zwangerschapskwaaltjes

Plaats reactie
sandy
Berichten: 143
Lid geworden op: 9 februari 2009, 15:20

Bericht door sandy » 6 augustus 2009, 9:50

Ik ben vorige week (bijna) flauwgevallen door lage bloeddruk. De verpleegster van't werk zei dat je best gewoon kan rusten als je je wat slapjes voelt. Mijn bloeddruk was 10/7 en na een uurtje rust was hij 12/8.
Ik vroeg haar ook of het een goed idee was om zoute dingen te eten, maar zij zei dat dat niet het geval is. Het beste is om dingen te eten die lang energie geven aan het lichaam, zoals granen bijvoorbeeld. Zoute dingen zijn eigenlijk niet goed...

Grieteke
Berichten: 130
Lid geworden op: 14 februari 2009, 14:14

Bericht door Grieteke » 6 augustus 2009, 10:20

Mijn bloeddruk is altijd zo laag, de eerste keer 11-7 en de laatste keer 10,5-7, maar ik heb er geen last van.

wat is er mis?
Berichten: 8876
Lid geworden op: 13 mei 2008, 16:56

Bericht door wat is er mis? » 6 augustus 2009, 21:01

Die van mij is nu zelfs nog lager. Maar zoals dus eerder gezegd. Ik heb er geen last van.

Ik ben wel terug verschrikkelijk snel moe. Ik ben nu in vakantie, en dus kan ik het me permitteren om veel te slapen. Om 8u30 beginnen mijn ogen al toe te vallen. Meestal kan ik het volhouden tot 22u, mits af en toe eens de ogen dicht te hebben gedaan (waardoor ik telkens een deel van het programma waarnaar ik dan aan het kijken ben mis). Maar tegen 22u30 moet ik echt mijn bed opzoeken. En ik slaap nu nog tot ver voorbij 8u. Gisteren zelfs tot 9u30 en dan ben ik nog moe. Overdag kan ik ook nog een tuckie doen op het strand. De energieboost is dus duidelijk weg.
Verder heb ik soms ook last van miltachtige pijn. Ik moet dan gaan liggen, en dan is terug beter.
De kuitkrampen zijn wel al een eind geleden. Hout vasthouden :wink: .

Liefs,

Bokje

Nikita76
Berichten: 1918
Lid geworden op: 19 september 2008, 14:31

Bericht door Nikita76 » 7 augustus 2009, 11:00

hier weer de "brownies" op bezoek, en omdat al zovelen t hebben mogen "beleven" is t ook maar een kwaaltje he :wink:

mn maag werkt wel veeeeeeel trager... kan ni veel eten (de warmte zal r ook we lvoor iets tussen zitten), tis even beter geweest, maar nu .. bweik, alles blijft precies uren op mn maag liggen. 'k Eet wel veel tussendoortjes, potje yoghurt of platte kaas, fruit, soms een koek of speculoos. Maar zo de middag en avondmalen, das een heel pak minder. Na enkele happen zijn we voldaan en voel ik me een uur erna nog overvol.

x

wat is er mis?
Berichten: 8876
Lid geworden op: 13 mei 2008, 16:56

Bericht door wat is er mis? » 9 augustus 2009, 10:01

Nikita, stomme brownies. Misschien moet je meer in kleine porties eten over de hele dag (van je middag- en avondmaal hé).

Ik heb er zelf een klacht bij. Ik had er denk ik al eens van gesproken van miltachtige pijn bovenaan waar de buik begint te bollen. Op mijn laatste consult zou dit van het hoofdje zijn. Gisteren gingen we uit eten. Na het hoofdgerecht kreeg ik ongelooflijk veel pijn. Het ging niet meer over en we zijn echt naar huis moeten rijden. Herkent iemand dit? Zou dit echt zijn omdat hij nog in stuit ligt? Als ik lig gaat het over. Dus gisteren éénmaal in bed was het over. Maar voordien "auwwwwwwwwww".

Liefs,

Bokje

Loeki
Berichten: 12951
Lid geworden op: 8 mei 2008, 9:30

Bericht door Loeki » 9 augustus 2009, 13:15

Ik zal het wel niet hebben maar hoe voelt miltachtige pijn? Wat is het verschil met je maag?

En is dat dan als je veel gegeten hebt?

Gaat het dan ook niet beter als je een "grote borst opzet"? Als ze zo heel rechtop gaat zitten, zodat je meer plaats maakt voor je maag en je milt?

wat is er mis?
Berichten: 8876
Lid geworden op: 13 mei 2008, 16:56

Bericht door wat is er mis? » 9 augustus 2009, 13:26

Miltachtige pijn is die pijn die je voelt als je inspanning doet en je geen eigen energie meer hebt en daardoor je milt in werking stelt en melkzuur produceert. Je kent die pijn toch?
Zo een pijn is het. Het betert als ik meer naar achter leun en dus zo meer plaats maak voor maag. En ja en het treedt vooral op na het eten.

Liefs,

Bokje

Loeki
Berichten: 12951
Lid geworden op: 8 mei 2008, 9:30

Bericht door Loeki » 9 augustus 2009, 13:35

Ah, is dat de milt? 8) Ik dacht dat de milt enkel bij de vertering iets deed. Ja, die pijn ken ik, al moet ik al zwaar inspanning doen om die pijn te hebben. Meestal heb ik het tegen dan al lang opgegeven. :wink:

Als het betert als je naar achter leunt en als het is als je veel gegeten hebt, dan zal het inderdaad wel het hoofdje zijn hé. Lijkt me een typisch "plaatsgebrek" probleem dan.

Misschien is je milt gevoeliger dan anders door de zwangerschap, zou kunnen hé, weet ik echt niet.

Bassie draai u ne keer rond jongen. :)

lisa marie
Berichten: 2449
Lid geworden op: 20 mei 2009, 19:17

Bericht door lisa marie » 9 augustus 2009, 16:16

Ik heb sinds een week ongeveer 'last' van een zure smaak achter in mijn mond. Ik heb nog maar 2 keer moeten overgeven, dus daar zal het niet echt van komen.
Op een of andere manier toch wat maagzuur ? Maar ik heb ook niet echt oprispingen...

Sterretje
Berichten: 12336
Lid geworden op: 18 december 2007, 15:11

Bericht door Sterretje » 9 augustus 2009, 18:35

Ik heb een beetje last van maagzuur, vooral als ik veel gebukt heb, ofna inspanningen. Tot nu toe is het nog niet zo erg dat ik iets moet innemen, maar ik probeer op tijd te drinken en eens iets te knabbelen.

Ik heb nu vooral last van de rug.
Wandelen gaat ook niet meer voor een grote afstand. Deels door de rug, deels door last in de buik (bandenpijn) en ook de conditie die het niet toelaat.
Zit er niet mee in, ik kan ook al wat genieten van gewoon op mijn terrasje te zitten en te kijken naar ventje die een barbecue aan het metsen is :)
Mama is me vandaag heel de dag komen helpen met poetsen en onkruid uit de groententuin halen. In ruil heeft ze boontjes, tomaten, pompoen en courgette mee :lol:

Ik probeer nu toch op te letten met wat ik doe, want stel dat ik door een verkeerde beweging of bruut geweld iets zou voorhebben en ik zou de resterende tijd liggende moeten uitdoen, ik zou het mezelf nooit vergeten.

Omdat ik gedurende de zomer nog geen verlof heb genomen, verwachten baas en collega's dat ik in september nog verlof zal nemen.
Maar ik kan nu amper nog uit de voeten. Waar zou een zwangere vrouw op 7 maanden in hemelsnaam nog naar op reis kunnen gaan? En verlof nemen om thuis mijn tijd te verdoen, pfff? Nee, dan liever mijn verlof opnemen voor/na bevalling hoor!

Loeki
Berichten: 12951
Lid geworden op: 8 mei 2008, 9:30

Bericht door Loeki » 10 augustus 2009, 11:05

Ik vraag me hetzelfde af Sterretje. We hebben nu nog twee weken verlof binnenkort, maar ik heb bij m'n vorig verlof al gemerkt dat ik toch niet evenveel kan dan vroeger.

Vroeger gingen we dan kamperen en veel wandelen enzo, nu ist kamperen en veel luieren, maar ja, na twee weken ga ik dat grondig beu zijn denk ik. Dus weggaan wanneer ik zeven maanden ga zijn, zie ik dan ook niet meer zitten. Tbegint nu al lastig te worden. We hebben ons trouwens afgevraagd of we nog weg zouden gaan maar zo twee weken thuiszitten, pfff.

Khad toen ook enorm last van m'n bekken bij het wandelen, hadden jullie dat ook zo vroeg? Echt zo precies waar m'n been scharniert in m'n heup, PIJN! Iedere keer als ik een stap zette wast kreunen tegen het einde van de week verlof, was echt niet meer te doen.
Daarnaast vooral bandenpijn, niet zozeer op de moment zelf, maar nadien (handig...).

Kdenk ook dat ik m'n resterend verlof ga houden, misschien nog eens een dagje links en rechts, wat "shopverlof", of extra tijd voor/na de bevalling.

Lisa Marie ik heb dat ook een periode gehad toen ik zo ver was als jij. Ik dacht toen ook van "amai, nu al brandend maagzuur", maar het is gestopt, dus ik denk niet dat het dat was. Brandend maagzuur zou erger moeten worden denk ik, of op z'n minst hetzelfde. Bij mij zal het toch wel iets met de misselijkheid te maken gehad hebben denk ik, al was ik niet erg misselijk en had ik ook niet echt zure oprispingen. In ieder geval ben ik er al een paar weken vanaf. 8)

Loeki
Berichten: 12951
Lid geworden op: 8 mei 2008, 9:30

Bericht door Loeki » 13 augustus 2009, 8:54

Ik krijg meer en meer "hormonenstormen". Ik stond vanmorgen op de weegschaal en meldde het ventje dat er "alweer een kilo bij was". Waarop hij doodleuk zegt "tja, misschien moet je wat minder eten en wat meer bewegen". :shock:

Kheb het nog 10 minuten droog gehouden, en toen kwamen de tranen... Weeeh, ge vindt mij vet, ge ziet mij niet meer graag, ge knuffelt mij nooit meer, enzovoorts enzovoorts. :roll:

Ligt het nu helemaal aan mij of was zijn antwoord toch niet zo verstandig... :roll:

wat is er mis?
Berichten: 8876
Lid geworden op: 13 mei 2008, 16:56

Bericht door wat is er mis? » 13 augustus 2009, 9:16

Zijn antwoord was niet zo verstandig. Het ligt niet aan u. Dikke knuf zenne Loeki.
Bekijk het zo: "is toch goed dat je een kilo bent aangekomen, is het teken dat je beebje goed groeit". Zoiets antwoordt mijn ventje. En dan glunder ik helemaal.

Liefs,

Bokje

grootgevaarke
Berichten: 4815
Lid geworden op: 15 juli 2008, 14:20

Bericht door grootgevaarke » 13 augustus 2009, 9:35

HEEL ondiplomatisch van je ventje, Loeki! Verkoop hem een blaft rond zijn oren...

Ik heb geen echte kwaaltjes meer, af en toe nog eens goed moe, maar dan kruipen we wat vroeger onder de wol hé en mijn voeten staan een beetje dik, maar niet dat ik er last van heb... En mss een klein beetje meer huilebalk, maar ja...

wat is er mis?
Berichten: 8876
Lid geworden op: 13 mei 2008, 16:56

Bericht door wat is er mis? » 13 augustus 2009, 10:44

Ik heb wel terug enorm veel last van één zwangerschapskwaal: kuitkramp. Echt deze nacht weer twee maal uit mijn bed moeten springen wegens kuitkramp. En ik voel het nu overdag nog. Ventje heeft nochtans gisterenavond gemasseerd (maar ja weer veel te kort natuurlijk :wink: )

Liefs,

Bokje

Plaats reactie

Wie is er online

Gebruikers op dit forum: Geen geregistreerde gebruikers en 8 gasten