-
Sueke
- Berichten: 121
- Lid geworden op: 9 mei 2009, 20:36
Bericht
door Sueke » 12 januari 2010, 8:55
Logost, ik herken je angst. Zelf hebben wij het al verteld aan de ouders en ik ben nog maar 7 weken en een beetje. Kwestie van steun te krijgen wanneer het dan ook moest misgaan. Ik denk dat je met 11 weken niet veel verkeerd kan doen daarmee, maar wat je wel kan vermelden is om discreet te zijn en het nog even voor hen te houden. Het is net leuk wanneer je het goede nieuws kan vertellen. Wij hebben ook gevraagd aan de ouders om het tegen niemand te vertellen en ze houden hen er ook aan. Als het dan moest misgaan, kunnen we nog altijd zeggen dat ze ons de tijd moeten geven en er niet teveel over mogen vragen. En vooral denk eraan POSITIEF DENKEN hé
Kathy, ook ik denk aan je momenteel. Ik weet wat het is en het is niet leuk. Normaal bij bbz is HCG niet zo mooi gestegen als bij normale zwangerschap. Bij mijn bbz had ik na 6 weken zwangerschap altijd hevig bloedverlies en serieuze krampen, maar echt serieus zodat ik zelfs niet meer kon lopen. Hopelijk heeft het bij jullie allemaal niet zo'n vaart en kan je ons binnenkort ook verblijden met het goede nieuws. Duim voor je!
Groetjes Sueke
-
barkat
- Berichten: 124
- Lid geworden op: 23 oktober 2009, 13:33
Bericht
door barkat » 12 januari 2010, 10:05
Hoi allemaal,
Ik ben net terug van de gynaecoloog en kan eigenlijk nog niet echt heel veel zeggen. Hij dacht nu wel al een klein vruchtzakje tezien in de baarmoeder. Dus dat is al positief nieuws, maar het is wel redelijk klein voor de periode waarin ik ben.
Maar er is ook nog iets anders, ik moet besmet geweest zijn met toxaplasmose virus net voor de bevruchting. Dat is natuurlijk niet zo goed en moet daar nu ook medicijnen voor innemen. Het kan in principe niet zoveel kwaad omdat het voor de bevruchting was maar het is misschien daarom dat het vruchtje een beetje achterstand heeft. Ik mag dus volgende week terug en hopelijk krijg ik dan eens goed nieuws!
Bedankt voor jullie steun ik heb daar echt veel aan!
Groetjes
Kathy
-
K'tje
- Berichten: 1104
- Lid geworden op: 7 april 2008, 15:46
Bericht
door K'tje » 12 januari 2010, 10:50
Goh Kathy, ik blijf met je meeduimen hoor, hopelijk krijg je volgende week idd goed nieuws!
-
logost
- Berichten: 980
- Lid geworden op: 18 november 2009, 10:49
Bericht
door logost » 12 januari 2010, 11:46
Hey Kathy toch. Het is toch beter nieuws dan geen nieuws he. Mag ik nu nog wat vragen over die toxoplasmose. Ik heb daar zelf ook schrik voor. Mijn gyn en huisarts stelden me al gerust maar ik wil het ook even vragen wat ze er tegen jou over zeiden.
Mijn uitslagen:
Toxoplasmose IGM: Negatief
Toxoplasmose IGG: 103,1 => positief
Uitleg gyn: je bent immum voor toxoplasmose dus das positief. Je hoorde wel dat hij daar niet 100% zeker van was.
UItleg huisarts: je hebt toxoplasmose gehad maar niet recent dus de kans is klein dat je het tijdens je zwangerschap hebt gehad.
Uitleg internet: artikel: serologische diagnostiek van toxoplasmose bij immuuncompetente patiënten en zwangeren => ik heb toxoplasmose gehad tussen 6 maanden en één jaar geleden.
Hoe weten ze dat jij het nu heel recent hebt gehad?
-
wat is er mis?
- Berichten: 8876
- Lid geworden op: 13 mei 2008, 16:56
Bericht
door wat is er mis? » 12 januari 2010, 11:53
Kathy, dikke knuf meid!!! Hopelijk is er volgend week idd goed nieuws! Ik duim zenne. Op zich is het wel goed nieuws tot nu toe, maar ik besef heel goed dat het nagelbijten blijft voor je tot volgende week!
Logost, ze zien dat aan je IgG en IgM. Je bent idd immuun voor toxoplasmose. Ze zien dat je het niet recent hebt meegemaakt omdat je IgM negatief is. Als dat positief is dan betekent dit dat je het recent hebt doorgemaakt, omdat dat eerste antistoffen zijn die dan vervangen worden door IgG. En die blijven normaal positief. Dus het kan zelfs langer dan een jaar geleden zijn hoor.
Liefs,
Bokje
-
Loeki
- Berichten: 12951
- Lid geworden op: 8 mei 2008, 9:30
Bericht
door Loeki » 12 januari 2010, 12:11
Das toch een lichtpuntje hé Kathy! Ik blijf ook keihard meeduimen voor een goede uitkomst, en ik zal wat meppen opsturen voor je angstmonster!
Komaan zenne!
Logost : toch handig hé, een Bokje in de buurt.

Dat je de uitleg van je gyn interpreteerde als iets waar hij niet zeker van leek, dat kan best pure intepretatie van jou zijn hoor. Soms zien en horen we een beetje spookjes hé, ik heb dat ook hoor. Als hij echt niet zeker was had hij dat wel gezegd.
-
logost
- Berichten: 980
- Lid geworden op: 18 november 2009, 10:49
Bericht
door logost » 12 januari 2010, 12:29
Wat zou ik doen zonder Bokje, Mies en Loekie en bij uitbreiding DVO... Jullie hebben me al tamelijk veel keren geholpen hoor. Bedankt he
-
barkat
- Berichten: 124
- Lid geworden op: 23 oktober 2009, 13:33
Bericht
door barkat » 12 januari 2010, 12:29
Hoi allemaal,
Logost ik zou het niet beter hebben kunnen uitleggen dan bokje. Ik weet er zelf eigenlijk ook niet zoveel van, mijn gyn zegt me daar niet zoveel over over al die waarden. Hoe minder ik weet, hoe minder zorgen ik me dan kan maken denkt hij. En soms is dat nog het beste ook. Ik wist alleen dat hij kon zien aan de waarden dat ik heel recent besmet ben geweest. En ik moet nu medicijnen innemen daarvoor.
Dat we maar vlug een weekje verder zijn
Vele groetjes aan iedereen en bedankt voor jullie steun.
Kathy
-
logost
- Berichten: 980
- Lid geworden op: 18 november 2009, 10:49
Bericht
door logost » 12 januari 2010, 12:48
Kathy wat ik ook heb gelezen in dat artikel is dat hoe vroeger in de zwangerschap je toxoplasmose krijgt, hoe minder kans je hebt om het aan je kindje door te geven. Je geeft dat normaal gezien door via de placenta maar ik dacht dat je pas een placenta had vanaf 12 weken. COrrigeer me als dat niet correct is, want dat is dus iets dat ik echt denk maar niet weet dus. Maar ook al heb je dus al vroeger een placenta (ik voel me nu wel heel dom dat ik dat dus niet weet) dan nog zou de kans op overdracht naar je kindje maximun 20% zijn tot de eerste 12 weken. Dus dat is ook goed nieuws natuurlijk. En als jij nog maar 5 of 6 weken ver bent kan ik niet geloven dat je al een placenta hebt.
-
mies
- Berichten: 3814
- Lid geworden op: 22 maart 2009, 14:44
Bericht
door mies » 12 januari 2010, 13:42
Hey,
ten eerste: mijn schoonzus heeft toxoplasmose gehad net voor ze zwanger werd (recente besmetting, haar milt was vergroot en al), en ze is vier weken geleden bevallen van een perfect gezond kindje!
ten tweede: je hebt al een soort placenta vanaf de innesteling (deel van de cellen worden placenta, deel van de cellen worden het kindje), maar vanaf 9-12 weken neemt de placenta pas een groot deel van de hormoonproductie over.
Verder weet ik nu niet hoe groot de kansen zijn bij een beginnende zwangerschap op overdracht etc
Veel goeie moed allemaal!!
-
lisa marie
- Berichten: 2449
- Lid geworden op: 20 mei 2009, 19:17
Bericht
door lisa marie » 12 januari 2010, 18:13
Kathy... ik heb vandaag ook aan jullie gedacht... Toch erg hè, zo in onzekerheid zitten. Ik blijf keihard duimen !
-
liezeke
- Berichten: 2796
- Lid geworden op: 14 juli 2009, 7:23
Bericht
door liezeke » 14 januari 2010, 21:15
heej ladies,
mag ik erbij? ik zet mijn tentje hier op en blijf hier nog wel even kamperen, denk ik.
want ben een beetje bang. bang dat het allemaal misloopt. bang dat al die medicatie die ik neem nefaste invloed zullen hebben. bang dat ik weer in een put val.
gewoon bang.
liesje (met hcg in bloed deze keer)
-
Sterretje
- Berichten: 12336
- Lid geworden op: 18 december 2007, 15:11
Bericht
door Sterretje » 14 januari 2010, 21:22
Proficiat Liezeke! Echt super.
Bang zijn hoort er bij vrees ik, dus kampeer gerust, maar probeer ook af en toe eens te genieten!!
-
Monita
- Berichten: 64
- Lid geworden op: 25 mei 2009, 13:55
Bericht
door Monita » 14 januari 2010, 21:59
Hallo allemaal,
kan ik er ook effe bij??? Vorige week zwanger verklaard maar doodsbang dat het fout gaat lopen. En ikke maar denken dat alles ok zou zijn na een positieve test.
Greetz
-
wat is er mis?
- Berichten: 8876
- Lid geworden op: 13 mei 2008, 16:56
Bericht
door wat is er mis? » 14 januari 2010, 23:27
Monita en Liezeke: een dikke dikke proficiat!!!
We hbb allemaal in die utopie geleefd dat eens we een positieve test we zouden hbb, dan zouden we genieten. Dan zouden we alleen maar roze wolken zien. Jammer genoeg is het angstmonster te groot. Maar probeer toch af en toe eens een uitstapje te maken naar "zwanger en blij", want al lijkt 9 maanden nu lang, ze zijn zo voorbij!
Liefs,
Bokje en Kaan
Wie is er online
Gebruikers op dit forum: Geen geregistreerde gebruikers en 4 gasten