Net zwanger: bevallen in najaar 2010

Plaats reactie
juffie
Berichten: 900
Lid geworden op: 11 mei 2009, 10:10

Bericht door juffie » 17 maart 2010, 9:38

Voor echte mooie zwangerschapskledij zoals bv een trouw zijn dit mooie winkels:
bellabelli ( Geel-Turnhout en antwerpen)
mi aspetti (Lier)

Wel iets duurder.

Ik heb altijd al een shopprobleem gehad :lol: vandaar de intresse denk ik.

Groetjes
juffie (elke)

Kimzie
Berichten: 843
Lid geworden op: 28 september 2009, 17:36

Bericht door Kimzie » 17 maart 2010, 10:28

Bettyboopke: rust maar goed uit! Eigenlijk is het ziek zijn ook een zwangerschapssymptoom: je weerstand verlaagt in die eerste weken en dus ben je veel vatbaarder. En dan nog eens die winter die maar blijft duren (maar vandaag gedaan is!). Ik ben heel de winter niet ziek geweest en heb zelfs geen verkoudheid gehad (dus een goeie weerstand want ik werk ook met mensen die hun bacillen komen verspreiden), maar sinds het begin van mijn zwangerschap loop ik ook te hoesten.

Prins22: ik heb geen last van verstopping. Ik ben een beetje atypisch zwanger (ofwel moet dat nog komen): ik ben niet geconstipeerd, maar ga eerder meer naar het toilet en ik moet niet plassen, maar eerder minder :shock:
Ik ben natuurlijk nog maar erg pril zwanger, dus ik spreek met twee woorden.
Maar ik zit wel aan de parovita en dat helpt inderdaad tegen het flauw gevoel.

Cassyke
Berichten: 2046
Lid geworden op: 1 oktober 2009, 13:19

Bericht door Cassyke » 17 maart 2010, 10:41

Hoi hoi meisjes!

Joepie, Liezeke heeft haar eerste zwangerschapskledij gekocht! :D Proficiat :wink:
Die kinderspulletjes zijn inderdaad wel heel duur :shock: Gelukkig kan ik een paar dingen lenen van men zusjes. Het park voor beneden gaan we wel zelf moeten kopen omdat mijn zus deze maand bevalt en hem dus nodig zal hebben. Ik krijg de relax en veel veel veeeeeeeeeeeel babykleertjes! :D Van mijn ander zusje krijg ik het badje voor in de badkamer en zo'n zitje voor in het bad. De kamer gaan we ook zelf kopen maar mijn zus heeft nog een ongebruikte luiertafel bij haar liggen dus gaan we proberen in dezelfde stijl te gaan zodat we deze niet moeten kopen!

Ik heb wel last van verstopping maar dan eet ik meer vezels en fruit. Pruimen zijn daar heel goed voor. Maar zoals Liezeke zegt, Movicol kan je ook nemen. Ik heb het zelf nooit moeten innemen omdat het lukte met de alternatieven :wink:

Liesel
Berichten: 103
Lid geworden op: 27 januari 2010, 10:31

Bericht door Liesel » 17 maart 2010, 11:12

Hey meissies allemaal,

Ik moet altijd een half uurtje zoeken voor ik de draad helemaal mee heb.
Oei Cassyke, ik ben toch ook wel wat geschrokken toen ik las dat jij er een angstige periode hebt opzitten...! Ik ken je hier al ongeveer van in het begin en ik kreeg er een beetje een krop van in de keel. Gek toch, terwijl ik je helemaal niet ken.
Reuzeblij dat het goed gaat met jullie beidjes.
Wij hebben geloof ik een clubje van sterke madammen opgericht, toch? Tot nog toe gaat alles goed bij iedereen. Houden zo.

Maandag hebben wij onze 12 weken echo. Mijn borsten doen geen pijn meer. Ik hoop toch zo dat dit er bij hoort? Aan de andere kant, ben ik heel trots te mogen meedelen dat ik deze week mijn allereerste kotsjes heb gelanceerd. :D

Ik heb nu ook 2 zwangerschapsbroeken gekocht. Eentje van mamalicious ( moet altijd lachen als ik de naam lees) en eentje van esprit.
Nu zit ik er naar te staren om ze dan toch maar weer aan kant te leggen. Als maandag alles goed is, dan ga ik ze beginnen dragen.
Ik ben blij dat het merendeel onder jullie zo zoetjes aan durft geloven in de kleur roze...
Ik kan dat ook, maar nog met matig succes. Bij mijn vorige zwangerschappen was ik er als de kippen bij om mijn geluk aan iedereen kenbaar te maken. Nu kom ik ook wel stilaan uit de kast gekropen maar nog zonder veel overtuiging. Het schijnt normaal te zijn na een miskraam, dat je je minder makkelijk gaat hechten. Maar toch, dit kindje is gewild, waarom kan ik er nu niet beter mee overweg?
Enfin, straks in het zonnetje gaan lopen, kijken naar het eerste prille lentegroen. En op mij heeft dat steeds een immens positieve invloed.
(Sorry voor mijn depri gedoe hier, maar ik ga het toch niet wissen. )
Veel liefs en tot hoors, X

Cassyke
Berichten: 2046
Lid geworden op: 1 oktober 2009, 13:19

Bericht door Cassyke » 17 maart 2010, 11:50

Hoi Liesel,

Ik heb net hetzelfde, ik ben hier zodanig begaan met iedereen op dit forum dat ik het moeilijk heb als ze mij slecht nieuws vertellen. Het is precies of het met mezelf gebeurt!

Ik vind ook dat we een club hebben met sterke madammen :D en ik hoop echt dat er niets aan verandert!!!!

Mijn borsten doen ook geen pijn meer. Naar het schijnt is dit normaal omdat je hcg terug wat begint te dalen. Nu heb ik dat mijn tepels opnieuw gevoelig worden, dit was een lange tijd weg en ik was altijd bang dat het niet normaal was.

:lol: proficiat met je eerste kotsjes en met je zwangerschapsbroeken! :D

Het is inderdaad normaal na een miskraam dat je bang bent om je aan dit kindje te hechten. Ik heb eveneens een miskraam achter de rug en ik leef momenteel van echo naar echo. Ik ben steeds bang dat er iets mis zou zijn of dat het hartje niet meer zou kloppen. Ik heb nog steeds moeite met te geloven dat er iets in mijn buik groeit. Het is wel beter dan in het begin maar toch... Soms is het precies dat het volledig leeg is. Ik denk dat je je echt gaat beginnen hechten eens je kindje begint te bewegen en je dit wel degelijk voelt. Dit is natuurlijk ook wel verschillend voor iedereen. Tijd zal raad brengen (ale hopen we toch) :wink:
Geniet van je wandelingske :D Man man man wat ben ik jaloers op jullie :wink:

bettyboopke
Berichten: 291
Lid geworden op: 14 februari 2010, 13:04

Bericht door bettyboopke » 17 maart 2010, 13:05

Helleu girlies!

Wat gaat dat hier snel, heb weer serieus kunnen bijlezen :) Gelukkig leuke berichtjes allemaal: eerste broeken kopen, eerste kotsjes doen, spulletjes verzamelen(al is t nog maar in je gedachten),...

Voor mij net nog allemaal iets te pril, ben nu 7 weken en 2 dagen...
Sowieso de laatste dagen alleen maar bezig geweest met ziek zijn :? Pffff...ik wist niet dat je zoooo ziek kon zijn van een keelontsteking... Ik kreeg gisteren met moeite de koorts in bedwang, heb wel wat dafalgannekes kunnen nemen :(
Ook deed heel mijn lijf pijn van die ellendige koorts :evil: . Gelukkig was mijn ventje thuis en die heeft mij superverzorgd en vertroeteld: thee´tje gezet; koele doekjes op mijn voorhoofd, bouillonneke gemaakt; voeten en benen gemasseerd. Jammer genoeg was ik te ziek om ervan te kunnen genieten...maar vind het wèl heel lief van hem! :D
Nu gaat het beter, mijn koorts is niet meer zo hoog en ik hoef geen pillen meer te nemen (behalve voor mijn keel - maar dat zijn puurnatuur tabletjes). Ik hoop dat het nu effectief beter en beter zal gaan!

Maar aangezien we een clubje van straffe madammen zijn, ga ik ervan uit dat ik komend weekend weer op de been ben!

Dat angstige gevoel dat soms de kop op steekt en dat je je niet goed durft te hechten, herken ik heeel goed! Ik heb weliswaar geen mk gehad, maar bij mij komt het door het wantrouwen waarmee de hele ivf gestart is. Leuven raadde op het laatste moment de IVF af (was al aan het neussprayen), wilde ineens eerst opereren (ivm endo)... Wachttijd: een half jaar... We wilden toch graag proberen omdat er zo´n lange wachttijd was EN omdat mijn gynae dat ondersteunde, zij zag het nut van die operatie nl niet in. We hebben uiteindelijk doorgezet, maar dat was dan op eigen risico, Leuven stond er niet achter.

Ik heb altijd het gevoel gehad: ik ga die profs ns een poepje laten ruiken. Als mijn gevoel zegt dat het gaat lukken, dan gaat dat lukken! En zo werd ik zwanger...
Maar soms doet me dat gebrek aan vertrouwen vanuit het ziekenhuis toen, me wel nog wankelen.. Gelukkig heb ik een supergoede, lieve, fantastische gynae die me direct alle moed van de wereld inspreekt :D

Cassyke, als ik zo vrij mag zijn, hoe komt het juist dat je zo´n platte rust moet nemen? Je hoeft hier niet op te antwoorden, als je niet wilt hoor! Het lijkt me alleszins niet gemakkelijk, ik heb veel bewondering voor je moed en kracht!

Nu genoeg gekletst, zodadelijk heb ik een volledige pagina volgeschreven...

Liefs xxx

Cassyke
Berichten: 2046
Lid geworden op: 1 oktober 2009, 13:19

Bericht door Cassyke » 17 maart 2010, 14:54

Hoi hoi bettyboopke,

Platte rust is nodig als je een bloeding hebt. Dat is omdat je placenta loskomt door teveel inspanningen te doen. Door platte rust zorg je er eigenlijk voor dat je placenta opnieuw toegroeit met de baarmoeder (als je geluk hebt natuurlijk). Nu ik niet meer bloed blijf ik wel niet meer plat liggen maar let ik wel op wat ik doe. Ik moet wel blijven zitten en zo weinig mogelijk rechtstaan voor onnodige dingen. Bij mijn eerste bloeding ben ik toch wel twee weken blijven platliggen omdat het meer fragiel was dan nu.
Het meest vervelende is dat ik hier maar zit te niksen terwijl ik mij zoooo nutteloos voel! :twisted: ik haat het echt maar het moet, ik hoop echt dat ik binnenkort toch iets meer mag doen...

Prins22
Berichten: 181
Lid geworden op: 19 augustus 2009, 14:43

Bericht door Prins22 » 17 maart 2010, 17:03

@ Cassyke: Niet leuk, moeten rusten met zo'n mooi lenteweer!

Heb gisteren een afspraak gemaakt met een andere gynaecoloog die hopelijk wel wat empathisch is, mag volgende week al gaan. 't Zal dan bevallen zijn in Ukkel en niet in Halle, maar eerst zien of het klikt, he.

Vandaag weer zoooo moe, moest niet werken maar heb wel tal van andere klusjes gedaan: auto wassen, stofzuiger binnengebracht, wat nodige telefoontjes,... en zo is de tijd snel voorbijgegaan. Ik voel nu dat ik effe moet gaan liggen, heb weer een voos gevoel in mijn maag. Ik zal maar eerst een stuk fruit nemen, als ik een paar uur niks gegeten heb, word ik zo rap flauw!

Dacht vanavond eens naar een yogales te gaan, kwestie van toch weer iets te doen aan de conditie. Dan kunnen we mss binnen een paar maanden overschakelen naar zwangerschapsyoga :lol:

Emmake
Berichten: 442
Lid geworden op: 4 december 2009, 12:02

Bericht door Emmake » 17 maart 2010, 17:27

Hey meiden!

Wat een leuke berichtjes. Het zonnetje doet er goed aan.
Mijn hcg was vandaag 50000, dus prima. Geeft waar wat goede moed, he!

@Liesel: heb dat ook hoor ... iets minder geneigd om er helemaal in op te gaan ditmaal ... angst voor de teleurstelling ... maar langs de andere kant toch ook die immense vreugde dat het ditmaal lijkt goed te gaan!

@bettyboopke: leuk dat jij zo'n attente man hebt seg! Ik denk dat die van mij ook nog wat bang is om er helemaal voor te gaan. Vorige keer veranderde dat bij de eerste echo wel enorm. Maar de miskraam heeft ons beiden erg gekwetst ...

Maar nu, nog gauw wat genieten, nu het zonnetje nog schijnt en mijn hcg weer prima was voor (nog 1 dagje) 7 weken :D

Liesel
Berichten: 103
Lid geworden op: 27 januari 2010, 10:31

Bericht door Liesel » 17 maart 2010, 17:50

Hello again,
Tja dat dubbele gevoel is dus goed alom tegenwoordig, lees ik hier in de voorbije berichtjes. Ik hoop dat het toch weer plaats mag ruimen voor haast fluo, oogverblindend roze binnenkort!
daarstraks in de botanische tuin hier in Leuven kon ik het toch niet laten om mijn nog prille buikje zo ver mogelijk naar voren te duwen. Na! Hoe fier ik ook was, gans mijn gevoel doet toch nog niet van harte mee.Het is net alsof ik "fake" dat ik zwanger ben.
en toch... ineens zie je een lieve-heersbeestje glanzen op zijn blaadje en dan flitst het door je heen dat je volgend jaar deze tijd dit aan ukje laat zien. (Of ie daar al boodschap aan zal hebben, laat ik in het midden. )
Het is me wat, die dubbele gevoelens.
Bettyboop, zo een koesterende zorgende man, die het vuur voor jou uit zijn sokken loopt kan toch ontzettend ontroerend zijn hé... Ik ben lang single geweest en voelde me echt wel goed in mijn situatie. Maar toch, die bekommernissen, het pakt mij altijd.

Nog een fijne avond allemaal, ik ga nu nog een beetje groen gaan zien in de zetel. (Ik heb eerder evening-sickness)

X Liesel

Kimzie
Berichten: 843
Lid geworden op: 28 september 2009, 17:36

Bericht door Kimzie » 18 maart 2010, 8:28

Tja, het dubbele gevoel herken ik ook zeeeer goed! Vanaf gisteren terug wat meer bruinverlies, dus ook wat meer angst (maar ik ben na vier dagen rust terug gaan werken en er is veel stress op mijn werk dus ik wijt het daar wat aan). Tegelijk voel ik me heel erg zwanger. Volle borsten (maar niet pijnlijk), eetlustproblemen, hoofdpijn, doodmoe en opgeblazen en opgezwollen buik. Ik blijf er maar in geloven alhoewel de twijfel mij soms komt halen.
Het is ongelooflijk hoe erg mijn man er in gelooft! Zijn hoop telt voor twee. En dat trekt mij er ook heel erg door.

Bettyboopke: ik ben blij om te horen dat je zo'n attente en lieve man hebt. Die van mij heeft al liters thee gebracht en geen moeite is hem te veel. Ik heb al schrik voor als ik niet meer zwanger ben :) Dan ga ik pas in een diep, zwart gat vallen denk ik :wink:

bettyboopke
Berichten: 291
Lid geworden op: 14 februari 2010, 13:04

Bericht door bettyboopke » 18 maart 2010, 11:28

@Cassyke: fijn dat je je verhaal wilt delen! Het lijkt me niet gemakkelijk om zo rust te houden, het geeft je waarschijnlijk ook veel minder afleiding? Ga je dit je hele zwangerschap moeten doen? Of ga je stilletjesaan toch ietsje meer mogen? Ik hoop het voor je! Maar bovenal dat je zwangerschap naar behoren zal verlopen natuurlijk!!

@Kimzie: Jij ook al zo'n schat van een vent in huis! Denk niet dat als de zwangerschap voorbij is, die zorgjes ook stoppen. Ze worden misschien minder of anders. Ik denk als mannen zo zijn, dan zijn ze gewoon zo, niet?! In elk geval was de mijne ook al zo vóór de zwangerschap. Maar dat uitte zich meer in andere dingen: soepen maken, eten koken, af en toe wasje insteken, (mijn) kat eten geven (kan de geur niet meer verdragen sinds ik gestopt ben met roken vorig jaar...dt belooft voor kakaluiers...),...
Wat dat betreft heb ik ab-so-luut niet te klagen!!!
En wat die hoop betreft, hier nog zo ene :) Hij hoopt zelfs niet, voor hem staat het gewoon vast dat alles goed gaat. "ik heb toch nog geen enkele reden om anders te denken" zegt ie dan. Mmmmm moet zalig zijn om zo te kunnen denken hè.
Ik vrees dat het voor ons vrouwen gewoon ietselpietsel anders ligt, wij voelen elke dag iets - en soms weer niets - aan en in ons lijf. En sowieso zijn wij veeeel meer piekerwezens dan de venten.

Liesel, als je kan genieten van je buik naar voren te duwen, gewoon lekker doen!!! Ik hoop dat ik me snel weer de oude voel en ook weer van de leuke dingetjes 'verzin'. Alles is goed om te kunnen genieten, en wat wil je op dit moment nog meer met dat zaaaaalige zonnetje erbij?! Dus, buik vooruit Liesel :)

Prins22
Berichten: 181
Lid geworden op: 19 augustus 2009, 14:43

Bericht door Prins22 » 18 maart 2010, 11:56

Dag allemaal!
Vandaag ben ik zowaar niet kunnen gaan werken: ik werd wakker en voelde het al meteen: geen energie, supermoe en wankel op de benen staan.
Gelukkig had de dokter raadpleging vanmorgen, ben daar naartoe gegaan en moet 2 dagen rusten. Bloeddruk was normaal, 12/7. Toegeven en kalmpjes aan doen.
Probeer mezelf nu te motiveren soep te koken en evt iets kleins te doen in de tuin (mét handschoenen), maar het lukt niet echt. Futloosheid troef! :?

Emmake
Berichten: 442
Lid geworden op: 4 december 2009, 12:02

Bericht door Emmake » 18 maart 2010, 12:41

Hallo allemaal,

Hier minder goed nieuws ...
Hele nacht gebloed! Terwijl mijn hcg goed was, zoals me die morgen nog vertelden ...
Bloed, net menstruatie, tot s morgens, en dan eerder bruinverlies.

Vanmorgen meteen naar mijn gyn mogen komen, oef!
Het ergste in gedachten, mochten we een kijkje nemen en zagen we onze kleine spruit nog zitten! En we hoorden het hartje, magisch ... MAAR er zat ook een grote klonter bloed in mijn baarmoeder, en dat was duidelijk NIET goed.
Nu moet ik zoveel mogelijk rusten, en maandag terug komen. Kan overgaan, maar kan ook in een miskraam eindigen.
Ik ben zooooooo bang ...

liezeke
Berichten: 2796
Lid geworden op: 14 juli 2009, 7:23

Bericht door liezeke » 18 maart 2010, 13:47

emmake; knuf meid! dat maakt het onzekerheidsgevoel alleen maar groter... om je ff een hart onder de riem te steken, in het augustus-clubje is er één van de dames die dit ook meegemaakt heeft en nu nog steeds zwanger is! maar ik kan er inkomen dat dat angstmonsterke op deze manier niet helemaal weg te jagen is. kom hier je angsten maar ventileren, kan ontzettend deugd doen!

kimzie; heb gelezen dat je kinderpsy bent! keileuk, ik ben kinderkiné, heb nog in paola gewerkt, de kinderpsychologen daar waren schatjes, heeeeeeel veel van opgestoken!

liesel; die kruidtuin is zaaaaaaalig als het lente en zomer is. heb nog in minderbroederstraat op kot gezeten, tijdens blok en examens ging ik daar heel vaak 'chillen' , zo rustgevend. steek je buikje maar goed nr voor, ben er zeker van dat de tuiniers er van zullen genieten :wink:
door ventjes specialisatie nog 5 jaar blijven 'hangen' in leuven en ik mis het nog steeds...

bettyboopke; ventje komt me wel niet zo verzorgen met theetjes en zo (zit meestal tot 8à9 uur 's avonds in ziekenhuis) maar is wel heel begaan. toen ik een voedselvergiftiging en buikgriep had in begin zwsch en ook geen vocht binnenhield zat hij maar heel de tijd te herhalen dat ik me geen zorgen moest maken dat hij me moest het te erg worden wel mee zou nemen om aan een infuuske te hangen. superschattig.
hij kon ook al veel vroeger beginnen fantaseren (over namen en zo) en als ik dan angstig werd spraken we soms een tijdspanne af dat hij luidop mocht fantaseren;) zonder dat ik negatief begon te denken;)

cassyke; hopelijk wordt dat 'beweeg'verbod minder want het moet echt niet leuk zijn om zo thuis te zitten (ondanks DVO)...

gisteren een paar bellekes gedaan hoe het gaat verlopen met mijn moederschapsuitkering. ons liezebies is net ontslagen. werk daardoor enkel nog in de praktijk (wat ik als bijberoep deed). daardoor heb ik nuldebotten recht op moederschapsverlof of uitkering en alle andere premies die erbij komen. je moet nl in dienstverband werken of zelfstandige in hoofdberoep zijn om zo'n uitkering te krijgen. om over te schakelen op hoofdberoep als zelfstandige is het te laat en nu nog werk zoeken in dienstverband is, euh, nogal moeilijk als zwangere. maar wet is wet en ik val net naast dat boekske. beetje frustrerend natuurlijk, al die jaren dat ik gewerkt heb , zucht. voelt aan alsof ik een beetje gestrafd word omdat ik zwanger ben zonder job...
maja, inventief als we zijn heb ik onzen boekhouder eens opgebeld, eh voilà, vanaf volgende maand kan ik zogezegd als bediende aan de slag in ventjes bvba! beetje foefelen natuurlijk maar nu kan ik eindelijk officieel zijne koffie brengen;) .

ondertss al goe aant internet-kijken-shoppen nr babygerief. heeeel veel leuke dingen die kweeniehoeveel goedkoper zijn in nederland. heb dus al maar afgesproken met ons moeder om na een goeie 16 weken-echo maar eens nr roosendaal te trekken.
ze wil ook ab-so-luut een stokke Xplory kopen voor mij, (moederke is ook kiné) veel beter voor mijne rug. heb ook nog geprotesteerd maar er is nu al geen stoppen aan.

liesje

Plaats reactie

Wie is er online

Gebruikers op dit forum: Geen geregistreerde gebruikers en 4 gasten