Bevallen Oktober/November/December 2014

Plaats reactie
Stip
Berichten: 97
Lid geworden op: 6 februari 2014, 14:26

Bericht door Stip » 21 maart 2014, 10:54

Nogeenkeer, ik duim mee!

Ik heb een vreselijk slechte nacht gehad en tril al de hele dag, mijn wangen gloeien... mag om 16u naar de huisarts, hopelijk alles oké...

Vraagtekens
Berichten: 2445
Lid geworden op: 17 augustus 2012, 10:43

Bericht door Vraagtekens » 21 maart 2014, 11:24

mss beetje grieperig.. verzorg je maar goed..

nogeenkeer succes!!

AnTan
Berichten: 1062
Lid geworden op: 5 september 2012, 12:32

Bericht door AnTan » 21 maart 2014, 12:28

Stip, zo raar, hopelijk alles in orde.
En, nogeenkeer, nieuws? En goed nieuws??

dolly
Berichten: 289
Lid geworden op: 3 juli 2012, 16:57

Bericht door dolly » 21 maart 2014, 12:39

bij mij is het ook van een tp van 2 emmy's geweest.

maar man man, zo vermoeiend zwanger zijn, ik kan een hele dag door slapen. bij het minste dat ik doe ben ik stik kapot. pfff, en dan mijn buik die al flink gegroeid is, ik denk dat ik al voor zwangerschapskledij kan gaan shoppen want mijn gewone broeken beginnen allemaal te spannen en dat voelt echt niet confortabel aan.

Vraagtekens
Berichten: 2445
Lid geworden op: 17 augustus 2012, 10:43

Bericht door Vraagtekens » 21 maart 2014, 13:21

ik kon vanaf 10 weken ook geen gewone broeken meer dragen.. kben daar maar met kleedjes begonnen en dan in colruyt van het merk colruyt nylonkousen gaan kopen die spannen niet..die nemen de vorm van je lichaam aan.. kben dan ook maar paar kleedjes gaan kopen stretch goedkope :)

moe zijn is echt normaal..

Tachke
Berichten: 333
Lid geworden op: 20 januari 2014, 17:37

Bericht door Tachke » 21 maart 2014, 13:39

Nogeenkeer: al nieuws meid?

Hier ook heel moe, de ganse dag door. En ben dan nog maar 5 weken...

Ff een vraagje, wanneer hadden jullie de eerste echo? Ik heb epilepsie en moet goed opgevolgd worden. De eerste echo zou pas binnen een 18 dagen zijn ongeveer...
Ik heb gelezen dat zich tussen week 5 en week 6 de ruggengraat begint te vormen. Door mijn medicatie heb ik iets meer kans op een open ruggetje. Zou ik dan niet sneller een echo kunnen vragen?
Maak me veel zorgen de laatste dagen...

Vraagtekens
Berichten: 2445
Lid geworden op: 17 augustus 2012, 10:43

Bericht door Vraagtekens » 21 maart 2014, 13:56

lieve tachke

of je beebje al dan niet open ruggetje zou hebben kunnen ze pas op 20 weken echo goed zien..
Ik heb verhoogd risico is uit bloedwaardes gebleken als ik 16 weken was.
Bij de nekplooimeting doen ze ook een bloedtest waar dan uit blijkt of je verhoogd risico hebt..
bij mij was nekplooimeting twee keer mislukt, daarom tripple test op 16 weken laten doen..

Echo voor 7 weken heeft weinig zin omdat men dan echt nog bijna niets kan zien..
goed je foliumzuur nemen!! heel belangrijk!

eerste echo is meestal tussen week 7 en week 8.. dan ziet men ook al een hartje.. succes

Tachke
Berichten: 333
Lid geworden op: 20 januari 2014, 17:37

Bericht door Tachke » 21 maart 2014, 14:03

Ow ok, pff das nog lang geduld hebben dan.
Ik neem al 3 maanden foliumzuur van 4 mg. Normaal moet je maar 0,4 nemen maar door die medicatie moet ik zwaardere nemen.

Was de tripple test in orde bij jou? Is dat vruchtwaterpunctie of nog iets anders?
En de nekplooimeting is dan ook pas op 16 weken?

We moeten toch wat doorstaan he. Niet dat ik het er niet voor over heb hoor maar ik ben wel ergens jaloers op vrouwen die een gewone rustige zwangerschap hebben.

Bedankt voor de uitleg vraagtekens! X

Vraagtekens
Berichten: 2445
Lid geworden op: 17 augustus 2012, 10:43

Bericht door Vraagtekens » 21 maart 2014, 14:13

nekplooimeting is je 12 weken echo he..
en dat combineren ze met een combitest.. is bloedtest die test op risico down en open ruggetje..

Lukt dat niet raadt men op 16 weken een tripple test aan. tripple test is dan de grootte van je kindje vergelijken met enkele bloedwaardes.
Ik had geen verhoogd risico op down maar wel 1/236 voor open ruggetje.. wat normaal 1/5000 ongeveer is en vanaf minder dan 1/300 vindt men dat men dat moet onderzoeken. Dus dan raadt men een foetale afwijkingen echo aan. Doet dan een professor.. meestal iemand uit Leuven.
Vruchtwaterpunctie is enkel bij verhoogd risico op downsyndroom niet op open ruggetje..

Bij de normale 20 weken echo controleert men dan alle organen. eerder is dat niet mogelijk. dus vandaar dat men ook zegt om die foetale afwijkingen echo te doen op 20 weken. ik weet uitslag van tripple test dus al 3 weken, maar kan eerder niets laten controleren of het nu effectief zo is of niet.. ik hoop natuurlijk van niet en als ik de kansberekening bekijk heb ik veeeeel meeeeer kans op niet.. maar toch blijft het in je achterhoofd spelen dat de kans er wel is he..

Als ik ooit voor tweede ga ga ik ook veel meer foliumzuur nemen ze.. teveel da zou nooit kwaad kunnen zeker?!

waitykaty
Berichten: 424
Lid geworden op: 21 mei 2013, 12:12

Bericht door waitykaty » 21 maart 2014, 14:26

Hoe spijtig het ook klinkt, ik denk niet dat meer foliumzuur dan aangeraden je minder kans geeft op een open ruggetje.
Foiumzuur wordt, net zoals vitamines, maar opgenomen in je lichaam alsje het nodig hebt. Stel dat je een klein tekort hebt aan foliumzuur dan haalt je lichaam dat uit de extra medicatie dat je neemt. Spijtig genoeg bouwt het geen reserve op.
Met vitamines is dat ook zo, je mag zoveel vitamine C nemen als je wil, als je lichaam er genoeg van heeft gaat het gewoon terug mee met je urine.
Daarom wordt er vaak gezegd dat vitamines nemen (buiten de zwangerschap) eigenlijk een beetje geld 'verpissen' is omdat dat allemaal niet echt nodig hebt.
Moesten ze de kans op een open ruggetje kunnen verminderen door de dosis foliumzuur te verdubbelen zouden ze dat zeker doen.

Ik begrijp wel de onzekerheid, na onze parcours zou je eender wat doen om het goed te laten gaan.

Veel succes! Ben je bijna aan je 20ste week?

Tachke
Berichten: 333
Lid geworden op: 20 januari 2014, 17:37

Bericht door Tachke » 21 maart 2014, 14:30

Ok nu ben ik al veel wijzer, bedankt :)

Ik hoop ook echt dat je beebje helemaal gezond is!
Dat je maar snel aan die 20 weken zit en gerust kan zijn!

Enja ik begrijp het zeker dat je je zorgen maakt.
De kans dat mijn beebje een open ruggetje zou hebben is maar 6-10%, dus 90-94% dat alles ok is maar zoals je zegt blijft dat toch in je hoofd zitten.

Heb je voor je aan alles begon ook die bloedtesten laten doen op chromosoomafwijkingen en muco?
Dat was bij ons allebei in orde dus dat was al een hele opluchting.

Ach ja ik zal blijkbaar nog héél veel geduld moeten hebben. Net als iedereen hier. Ik denk dat ik net als velen onder ons pas echt gerust zal zijn als ik mn beebje in mijn handen heb.

Meer foliumzuur nemen kan geen kwaad denk ik. Al zou ik het wel eerst bespreken met je arts. Ik moet dat doen van mijn neuroloog. Meer dan 4 mg is overbodig is uit onderzoeken gebleken. Bvb 8mg foliumzuur zou niet meer effect hebben dan 4mg.

Vraagtekens
Berichten: 2445
Lid geworden op: 17 augustus 2012, 10:43

Bericht door Vraagtekens » 21 maart 2014, 14:35

mja kweetet maar int kopke kant wel helpen snappie :)

jaja ik ben zaterdag aan mijn 20ste week

Tachke
Berichten: 333
Lid geworden op: 20 januari 2014, 17:37

Bericht door Tachke » 21 maart 2014, 14:39

Waitykaty: Hoe dat het juist zit weet ik niet maar er moet toch een reden zijn waarom ik meer foliumzuur moet nemen dan een andere zwangere vrouw?
Volgende week donderdag moet ik bellen naar mijn neuroloog, ik zal ineens eens horen dan waarom ik dat juist moet doen. Ze geven dat nog aan vrouwen die verhoogde kans hebben op een beebje met open ruggetje dus ik vermoed dat het toch wel iets zal doen he?

Aria
Berichten: 702
Lid geworden op: 2 januari 2014, 11:08

Bericht door Aria » 21 maart 2014, 15:20

Hoi allemaal,

@tachke: ik neem ook 4 mg foliumzuur. (Folavit 4) Ik heb reeds 2 miskramen gehad, dus vandaar dat m'n huisarts wil dat ik verhoogd foliumzuur neem. Ik neem ook extra vit D en ik moet medicatie nemen voor mijn te traag werkende schildklier. Misschien dat men bij vrouwen waarbij er al iets meer risico is, gewoon sowieso 'voor de zekerheid' een hogere dosis voorschrijft.

Hier begin ik 't wat moeilijk te krijgen. Ben vandaag 6w3d en op 6w4d is m'n eerste miskraam begonnen. Tot nu toe is er rationeel gezien helemaal geen reden om bezorgd te zijn, mijn bloedwaarden deze week waren prima en ik ben al een week dagelijks misselijk (Met vlagen zelfs de hele dag door, hip hoi.) en dat is een goed teken want tijdens m'n vorige zwangerschappen was ik niet misselijk. Voorts ook pijnlijke borsten al sinds het begin, lichte krampkes en trekkend gevoel id baarmoeder en erg moe. Maar toch... 't Idee dat die dag eraan komt... Soms ben ik zo bang en dan overvalt die angst mij plots van: waarom zou het deze keer wel goed gaan? :( Ik vind het heel moeilijk om onbezorgd zwanger te zijn en 't idee dat het nog eens zou misgaan... Ik weet niet wat ik dan moet doen.

Veel moed aan jullie allemaal!

Liefs,
Aria

Aria
Berichten: 702
Lid geworden op: 2 januari 2014, 11:08

Bericht door Aria » 21 maart 2014, 15:23

Oh nogeenkeer, ik hoop echt dat je goed nieuws krijgt! Heel veel moed!

Plaats reactie

Wie is er online

Gebruikers op dit forum: Geen geregistreerde gebruikers en 7 gasten