Bevallen Oktober/November/December 2014

Plaats reactie
Aria
Berichten: 702
Lid geworden op: 2 januari 2014, 11:08

Re: Bevallen Oktober/November/December 2014

Bericht door Aria » 16 mei 2014, 9:28

Summerfeeling schreef:
Aria schreef: toch 'n paniekerige boel hier soms, hoor... :wink:
Ik zou het ook wel ergens leuker vinden mocht het hier wat relaxter worden. We zijn nu allemaal (of bijna allemaal?) voorbij die 12 weken en dan mag het genieten toch wel beginnen, niet? Tijd voor leuke nieuwtjes te delen ;-).

Zelf heb ik nog steeds niet zoveel te melden, behalve dat ik echt geniet van het zwanger zijn: mijn buikje dat duidelijk een zwanger buikje begint te worden, zalig vind ik het! En volop uitkijken naar die eerste bewegingen. Ik heb hier zo lang naar verlangd en nu is het eindelijk zover. Genieten dus!
Daar kan ik me helemaal in vinden, Summerfeeling... Geniet er maar van en ik hoop dat je snel die eerste bewegingen begint te voelen!
Aug `13 *
Okt `13 **
Nov `14 Ons zoontje is geboren. (3,460 kg - 51 cm)
Afbeelding
Mei`16 Ons dochtertje is geboren. (3,450 kg - 51 cm)
Afbeelding

nogeenkeer
Berichten: 1443
Lid geworden op: 6 juli 2011, 11:49

Re: Bevallen Oktober/November/December 2014

Bericht door nogeenkeer » 16 mei 2014, 10:03

Ik vind mezelf nochtans niet zo paniekerig hoor. Het grote merendeel van de tijd zit ik op een roze wolk! Maar soms besluipt me zo ff een gevoel "wat als"... Logsich, niet? :wink:

Summerfeeling
Berichten: 358
Lid geworden op: 13 juli 2013, 17:07

Re: Bevallen Oktober/November/December 2014

Bericht door Summerfeeling » 16 mei 2014, 10:26

Neen, dat is waar hoor, nogeenkeer. Maar 't zou gewoon fijn zijn voor de algemene "mood" in dit topic dat we allemaal iets relaxter konden zijn. Ik herinner me nog marie-jo-lijntje die hier een tijd geleden kwam zeggen dat ze het hier zo lastig had met die negativiteit (en dat zijn niet mijn woorden, voor alle duidelijkheid ;-)). Ik begreep dat toen niet zo goed, maar nu begrijp ik wel wat ze wilde zeggen.

Uiteraard mag iedereen hier zijn hart komen luchten, daar dient zo'n forum uiteindelijk voor. Maar soms overheersen de minder leuke of angstige berichten, terwijl het nu toch stilaan allemaal superblije en positieve berichten zouden mogen zijn vind ik. Komaan meiden, wij zijn allemaal lekker zwanger!! :-)

Ik hoop dat jullie me dit niet kwalijk nemen, want ik bedoel dit echt niet slecht. Maar ik merk dat ik hier ook iets minder vaak kom. Zo ging het bericht over mijn goede 16-weken echo volledig verloren in alle andere berichtjes. Bijna niemand heeft er op gereageerd. Dat vind ik jammer.
Oktober 2014: na drie jaar werd ons wachten beloond en mochten we een zoontje verwelkomen.
Juni 2016: nog een zoontje. Zó blij met onze verrassingsbaby!

Aria
Berichten: 702
Lid geworden op: 2 januari 2014, 11:08

Re: Bevallen Oktober/November/December 2014

Bericht door Aria » 16 mei 2014, 11:15

Summerfeeling schreef:Neen, dat is waar hoor, nogeenkeer. Maar 't zou gewoon fijn zijn voor de algemene "mood" in dit topic dat we allemaal iets relaxter konden zijn. Ik herinner me nog marie-jo-lijntje die hier een tijd geleden kwam zeggen dat ze het hier zo lastig had met die negativiteit (en dat zijn niet mijn woorden, voor alle duidelijkheid ;-)). Ik begreep dat toen niet zo goed, maar nu begrijp ik wel wat ze wilde zeggen.

Uiteraard mag iedereen hier zijn hart komen luchten, daar dient zo'n forum uiteindelijk voor. Maar soms overheersen de minder leuke of angstige berichten, terwijl het nu toch stilaan allemaal superblije en positieve berichten zouden mogen zijn vind ik. Komaan meiden, wij zijn allemaal lekker zwanger!! :-)

Ik hoop dat jullie me dit niet kwalijk nemen, want ik bedoel dit echt niet slecht. Maar ik merk dat ik hier ook iets minder vaak kom. Zo ging het bericht over mijn goede 16-weken echo volledig verloren in alle andere berichtjes. Bijna niemand heeft er op gereageerd. Dat vind ik jammer.
Ik ben blij dat Summerfeeling dit aanhaalt, want ik heb al 'n tijdje net hetzelfde gevoel, eerlijk gezegd... Ik heb al vaak moeten terugdenken aan marie-jo-lijntje's bericht destijds met het besef dat ik nu begrijp wat ze bedoelde.

Ik heb me al vaak de vraag gesteld of ik nog wel zou komen meelezen/meeposten, omdat het paniekerige hier toch nog vaak overheerst en het er eigenlijk voor zorgt dat als ik kom meelezen ik me eigenlijk minder goed voel achteraf en dan begin te twijfel aan mezelf door de dingen die ik hier lees en waar anderen zich dan zorgen over lijken te maken en ik niet...

Net zoals Summerfeeling aanhaalt is het natuurlijk logisch dat we af en toe ons hart eens moeten komen luchten en we met meer angsten en bezorgdheden zitten omwille van onze voorgeschiedenis, maar ondanks dat alle actieve posters hier ondertussen de 12 weken voorbij zijn, vind ik het hier nog vaak even paniekerig als in het begin en dat vind ik met momenten ook best wel storend. Op 'n bepaald moment moet de vreugde en de verwachting toch groter worden dan de angst en de paniek?

Ik heb ook al 'n aantal keren geprobeerd om echt uitgebreid in te gaan hier op 'n post als er iemand zich echt niet goed voelt en dan wordt daar helemaal niet meer op gereageerd en dan denk ik: 'Waarom doe ik de moeite eigenlijk om iemand op te peppen als het niet geapprecieerd wordt?'

In ieder geval: ik hoop dat dit toch 'n aanzet is om hier een beetje een positievere sfeer in de topic te brengen. Onze zwangerschappen gaan goed, we zitten voorbij de 12 weken, de kans dat er iets misloopt is zo klein momenteel, dat de positieve berichtjes toch echt wel de overhand mogen beginnen nemen. :)
Aug `13 *
Okt `13 **
Nov `14 Ons zoontje is geboren. (3,460 kg - 51 cm)
Afbeelding
Mei`16 Ons dochtertje is geboren. (3,450 kg - 51 cm)
Afbeelding

Vraagtekens
Berichten: 2445
Lid geworden op: 17 augustus 2012, 10:43

Re: Bevallen Oktober/November/December 2014

Bericht door Vraagtekens » 16 mei 2014, 12:17

Lieve schatkes..

Het is inderdaad zo dat er vaak negatief geschreven wordt...

MAAAAAAAAAAAAAAR positieve berichten zouden niet verloren mogen gaan!!
wij zijn toch altijd super blij als iemand super goede echo heeft gehad..

Het is nu eenmaal zo dat er vele bij zijn die wel wat geschiedenis hebben in negatief eindigen van zwangerschappen..
en die zijn dan nu mega gefocust op alles en nog wat.
toch vind ik dat zij het recht hebben om hun gevoelens en twijfels te mogen uiten.
Sommige hebben ook een helse weg en lange weg moeten afleggen om te komen waar ze nu zijn.
De schrik om dit mooie geluk te verliezen blijft altijd aanwezig.. en die zal blijven tot je je wondertje in je handen hebt.. en dan nog..

Ik ben ook soms nog negatief omdat het wat als gevoel mij ook nog soms besluipt..
maar ik merk wel dat nu ik verder ben ik veel meer relativeer en diegene die minder ver zijn toch kan proberen te steunen en te helpen om minder bang te zijn..

Het is zo dat de meeste nu wel uit de 'gevaren zone' zijn. Dus nu zal alles wel wat positiever worden..

laat ons daar allemaal op hopen

btw.. ik heb ook meer drang om gezellig thuis bij mijn ventje te zijn en alles inorde te maken ipv uit te gaan ofzo.. dus kan wel zijn dat dat ook wat nestdrang is hihihi

en de zin in.. is ook wat heftiger geworden.. alleen wil ik ni meer het werk doen hahahaahah
29j, 4 IUI-D Jette neg, 1 ICSI-D verse TP neg, 1 TP Cryo van ICSI-D 1 POSITIEF,
Mama van een super mooie jongen, 16-08-2014

nogeenkeer
Berichten: 1443
Lid geworden op: 6 juli 2011, 11:49

Re: Bevallen Oktober/November/December 2014

Bericht door nogeenkeer » 16 mei 2014, 13:19

Hmmm...ik lees dit en voel me toch enigszins geviseerd, terwijl ik me dan afvraag "als ik het hier nog niet kwijt kan, waar dan wel?"

Dat gezegd zijnde, bij elke goede echo maak ik een klein vreugdesprongetje, maar zal dat niet altijd uitdrukkelijk melden (tijdsgebrek door werk, man, kindjes thuis....). Bij vragen of problemen zal ik al sneller reageren omdat ik weet dat het rottig is als je met twijfels zit en daar niet mee voort kan! Dan doet een geruststelling gewoon deugd.

Ik kan er nog een lange uitleg op sturen, maar heeft dat zin. Ik ga me hier niet "verantwoorden", daar heb ik geen behoefte aan. Hoop gewoon dat je iedereen in zijn "eigenheid" laat. Degene die 100km boven de wolken zitten, kei fijn! Zalig zelfs! Degene die eronder zitten hebben al eens een steuntje in de rug nodig. Ik zit er momenteel mooi op, prima evenwicht vind ik zelfs :wink:

Fijn week-end allemaal...

Aria
Berichten: 702
Lid geworden op: 2 januari 2014, 11:08

Re: Bevallen Oktober/November/December 2014

Bericht door Aria » 16 mei 2014, 13:30

't Is zeker niet de bedoeling iemand te viseren. 't Is gewoon 'n gevoel, ik zit er al 'n tijdje mee en heb zelfs 'n paar keer gedacht om te melden dat ik hier niet meer zou komen posten, maar ik ben blij dat Summerfeeling 't op tafel heeft gegooid, want ik ben duidelijk niet alleen met dit gevoel en zou eigenlijk wel nog graag meelezen en meeposten. Maar door het overheersende paniekerige gevoel hier, voel ik mij ook niet echt meer op mijn plaats... De paniekerige en angstige berichtjes zorgen er bij mij voor dat ik mij ook sneller paniekerig ga voelen en dat is net wat ik wil vermijden. Ik wil gewoon kunnen genieten zonder 't gevoel te moeten hebben dat ik abnormaal ben omdat ik mijn rauwe groenten niet 10 keer was. :)

Toch begrijp ik ook dat dat voor anderen erg belangrijk kan zijn om die angsten en bezorgdheden hier te bespreken. Ik vind het alleen jammer dat de topic nog vooral daarover gaat en ben blij dat ook te kunnen hebben gezegd. (Zonder daarmee iemand een slecht gevoel te willen doen geven.) 't Is ook belangrijk voor jullie zelf om die angsten wat meer te kunnen relativeren. Een goede vriendin van me heeft 7-8 jaar geleden een miskraam gehad, heeft 3 gezonde kinderen, maar is zo ontzettend overbezorgd en kampt met zware angststoornissen. Het leven is daardoor voor haar 'n stuk moeilijker geworden, omdat ze die angsten niet heeft kunnen loslaten. Dat is iets wat ik jullie echt niet toewens. 't Is belangrijk om daar op 'n gezonde manier mee te leren omgaan.

Dit gezegd zijnde: ik wens jullie allemaal echt een pracht van 'n baby en een rustig verder verloop van de zwangerschap. Ik zal nog wel es komen piepen, maar als ik iets minder actief meepost, dan weten jullie alvast waarom. :)
Laatst gewijzigd door Aria op 16 mei 2014, 13:40, 1 keer totaal gewijzigd.
Aug `13 *
Okt `13 **
Nov `14 Ons zoontje is geboren. (3,460 kg - 51 cm)
Afbeelding
Mei`16 Ons dochtertje is geboren. (3,450 kg - 51 cm)
Afbeelding

Summerfeeling
Berichten: 358
Lid geworden op: 13 juli 2013, 17:07

Re: Bevallen Oktober/November/December 2014

Bericht door Summerfeeling » 16 mei 2014, 13:34

Ook mijn bedoeling is het absoluut niet om iemand te viseren. En uiteraard mag je hier je hart luchten, nogmaals! Als het hier nog niet mag, inderdaad. Maar de verdwaalde ooievaar heeft zijn weg nu gevonden bij ons, en het zou fijn zijn als iedereen daar wat blijer mee was en wat meer vertrouwen had! Ik had echt gehoopt dat na de 12 weken er bij iedereen eenzelfde soort gevoel zou ontstaan en we het voortaan konden hebben over het zalig zwanger zijn (met bijhorende kwaaltjes uiteraard ;))

Ik heb trouwens gemerkt dat er heel wat mensen wegblijven van dit topic die in het begin wel meeschreven. Aria en ik kaarten het aan, maar velen verdwijnen gewoon en zeggen niets. En eerlijk: ik denk ook dat ik ga afhaken als er niet wat meer gefocust wordt op het positieve.
Oktober 2014: na drie jaar werd ons wachten beloond en mochten we een zoontje verwelkomen.
Juni 2016: nog een zoontje. Zó blij met onze verrassingsbaby!

nogeenkeer
Berichten: 1443
Lid geworden op: 6 juli 2011, 11:49

Re: Bevallen Oktober/November/December 2014

Bericht door nogeenkeer » 16 mei 2014, 13:46

hmmm, en ik denk dat ik bij deze ga afhaken ;)

Ik heb toch al gans de tijd het gevoel dat ik hier niet op mijn plaats zit. 't Is mijn derde kindje, héél anders als voor de eerste keer zwanger zijn. Bovendien is mijn derde er natuurlijk en zonder problemen gekomen. Ik heb geen IVF, ICSI of wat doen ook moeten ondergaan (waar ik heel dankbaar voor ben). Ik wens jullie allemaal een geweldige zwangerschap, echt waar, en een wolk van een baby. 'k Denk dat ik met mijn gevoelens, twijfels, vreugde en verdriet misschien beter elders terecht kan.

Het gaat jullie goed...

Vraagtekens
Berichten: 2445
Lid geworden op: 17 augustus 2012, 10:43

Re: Bevallen Oktober/November/December 2014

Bericht door Vraagtekens » 16 mei 2014, 13:53

ik denk niet dat er iemand geviseerd wordt hoor..
en dat mag ook zeker de bedoeling niet zijn..

Ik wil alleen maar zeggen dat er zijn die idd alles meer relativeren en er makkelijker mee omkunen dan anderen..
maar we zijn dan ook allemaal andere persoonlijkheden.
Iedere zwangerschap is anders. en ieder heeft zijn eigen gevoelens hierbij.
De ene is wat sneller ongerust en voelt zich beter om iets 25 keer te wassen of te laten.
De andere maakt daar niet zo een punt van..

Het is misschien niet slecht dat als de ene die het 25 keer wast dat leest mss beseft van ok mss kan ik het ook met 10 keer te wassen..
die andere die er dan misschien niet naar kijkt kan dan misschien zeggen van ok ik zal misschien in de toekomst 2 keer wassen want beter voorkomen dan genezen..

Het is ook fijn te lezen dat iemand iemand kent die toxoplasmose gehad heeft tijdens zwangerschap en dat het enkel in eerste trimister kwaad kan..
zo weten andere het ook weer en worden dan wat geruster..
als niemand het onderwerp aankaart.. wisten we dat ook weer niet..

we zijn er toch voor elkaar?

Ik vind dat er ook veel positief geschreven wordt hoor..

mss moeten jullie dan als eerste wat meer positieve dingen komen posten..
zoals bv van ik heb dit of dat gekocht of gevoeld..

kweet niet he :)

ik kom ook niet elke dag langs.. omdat ik soms ook gewoon ff wil genieten van zwanger te zijn..
weet je in je proces naar dan heb je er echt zot veel nood aan aan steun en herkenning..
nu ben je daar toch net iets anders in..
toch wil ik wat ik ervaar.. en meemaak aan andere vertellen zodat ze zich net wat minder zorgen moeten gaan maken..

enfin gevoelig thema..

maar ieder moet zijn wie hij is.. en wat hij denkt en voelt moet hij hier kwijt kunnen..
daarvoor zijn we er voor elkaar!

als ik me morgen niet goed voel of er is iets, dan is dit de eerste plaats waar ik mijn vraag en twijfel kom brengen..
en dat is voor elke persoon zo denk ik.
29j, 4 IUI-D Jette neg, 1 ICSI-D verse TP neg, 1 TP Cryo van ICSI-D 1 POSITIEF,
Mama van een super mooie jongen, 16-08-2014

liesje81
Berichten: 456
Lid geworden op: 19 mei 2010, 17:12

Re: Bevallen Oktober/November/December 2014

Bericht door liesje81 » 16 mei 2014, 14:08

Hohoho, laten we dit topicje waar velen veel steun aan hebben niet laten leeglopen hè! Komaan hè! Nogeenkeer, ik denk niet dat jij degene bent die zich geviseerd hoefde te voelen en ik hoop dat niemand zich zo voelt. Maar jij hebt je nooit paniekerig uitgelaten. En tja, iedereen heeft wel zo' 'n freaky kantje zeker :). Bij mij niet zozeer het grondig wassen van rauwe groentjes, maar wel alcohol. Ik drink geen druppel, zelfs geen likeurpraline of geflambeerde dessert (rationeel gezien totaal belachelijk maar ook bij mij laat de impact van mijn vorige zwangerschap zich nog goed voelen).
Het is inderdaad niet leuk als de leuke nieuwtjes verdwijnentussen de vragende berichtjes, dus ik hoop dat door jullie boodschappen hier meer aandacht aan besteed zal worden, want dat verdient iedereen. Maar tegelijkertijd moet er toch plaats blijven om de angsten en vragen te kunnen luchten. Hopelijk vinden we snel een goed evenwicht.
Nog even naast de kwestie: vandaag 16 weken echo gehad en alles ok! En om even terug te keren naar de discussie: t is niet omdat de 12 weken voorbij zijn dat de zorgen voorBij zij. Voor mij is een zwangerschap een noodzaak om een kind te krijgen, geen roze-wolk periode. Ook dit uit vorige slechte ervaring.
Zoals eerder geschreven, ik hoop dat we hier een mooi evenwicht kunnen vinden!

Tachke
Berichten: 333
Lid geworden op: 20 januari 2014, 17:37

Re: Bevallen Oktober/November/December 2014

Bericht door Tachke » 16 mei 2014, 14:13

Idd zoals Vraagtekens zegt zijn we allemaal anders en gaan we er allemaal anders mee om.

Ik moet toch ook toegeven dat ik soms een minder goed gevoel heb als ik die negatievere dingen zie staan.
Maar langs de andere kant horen die er voor sommigen onder ons wel bij en ik denk dat iedereen daar ook begrip voor heeft hier.

Ikzelf ben nog maar net uit de 'gevarenzone' maar ik maak me niet te veel zorgen.
Ik geniet echt van het zwanger zijn :)
Het is bij mij ook mijn 2e zwangerschap, mijn zoontje is er op de natuurlijke manier gekomen.
Met mijn huidige partner was dat niet mogelijk dus het is wel de eerste ivf voor ons.
Ik heb hier al enorm veel steun gevonden en zou jullie nog missen moest ik niet meer komen meelezen :wink:

De meesten onder ons zijn de 12 weken voorbij dus dames geniet er van! Hier hebben we allemaal zolang op gewacht en zo hard naar uitgekeken.
Maaaarrr als er twijfels zijn of iemand heeft steun nodig moeten ze dat hier ook kunnen vinden en dat is in mijn ogen toch wel het geval.

Ik heb gisteren zelfs al eens de geboortelijst opgesteld voor mezelf :)
Was zo leuk om te doen! De eerste bodytjes liggen al in de schuif, eerste tutjes :D
Ik beleef echt een zalige tijd :)

X
30 j - 3 mislukte IUI's - 1e IVF positief - zwanger van een jongen - VBD 20/11/14

Aria
Berichten: 702
Lid geworden op: 2 januari 2014, 11:08

Re: Bevallen Oktober/November/December 2014

Bericht door Aria » 16 mei 2014, 14:13

liesje81 schreef:Hohoho, laten we dit topicje waar velen veel steun aan hebben niet laten leeglopen hè! Komaan hè! Nogeenkeer, ik denk niet dat jij degene bent die zich geviseerd hoefde te voelen en ik hoop dat niemand zich zo voelt. Maar jij hebt je nooit paniekerig uitgelaten. En tja, iedereen heeft wel zo' 'n freaky kantje zeker :). Bij mij niet zozeer het grondig wassen van rauwe groentjes, maar wel alcohol. Ik drink geen druppel, zelfs geen likeurpraline of geflambeerde dessert (rationeel gezien totaal belachelijk maar ook bij mij laat de impact van mijn vorige zwangerschap zich nog goed voelen).
Het is inderdaad niet leuk als de leuke nieuwtjes verdwijnentussen de vragende berichtjes, dus ik hoop dat door jullie boodschappen hier meer aandacht aan besteed zal worden, want dat verdient iedereen. Maar tegelijkertijd moet er toch plaats blijven om de angsten en vragen te kunnen luchten. Hopelijk vinden we snel een goed evenwicht.
Nog even naast de kwestie: vandaag 16 weken echo gehad en alles ok! En om even terug te keren naar de discussie: t is niet omdat de 12 weken voorbij zijn dat de zorgen voorBij zij. Voor mij is een zwangerschap een noodzaak om een kind te krijgen, geen roze-wolk periode. Ook dit uit vorige slechte ervaring.
Zoals eerder geschreven, ik hoop dat we hier een mooi evenwicht kunnen vinden!
Oh, heel goed nieuws! Proficiat met je goede echo!
Aug `13 *
Okt `13 **
Nov `14 Ons zoontje is geboren. (3,460 kg - 51 cm)
Afbeelding
Mei`16 Ons dochtertje is geboren. (3,450 kg - 51 cm)
Afbeelding

liesje81
Berichten: 456
Lid geworden op: 19 mei 2010, 17:12

Re: Bevallen Oktober/November/December 2014

Bericht door liesje81 » 16 mei 2014, 14:14

Toxoplasmose kan jammer genoeg niet enkel tijdens heet eerste trimester kwaad. Bij een infectie van de foetus zijn de mogelijke gevolgen het zwaarst wanneer dit in het eerste trimester gebeurt. Maar de kans dat de infectie doordringt tot bij de foetus is het kleinst in het eerste trimester. Dus als je in tweede of derde trimester toxoplasmose krijgt, is de kans dat de foetus het ook heeft groter, maar de gevolgen zijn meestal minder ernstig (maar toch nog serieus). Dus die groenten wassen en vlees/vis doorbakken,... Blijven gelden doorheen de hele zwangerschap!!!

Aria
Berichten: 702
Lid geworden op: 2 januari 2014, 11:08

Re: Bevallen Oktober/November/December 2014

Bericht door Aria » 16 mei 2014, 14:16

liesje81 schreef:Toxoplasmose kan jammer genoeg niet enkel tijdens heet eerste trimester kwaad. Bij een infectie van de foetus zijn de mogelijke gevolgen het zwaarst wanneer dit in het eerste trimester gebeurt. Maar de kans dat de infectie doordringt tot bij de foetus is het kleinst in het eerste trimester. Dus als je in tweede of derde trimester toxoplasmose krijgt, is de kans dat de foetus het ook heeft groter, maar de gevolgen zijn meestal minder ernstig (maar toch nog serieus). Dus die groenten wassen en vlees/vis doorbakken,... Blijven gelden doorheen de hele zwangerschap!!!
Bedankt voor de aanvulling, Liesje. En inderdaad: sowieso blijf je daar rekening mee houden tijdens de hele zwangerschap, hé. :)
Aug `13 *
Okt `13 **
Nov `14 Ons zoontje is geboren. (3,460 kg - 51 cm)
Afbeelding
Mei`16 Ons dochtertje is geboren. (3,450 kg - 51 cm)
Afbeelding

Plaats reactie

Wie is er online

Gebruikers op dit forum: Geen geregistreerde gebruikers en 5 gasten