verhoogd FSH en goede ervaringen in welk ziekenhuis?

IVF Forum
Plaats reactie
bloem777
Berichten: 9
Lid geworden op: 18 augustus 2009, 13:13

verhoogd FSH en goede ervaringen in welk ziekenhuis?

Bericht door bloem777 » 1 september 2009, 11:20

Hallo meiden,

Volgens mijn behandelend arts kwam ik met mijn verhoogd FSH (22) niet meer in aanmerking voor IVF in Nederland. Grens zou bij max. 15 en sommige zelfs bij 10 liggen.

Ik ben mij daarom gaan orienteren op Belgie maar ik krijg nu reacties dat er toch nog mogelijkheden zijn in Nederland en dat is natuurlijk prettiger ivm ziektekostenverzekering ed. Wat is nu wijsheid?

In Belgie schijnen ze minder strikt te zijn met de grenzen en op meerdere factoren te letten dan alleen het FSH. Ook lees je over belgie dat ze werken met verschillende merken/soorten hormonen in verschillende combinaties en doses om zo te proberen om mensen die te moeilijk te stimuleren zijn alsnog gestimuleerd krijgen.



Van Nederland wordt gezegd dat ze hierin veel behoudender zijn en meer 'standaard' werken met de standaard-schema's en merken. Ik weet niet of dat klopt en wil niemand te kort doen, maar ik vroeg me af of er mensen zijn die hun ervaringen hierover willen delen.



Ik bedoel......er zijn maar 3 pogingen en onze kansen worden laag ingeschat.....dan wil ik natuurlijk zo goed mogelijk terrecht komen om het maximale eruit te kunnen halen.



M.a.w: Wie, met een verhoogd fsh, is waar in behandeling en heeft het gevoel dat er echt alles uit de kast getrokken wordt om je zo goed mogelijk te helpen??



liefs, een wanhopige bloem.

bloem777
Berichten: 9
Lid geworden op: 18 augustus 2009, 13:13

Bericht door bloem777 » 16 september 2009, 12:29

niemand??/

marb
Berichten: 475
Lid geworden op: 25 augustus 2008, 11:53

Bericht door marb » 16 september 2009, 14:18

Hoi Bloem,

ik zou je graag helpen, maar ik vrees dat ik geen antwoorden op je vragen hebt.
Het lijkt mij sowieso het verstandigst open kaart te spelen en je oor te luister leggen bij zowel een CRG in jouw buurt als een CRG in België. Op die manier kan je denk ik het beste een weloverwogen keuze maken. Het is niet omdat je ergens op gesprek gaat dat je ook daar je behandelingen moet lopen, goed laten informeren door verschillende centra en daarna pas kiezen.
Wij zijn geholpen in Edegem, bij Antwerpen, waar heel goed werd gekeken naar je individuele situatie en werd de medicatie daarop aangepast. Hoe dat zit met een verhoogd FSH weet ik niet, maar volgens mij zou een kwaliteitsCRG je toch moeten kunnen helpen.
Hopelijk kan iemand anders wat meer inhoudelijk helpen.

veel succes,
marb

sunshine
Berichten: 828
Lid geworden op: 12 december 2007, 19:52

Bericht door sunshine » 16 september 2009, 18:53

Hey,

Ik heb een FSH van 15 en ga nu mijn eerste IVF poging starten in het UZLeuven. Ik moet nog afwachten ho eik ga reageren op de hormonen. Men start met suprefact en dan 187 eenheden gonal F.

Groetjes

bloem777
Berichten: 9
Lid geworden op: 18 augustus 2009, 13:13

Bericht door bloem777 » 25 september 2009, 9:20

Hallo meiden,

Ik heb inmiddels een zeer positief gesprek gehad in gent, alwaar ik mijn behandeling zal starten. Zij maken gebruik van alles kansen die er nog zijn, dus hebben we weer een beetje hoop.

Dank jullie wel voor jullie reacties en veel succes bij jullie behandelingen

liefs, bloem

Plaats reactie

Wie is er online

Gebruikers op dit forum: Geen geregistreerde gebruikers en 7 gasten