kijkoperatie

Algemeen Discussieforum
Loeki
Berichten: 12951
Lid geworden op: 8 mei 2008, 9:30

Bericht door Loeki » 22 november 2009, 10:34

Lieve Elske,

Geen paniek meid. Noteer al de vragen die door je hoofd spoken op een papier, zodat je het op je volgende consultatie kan bespreken met je gyne allemaal. Tis best wel veel om te omvatten allemaal hé!

Adenomyose is een vergrote baarmoeder. Het spierweefsel is dan ook zachter. Ik weet niet wat de impact is op het zwanger worden, ik vermoed dat dat zal afhangen van de ernst van de adenomyose. Ik ken iemand op dit forum die misschien adenomyose had (het was niet zo heel duidelijk), dus een lichte vorm. Zij is zwanger geworden (en intussen bevallen) met IUI.

Endometriose een beetje hetzelfde verhaal. Hangt af van de ernst ervan. Ofwel doen ze niks en verhogen ze je kansen met IVF, ofwel gaan ze eerst een deel verwijderen met medicijnen en/of een operatie.

Polycistische eierstokken, das PCO. Veeeeeeeeeeel lotgenootjes op dit forum die dat ook hebben hoor! Hormonen al dan niet gecombineerd met IVF kunnen je zeker helpen.

Kdenk dat ik je gewoon wil meegeven dat het heus niet hopeloos is ofzo. Ook al heb je die drie dingen.

Veel succes nog!

wat is er mis?
Berichten: 8876
Lid geworden op: 13 mei 2008, 16:56

Bericht door wat is er mis? » 22 november 2009, 21:06

Elske,

Ik ben die persoon waar Loeki het over had. Ik heb een laparoscopie gehad in juli 2008. Verdict: endometriose en misschien adenomyose. Dat eerste had ik verwacht, maar het tweede was een donderslag bij "licht bewolkte" hemel. Ik had daar nog nooit van gehoord. Het was een wonder dat ik me het woord nog herinnerde bij thuiskomst. Ik ben ook op het Internet op zoek gegaan: en idd de enige echte oplossing is het verwijderen van de baarmoeder. Ik moest dan eerst een NMR ondergaan. Het was een klein beetje zichtbaar, maar niet echt. En de dokter is nooit echt zeker geweest of ik het al dan niet had. Hij dacht wel dat er een kleine factor was. De enige echte manier om te weten of je het hebt is blijkbaar een labo-onderzoek van het weefsel. Want adenomyose is eigenlijk een soort endometriose in je baarmoederwand. Bij de laparoscopie had hij gezien dat mijn baarmoeder groter was dan normaal en dat mijn baarmoeder veel harder was dan het hoort te zijn. Normaal is je baarmoeder soepel en zacht, want het is een spier. Dat was bij mij niet het geval.
Maar ik ben dus effectief zwanger geworden dankzij IUI. Ondertussen ben ik mama van een prachtige zoon!

Liefs,

Bokje

fee
Berichten: 1470
Lid geworden op: 20 september 2009, 15:23

Bericht door fee » 22 november 2009, 22:41

hoi soerke en elske,

Ik heb ook mijn kijkoperatie, en dit op 30/11.
Ik ben er eigenlijk wel een beetje bang voor. Bang voor hetgeen ze misschien zullen vinden.

We kunnen nu samen gaan aftellen é

Groetjes

Soerke
Berichten: 53
Lid geworden op: 9 oktober 2009, 19:42

Bericht door Soerke » 23 november 2009, 23:15

misschien raar, maar eigenlijk zie ik er wel naar uit. 't Is dat we dan weer verder kunnen. Ik vroeg me alleen nog af (heb de gyne niet meer gezien) of je dan een cyclus moet wachten vooraleer je verder mag gaan met behandelingen. Ik word ongesteld vlak na de operatie.
Iemand?

Lie_29
Berichten: 1063
Lid geworden op: 12 januari 2009, 23:18

Bericht door Lie_29 » 23 november 2009, 23:56

Ik heb mijn operatie (verwijderen van cyste en tegelijkertijd daarbinnen maar 'ns rondloeren) gehad rond mijn eisprong. Vermoedelijk zelfs de dag van mijn eisprong... 12 dagen later mijn regels en nog 'ns 15 dagen later IUI n°5. Ik heb niet moeten wachten dus, maar ik nam ook geen hormonen in...

wat is er mis?
Berichten: 8876
Lid geworden op: 13 mei 2008, 16:56

Bericht door wat is er mis? » 24 november 2009, 18:17

Mijn kijkoperatie MOEST tussen mijn regels en eisprong, om een mogelijke zwangerschap niet te verbreken. Ik ben niet onmiddellijk mogen verder gaan. Maar ik wist dat vooraf. Ik kreeg wel een kort verslag van de resultaten de dag zelf al. Maar de grote uitleg was pas een maand later, net zoals dus de beslissing van behandeling. En bovendien heb ik nog een NMR moeten doen omwille van het vermoeden van adenomyose. Dus dan kon ik ook niet al direct starten.

Liefs,

Bokje

fee
Berichten: 1470
Lid geworden op: 20 september 2009, 15:23

Bericht door fee » 24 november 2009, 19:07

@soerke, ik kijk er eigenlijk ook naar uit. Ik hoop maar dat ze niet al te veel vinden waardoor ik snel terug verder kan met de behandelingen.
Mijn kijkoperatie gaat door op dag 14 van mijn cyclus, maar aangezien ik PCO heb zal ik wellicht geen eisprong krijgen.

Ik denk dat jij onmiddellijk terug zal mogen beginnen aangezien je je ms krijgt na de operatie. Heb jij spontaan een eisprong? Want ik las dat jij ook clomid en pregnyl nam.

:?: weet iemand wanneer je na kijkoperatie mag beginnen met duphaston :?:

Soerke
Berichten: 53
Lid geworden op: 9 oktober 2009, 19:42

Bericht door Soerke » 24 november 2009, 22:18

Goh, eigenlijk maak ik genoeg eitjes aan en maken deze ook een sprongetje, maar het 'probleem' lag volgens de gyne bij de innesteling. Daar nemen mijn hormonen een duik naar beneden waardoor de innesteling niet mogelijk is.
Dat was dus de eerste uitleg. Na 3 mislukte kuren clomid en pregnyl lijkt het toch iets anders te zijn.
Benieuwd na de laparo wat de volgende uitleg zal zijn. Ik heb wel een groot vermoeden van endometriose.

fee
Berichten: 1470
Lid geworden op: 20 september 2009, 15:23

Bericht door fee » 25 november 2009, 10:41

hoi Soerke,

Ik heb al 2 mislukte IUI's achter de rug. Ik had nochthans gehoopt dat dat hét middel ging zijn.
Ik vermoed eigenlijk ook endometriose, ze hebben wel nog niets gezien op de echo. Maar blijkbaar kunnen ze dat ook niet altijd zien.
Waarom vermoed jij endo? Ook pijnlijke ms de eerste 2 dagen van je ms.

Ik ben wel een beetje nerveus voor de operatie. Jij ook?

Soerke
Berichten: 53
Lid geworden op: 9 oktober 2009, 19:42

Bericht door Soerke » 25 november 2009, 20:11

bijzonder veel pijn! Laatste keer was niet normaal. Enfin, toch niet naar mijn gevoel. Wil het alleszins niet terug doorstaan. Ik vermoed dat de hormonenkuur het versterkt heeft. En ik heb een babbel met mijn ma gehad en blijkt dat zij het ook gehad heeft (wel heel laat ontdekt). En de pijn die ze beschrijft is krak hetzelfde... dus het zou me niets verbazen.

Ben eigenlijk niet zenuwachtig. Nu nog niet. De dag zelf zal ik het wel spannend vinden. Ben benieuwd hoe ik op de verdoving zal reageren. Is ook een eerste keer ziekenhuisopname voor mij, in een ziekenhuis dat me niet vertrouwd is (van bezoekjes dan bedoel ik). Ach, zal wel meevallen. Waarschijnlijk zullen we er niet veel van kunnen navertellen en wakker worden na een lekker dutje :wink:

fee
Berichten: 1470
Lid geworden op: 20 september 2009, 15:23

Bericht door fee » 26 november 2009, 18:07

hey Soerke,

oei zo veel pijn gehad, helpen geen pilletjes dan?
Ik neem apranax en ik ben daar eigenlijk heel goed mee.

Ik heb altijd zo'n pijn net onder mijn navel. Is dat ook zo bij jou, of is het lager, meer op de plaats waar de baarmoeder zit?

Ik zal content zijn als ik maandagmiddag mijn ogen open doe en dat ik eindelijk ga weten of er al dan niet iets scheelt. Morgen mag ik bellen om te weten of welk uur ik binnen moet in het ziekenhuis.
Is het dinsdagmorgen dat jij binnen moet?

Hoe lang zijn jullie al bezig?

Soerke
Berichten: 53
Lid geworden op: 9 oktober 2009, 19:42

Bericht door Soerke » 26 november 2009, 23:01

Wij zijn nu 1,5 jaar bezig. Dinsdagmorgen moet ik binnen om 7u30, ergens in de voormiddag volgt de laparo, in de namiddag weet ik de uitslag.

Pijn, tja, zo'n beetje overal in mijn buik. Onder mijn navel inderdaad ook, maar ook in de lies. Het lijkt dan alsof ik een opgeblazen ballon heb ingeslikt die ontstoken is. Ik weet soms niet waar kruipen van de pijn. Het is er constant maar wel met pieken. En de pieken maken het zo pijnlijk.
Het lijkt dan ook of mijn vertering lam ligt. Ik kan niets kracht gebruiken, want dat doet pijn.

veel succes de maandag,

liefs

fee
Berichten: 1470
Lid geworden op: 20 september 2009, 15:23

Bericht door fee » 28 november 2009, 15:53

hey Soerke,

Het begint nu echt wel akelig dichtbij te komen é.
Ik weet van gisteren dat ik maandag om 7u binnen moet. oef ik zal niet lang moeten wachten op de kijkoperatie.

Hopelijk komt de gyn dan snel langs, zodat ik rap weet wat er scheelt of niet scheelt.

Succes meid voor dinsdag en als ik niet te veel pijn heb kom ik maandag nog verslag uitbrengen.

Groetjes!

L***
Berichten: 2172
Lid geworden op: 27 december 2008, 16:51

Bericht door L*** » 28 november 2009, 17:17

fee en soerke,
succes volgende week!
het valt echt goed mee, no worry's!
vergeet niet lang genoeg vertikaal te blijven na de operatie, dan krijg je ook geen pijn aan schouders of zo.
jullie zullen meer weten, dat lucht op.
ik zal aan jullie denken volgende maandag en dinsdag!

fee
Berichten: 1470
Lid geworden op: 20 september 2009, 15:23

Bericht door fee » 28 november 2009, 17:57

thx L***!

Plaats reactie

Wie is er online

Gebruikers op dit forum: Geen geregistreerde gebruikers en 7 gasten