast te houden aan muren, of aan meubels of aan de hand. Als je haar loslaat, gilt ze de boel bijeen :(

Ons pruts is bijna 12,5 maand oud. ja best wel jong om nu al zorgen te maken, maar ik vind het gewoon zo vreemd dat ze niet meer wilt.

Enige tips om haar te stimuleren en over die angst heen te gaan?

Yago
Berichten: 1145
Lid geworden op: 7 mei 2010, 17:35

Bericht door Yago » 10 maart 2014, 14:36

misschien concentreert ze haar nu op iets anders qua ontwikkeling? zou haar niet te veel stimuleren hoor, gewoon even gerust laten anders wordt het misschien erger. Ons zoontje liep pas alleen vanaf zijn 18 maanden,was laat maar heb hem daar niet in geforceerd

Kimmie01
Berichten: 510
Lid geworden op: 27 december 2012, 11:37

Bericht door Kimmie01 » 10 maart 2014, 16:14

Misschien is ze eens goed gevallen en daarvan een schrik opgedaan zodat ze nu niet meer durft?

Maar zoals Yago zegt, zeker niets forceren. Het zal er wel van komen.

Groetjes!

liezeke
Berichten: 2796
Lid geworden op: 14 juli 2009, 7:23

Bericht door liezeke » 10 maart 2014, 17:42

Amaliya,

Normaalgezien niets om schrik vn te hebben hoor!

Hoe beweegt ze zich nu voort of blijft ze gewoon zitten/staan en moet jij haar verplaatsen?

Liesje

VickskeL
Berichten: 533
Lid geworden op: 1 oktober 2009, 17:39

Bericht door VickskeL » 10 maart 2014, 20:24

Hey,
Bij ons heeft onze dochter een week alleen gelopen toen ze een jaar was. Ze is 1 keer gevallen en wou niet meer lopen
Na een half jaar op haar poep te zitten begon ze eindelijk terug te lopen.
Inderdaad niets forceren, dat haalt toch niets uit
Bij ons moest ze zelf het voordeel van wandelen ontdekken. Toen ze dat eindelijk deed ging het ineens snel, ze heeft nooit wankel gelopen en begon ineens te lopen ipv wandelen

E-ke84
Berichten: 496
Lid geworden op: 13 juli 2011, 18:28

Bericht door E-ke84 » 11 maart 2014, 8:57

Hallo!

Ons zoontje (nu 13 maanden) is wat gelijklopend.
Op 6,5 maanden begonnen met kruipen. Dan op 8 maanden begonnen met stapjes zetten aan tafel of overal waar hij zich recht kon trekken.

Ipv door te gaan met stappen is hij ineens weer volop beginnen kruipen en nu gaat hij er als een speer vandoor.

Het stappen is nog steeds met hem vast te houden. Hij heeft dit gelijk eerst wat op 'hold' gezet om zijn kruipen te verbeteren. Nu pas begint hij weer meer interesse te tonen om zijn stappen te verbeteren. Hij laat zich al eens los met één handje en heel soms laat hij zich een drie seconden los om zich dan weer snel vast te nemen.

Dus volgens mij zal jouw dochter zich waarschijnlijk op iets anders focussen en daarna weer verder gaan met stappen.

Zelf ben ik het eens met de meningen hieronder, niks forceren en vanaf ze het zelf weer aangeeft dat ze wandelen een voordeel vindt, zal ze het zelf wel weer opnemen.

Alvast veel succes!!
E-ke

Plaats reactie

Wie is er online

Gebruikers op dit forum: Baidu [Spider] en 7 gasten