Net zwanger: bevallen in najaar 2010

Dieke
Berichten: 653
Lid geworden op: 6 juli 2009, 13:02

Bericht door Dieke » 6 augustus 2010, 9:15

Bedankt voor jullie tips over slaapzakjes en lakentjes!

Leuk om te lezen dat de echo's goed zijn gegaan en de ukjes goed groeien. Ik mag straks op echo (maandag ben ik 25 weken), dus ik ben ook benieuwd naar het gewicht en de lengte :)

mindyke
Berichten: 3760
Lid geworden op: 21 maart 2010, 12:44

Bericht door mindyke » 6 augustus 2010, 9:18

hier weer nio veel te melden. This zo stilletjes bij me.
Men boobs zijn wa stabiel geworden, nog steeds geen gevoel int buikje, alle misselijkheidssymptonen zijn weg, geen massale buikgroei(kan nog in 8van de 10broeken) dus alles heel stil.
Zo stil dat het angstmonster af en toe opduikt :( begint zo stilletjes in men hoofd af te vragen of er niets mis is... :?
nog 13dagen voor een echo, dus dat is nog lang wachten.
heeft er nog iemand zo even een stille periode gehad???

knufjes
een beetje bange mindyke...

NatSar
Berichten: 1486
Lid geworden op: 14 maart 2010, 17:08

Bericht door NatSar » 6 augustus 2010, 9:46

Mindyke, dat is normaal hoor dat je misselijkheidssymptomen weggaan in het tweede trimester! Ik was er in elk geval niet rouwig om! :lol:
Echte buikgroei verschilt zo van persoon tot persoon. Sommige hebben op 20 weken nog bijna niets en andere hebben al een echte zwangere buik.
Je kindje voelen verschilt ook nogal van persoon tot persoon. Het is naar het schijnt ook afhankelijk van waar je placenta ligt.
Geen zorgen, alles komt wel goed!

esa
Berichten: 302
Lid geworden op: 9 januari 2010, 18:11

Bericht door esa » 6 augustus 2010, 10:25

Ja hoor mindyke, natsar heeft gelijk, ik was ook de eerste 13 à 14 wk héél misselijk en toen begon dat weg te gaan, en kwam natuurlijk mijn ongerustheid terug, want die misselijkheid was een héél goed teken zei iedereen maar altijd, maar die ongerustheid is weggeëbd hoor, geniet van deze periode, zoals je binnenkort zal genieten van je "dikke buik" en vooral van het leven erin :D
No worries, is héél normaal :D

Lissa
Berichten: 389
Lid geworden op: 28 januari 2010, 8:54

Bericht door Lissa » 6 augustus 2010, 11:06

Hei Mindyke, dat tweede trimester is idd een zalig rustige periode moet je maar denken. Geen misselijkheid, meer energie; stop dat angstmonstertje maar snel weg. En dat buikje; ben 28 weken en nog steeds niet echt groot hoor. Draag nog steeds geen zw.kledij, wel rokken en broeken van strech materiaal, maar je moet goed kijken en de meesten twijfelen nog of het nu een zwanger buikske is....En ons poppemie ligt voor op schema, dus 't is ni echt omdat t een kleintje is. k'Ben zelf nogal een lange slanke, en volgens gyne; hoe langer je lichaam, hoe meer kans je hebt om meer naar binnen te dragen :lol: Voordelen dat je buik ni echt uitzit, nadelen; ons mieke zit echt constant tegen m'n maag en longen te trappelen; want ook al zie je't minder, ze zit er evengoed hé; pffff, soms gewoon geen zuurstof.

Dus, maak je geen zorgen; geniet van deze rustige periode en voor je't weet voel je je beebke lekker ronddansen in je buikje, zalig hoor!!!!!!!!

jufnel
Berichten: 1052
Lid geworden op: 21 maart 2009, 22:59

Bericht door jufnel » 6 augustus 2010, 11:26

Mindyke, rond 20w zaten wij in de VS en ben daar eens iets bij de apotheek gaan halen. Toen die apothekers hoorde dat ik 21w zwanger was was haar reactie -terwijl ze naar mijn buik stond te kijken- "ooooh, TINY!" :?

Maar een paar weken later BOING! Had ik ineens een echte buik! Op 2 weken tijd (rond de 23w) is ie dan ineens enorm hard gegroeid! En ik heb dat goed gevoeld aan mijn navel. Amaaai, die steken daarin konden pijn doen!

Komt wel goed hoor!

Engel0405
Berichten: 852
Lid geworden op: 5 mei 2010, 14:22

Bericht door Engel0405 » 6 augustus 2010, 12:27

Mindy: mijn borsten zijn na 16 weken superhard pijn doen en steeds meer uitzetten, nu ook gestabiliseerd.
Op het pijnlijke buiken-vlak varieert dat echt van dag tot dag. Ik heb steeds meer dagen dat ik me afvraag of alles ok is omdat ik niets voel en dan dagen als ik heel vermoeid heb weer pijn en zelfs last aan maag.

Wat het zicht en de groei van buikje betreft: tja dat is echt wel heel duidelijk te zien al. Ik benadruk het ook graag, omdat ik dr toch fier op ben. Je moet daarbij wel weten dat ik echt ongelooflijk veel ben aangekomen op 4 maand tijd (18.5 weken). Ik zit op 5 kilo sinds eerste weging bij gyn. Maar toen was ik al een kilo bij 2 bij door op reis te gaan. Dus eigenlijk is het 7 kilo.
Mij stemt dat dus echt niet gelukkig. Ik vraag me af wat dat gaat geven tegen het einde. :cry:

mindyke
Berichten: 3760
Lid geworden op: 21 maart 2010, 12:44

Bericht door mindyke » 7 augustus 2010, 8:38

hey thx om me zowat gerust te stellen ! ! !
BEn ik niet abnormaal dat ik zo die stille periode wat raar vind.
Al zal ik toch wel blij zijn als we over 10dagen bij de gyn. zitten :)
Ben ook wel blij dat men misselijkheid weg is hoor!
Men buikje daar wacht ik echt wel op. Zelf zie ik dat er wel al iets is veranderd maar naar buiten toe kan je het niet echt merken.
Ben zelf nogal aan de mollige kant en ben wel bang dat je niet echt een zwangere buik gaat zien, enkel zoiets gaat hebben van amai die is wel bijgekomen :cry:
Wil er ook zo graag met showen Engeltje :wink:
Ben zelf nu 5kilo bijgekomen dus dat is ook al iets he,al zei de gyn 5kilo op 5maand da mag...maar ik hoop ook dat het niet uit de hand loopt :shock:

jufnel
Berichten: 1052
Lid geworden op: 21 maart 2009, 22:59

Bericht door jufnel » 7 augustus 2010, 15:31

Ik was gedurende eerste trim maar 2kg bijgekomen...en dan ineens 10kg erbij gedurende 2de trim...
Ik hoop voor dit 3de trim dat de kilootjes niet meer zo talrijk zullen zijn :wink:

Mindyke, helemaal niet abnormaal hoor. Ik liep (en loop :!: ) ook heel geregeld te stressen! :D

pink
Berichten: 414
Lid geworden op: 17 augustus 2009, 15:28

Bericht door pink » 7 augustus 2010, 16:12

Weet iemand hoeveel kindergeld je krijgt bij een tweeling?

Jo'tje

Bericht door Jo'tje » 7 augustus 2010, 16:16

pink schreef:Weet iemand hoeveel kindergeld je krijgt bij een tweeling?
geboortepremie: 1129.95 per kind
kinderbijslag (per maand, vanaf maand die volgt op geboorte): volgens mij bij loontrekkenden: 83.4 voor het eerste en 154.33 voor het tweede,
zelfstandigen: 74.07 voor het eerste en 154.33 voor het tweede.

pink
Berichten: 414
Lid geworden op: 17 augustus 2009, 15:28

Bericht door pink » 7 augustus 2010, 19:42

Ik voel me echt slecht de laatste dagen. Ik vraag me af wat er gebeurd. Ik ben zo emotioneel en heb contstant zin om te wenen maar ik weet niet waarom. Ik voel me echt niet happy en alles is teveel.

Wat is er toch met me?

Ik moet wel toegeven dat ik serieus aan het piekeren ben. Ga ik dat wel aankunnen een tweeling? Wat gaat er gebeuren als mijn ventje terug gaan werken is, alleen thuis met de tweeling. Ik heb zoveel twijfels en angsten. Ik droom dat ik ze ga laten vallen, dat ik de moederrol niet ga aankunnen. Ik reken me suf om alles te berekenen wat nog moet komen. Al die babyspullen maal twee, pampers, kinderopvang maal twee. Ik hoop echt dat we dit financieel gaan aankunnen. En dan nog het idee dat ik nog zo lang moet gaan werken voor ik thuis ben zoals ik me nu voel mag ik er niet aan denken.

Wat gebeurd er toch? Ben ik depressief of ligt dit allemaal aan mijn hormonen. Ik zie het even niet zitten. Ik dacht dat zwanger zijn rozegeur en maneschijn was maar blijkbaar is dit niet altijd zo.

Ze zeggen dat je je na drie maand beter gaat voelen maar ik voel me zowel mentaal als lichaamlijk echt rot. Down, moe, geen energie, slap.

Ik moest echt eens mijn hart luchten. Begrijpen jullie dit gevoel of is dit enkel ik.

esa
Berichten: 302
Lid geworden op: 9 januari 2010, 18:11

Bericht door esa » 8 augustus 2010, 9:29

hey pink,

Ik ben ook zwanger van een tweeling. Hoever ben jij ondertussen?

Ik zit nu sinds 3 weken thuis en ik moet zeggen dat thuiszitten heeft bij mij ook emoties opgewekt die bij tijde lijken op een depressief gevoel. Ik mag niet meer zoveel doen en had zulke plannen om mijn huisje goed klaar te stomen voor de komst van de tweeling. Nu heb ik het gevoel dat ik maar moet aanmodderen tot aan de bevalling (zou minimum tot eind sept moeten halen - normaal pas 20/10 uitgeteld).

Ik had dat ook hoor al die vragen, maar op een gegeven moment moet je het loslaten, ik zeg nu ook altijd ik zal wel zien, afwachten...

Ervaring hb ik niet echt, zijn mijn eerste 2.

Maar mijn ventje stelt me vaak gerust.

Het zal zwaar zijn eens die 2 er zijn, daar kunnen we niet onderuit, maar we gaan het nemen dag per dag hoe het komt en dan stap per stap leren we elke dag bij en zal het zich wel meer en meer uitwijzen.

Ik had ook dagen zonder fut en energie, misschien moet je ijzertabletten bij nemen? Wat het zijn 2 ijzervretertjes in je buik hoor :lol:

Voor de rest, geniet ik van mijn buik, vooral als ik lig dan kunnen ze bulten maken, niet te geloven :lol:

STilletjes aan, dan kom je er wel :D

Jo'tje

De Hik?

Bericht door Jo'tje » 8 augustus 2010, 9:39

Pink,

vermeld dit zeker eens bij je huisarts of gynaecoloog. Je bent heus de enige niet die deze emoties doormaakt. Het lijkt me zeer normaal!!
Ze kunnen je dan informatie geven, of gegevens van mensen die je kunnen helpen.
Luister ook eens bij je ziekenfonds enzo. Er zijn oneindig veel mogelijkheden wat kraamhulp betreft, zeker bij tweelingen. Je hebt recht op hulp!
Als je een goeie vriendin hebt, of een goeie band met je mama, of een zus, of een buurvrouw: aarzel niet om je angst te uiten en hulp te vragen! Als je je gesteund weet, zal je waarschijnlijk al veel minder nodig hebben.. zo gaat dat vaak he!
Wie weet mag je op doktersbevel wel vroeger stoppen met werken?
Kop op he Pink!! Je vindt hier op het forum zeker nog wel jonge ouders van tweelingen, die je veel tips zullen kunnen geven.

Ik voelde vanmorgen toen ik nog in bed lag, een ritmisch "getik" in mijn buik, enkel met mijn hand voelbaar, maar wel heel duidelijk. Net wat trager dan mijn hartslag. Zou het kunnen dat ons hummeltje de hik had? Ik ben nu dikke 29 weken zwanger.

pink
Berichten: 414
Lid geworden op: 17 augustus 2009, 15:28

Bericht door pink » 8 augustus 2010, 10:11

Bedankt voor jullie lieve reacties, dat doet echt goed. Gisteren echt zitten huilen tot en met en echt niet weten waarom.

Ik ben nu 17weken zwanger. Ik moet dinsdag terug op controle, ik zal er dan eens met mijn gynecoloog over spreken. ik denk inderdaad dat ik iets van vitaminen nodig heb. Ik heb tot nu toe nog niets moeten bijnemen. Maar ik voel me slap en moe. Tzou wel kunnen van dat ijzertekort.

Ik ga zeker wel kijken voor kraamzorg of een vroedvrouw. Zodat ik de nodige steun krijg.

Wat moet het fijn zijn om je klein hummeltje te voelen. Ik kijk er ook naar uit om mijn beebjes te voelen.

Ik hoop inderdaad dat ik mag stoppen met werken rond 6maand want het is echt lastig om full time te werken.

esa fijn dat je ook een tweeling verwacht. Al vind je het de ene dag leuker dan de andere dag. Ik kan me voorstellen dat als je niet veel meer mag doen dat ook wel werkt op je. Maar je bent er bijna meid, dan mag je je wondertjes in je armen nemen.

Het zal inderdaad zwaar zijn de eerste maanden maar we slaan er ons wel door hé.

Plaats reactie

Wie is er online

Gebruikers op dit forum: Geen geregistreerde gebruikers en 5 gasten